859-2009
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 311
РІШЕННЯ
Іменем України
14.05.2009Справа №2-18/859-2009
За позовом – Відкритого акціонерного товариства «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», смт. Приморський, м Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176)
До відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море», смт. Приморський, м. Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176)
Про спонукання виконати зобов'язання згідно з умовами договору.
Суддя І.К. Осоченко
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Облетова Г.В. – нач. юр. відділу, дов. №001/8 від 14.10.2008р.
Від відповідача – не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Відкрите акціонерне товариство «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» (далі - позивач) звернулося до господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море» (далі-відповідач) про спонукання виконати зобов'язання згідно з умовами договору.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 03.08.2004 року між позивачем (продавець) та відповідачем (покупець) був укладений Договір №613/04-012 купівлі продажу основних фондів, засобів і об'єктів незавершеного виробництва, розташованих за адресою м. Феодосія, смт. Приморський, вул.Десантників,1 загальною площею 14,7 га. Згідно умов п.1.1 договору. продавець продає, а покупець приймає і оплачує вартість належного продавцю майна. Сторони виконали зобов'язання в цій частині договору в повному обсязі.
Відповідно до п.2.5 договору, відповідач зобов'язався встановити огорожу по межах розділу земельних ділянок позивача і відповідача, проте до теперішнього часу не виконав дане зобов'язання, що і стало підставою для звернення позивача до суду.
02.04.2009р. у судовому засіданні позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій уточнив технічні характеристики огорожі, яку мав встановити відповідач. Суд прийняв дану заяву до свого розгляду.
16.04.2009р. у виконання ухвали господарського суду, позивач надав суду заяву про уточнення позовних вимог, у якій наводить вимоги діючих нормативних документів та технічної характеристики огорожі, яка виступає об'єктом договору № 613/04-012 від 03.08.2004р. Суд прийняв дану заяву до свого розгляду.
14.05.2009 року на адресу суду надійшла заява позивача про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просить зобов'язати відповідача виконати зобов'язання відповідно до умов договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року – встановити огородження по границям земельних ділянок позивача і відповідача згідно з вимогами «Ведомственными указаниями по проектированию инженерно-технических средств охраны предприятий отрасли», затвердженими рішенням Міністерства суднобудної промисловості СРСР від 18.07.1988 року № СП – 21/1015:
1. Огородження території встановити із залізобетонних і інших капітальних конструкцій висотою від уровня землі не менш 2,5 м. По верху огородження встановити металеву решітку висотою 250 м.м. Крім того, огородження облаштувати козирком з чотирьох рядів колючої проволоки. З метою виключення проникнення порушників на об'єкт шляхом підкопу під огородження необхідно передбачити смугу-траншею глибиною 0,5 м., заповнену бетонною або каменевою кладкою.
2. Огородження повинне бути непроглядне, за можливості прямолінійне, без зайвих ізгибів і поворотів, які б обмежували нагляд, без каліток і виступів, які б полегшували його подолання, прочним, довготривалим і відповідати вимогам архітектурно-планувального завдання.
3. До огородження як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони не повинно примикати прибудови і площадки для складування обладнання, матеріалів і лісонасаджень.
4. З боку території позивача встановити заборонену зону, яка передбачена для створення додаткових перешкод порушнику при спробі проникнення на об'єкт або з об'єктів через основне огородження і полегшення нарядам охорони його обнаруження і затримання. У забороненій зоні розташовують: огородження, вказівні, розмежувальні і попереджувальні знаки, контрольно-слідова смуга, тропа нарядів, охоронне освітлення, постові будки і грибки, а де необхідно – і постові вишки.
5. Ширина забороненої зони встановлюється 4 м.
6. Огородження забороненої зони виконати з металевої сітки, гладкої або колючої проволоки. Висота огородження забороненої зони повинна бути 1,5-2м. По верху сітки провести кабель для освітлення. Освітлення встановити на металевих стовпах.
7. В огородженні забороненої зони необхідно встановити калітки, обладнанні запорами, заблоковані охоронною сигналізацією. Відстань між калітками не повинна перевищувати 200 м. Калітки, по можливості, необхідно розташовувати навпроти охоронних приладів, встановлених у забороненій зоні.
8. Протяжність огородження і охоронної зони складає 2101,99 м.
Суд приймає дану заяву до свого розгляду.
Відповідач у судове засідання чотири рази не з'явився, причини нез'явлення суду не відомі. Про день та час слухання справи був сповіщений належним чином – рекомендованою кореспонденцією
Слухання справи відкладалося у порядку, передбаченому статтею 77 ГПК України.
Строк розгляду справи продовжено у порядку, передбаченому статтею 69 ГПК України.
Суд вважає можливим розглянути справу за наявними матеріалами у порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд –
ВСТАНОВИВ:
03.08.2004 року між Відкритим акціонерним товариством «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море» укладено договір № 613/04-012.
Відповідно до пункту 1.1 даного договору, продавець продає, а покупець, переможець аукціону по покупці майна від 27.07.2004 року, приймає і оплачує вартість майна, у номенклатурі відповідно до додатку № 1 до протоколу аукціону.
Відповідно до ст.655 ЦК України - за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Пунктом 2.5 вказаного договору передбачено, що не пізніш 30.11.2004 року покупець зобов'язаний встановити огорожу по границям розділу земельної ділянки продавця і покупця відповідно до вимог діючого законодавства.
Нормативним актом, який регулює проектування інженерно-технічних засобів охорони підприємств суднобудівельної галузі, є Відомчі вказівки по проектуванню інженерно-технічних засобів охорони підприємств галузі, затверджена Рішенням Міністерства суднобудівної промисловості СРСР від 18.07.1988 року № СП – 21/1015.
Відповідно до вказаного акту, огородження відноситься до інженерних засобів охорони.
Розділом 4 висуваються вимоги до огородження підприємств суднобудівної галузі, а саме: огородження території встановлюється із залізобетонних і інших капітальних конструкцій висотою від уровня землі не менш 2,5 м. По верху огородження встановлюється металева решітка висотою 250 м.м. Крім того, огородження облаштовується козирком з чотирьох рядів колючої проволоки. З метою виключення проникнення порушників на об'єкт шляхом підкопу під огородження необхідно передбачити смугу-траншею глибиною 0,5 м., заповнену бетонною або каменевою кладкою. Огородження повинне бути непроглядна, за можливості прямолінійна, без зайвих ізгибів і поворотів, які б обмежували нагляд, без каліток і виступів, які б полегшували її подолання, прочною, довготривалою і відповідати вимогам архітектурно-планувального завдання. До огородження як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони не повинно примикати прибудови і площадки для складування обладнання, матеріалів і лісонасаджень.
Проте у порушення пункту 2.5 договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року, відповідач не встановив огорожу по границям розділу земельної ділянки продавця і покупця відповідно до вимог діючого законодавства.
Стаття 509 Цивільного кодексу України визначає поняття зобов'язання та підстави його виникнення. Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідач не представив суду доказів того, що він виконав умови пункту 2.5 договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року, у зв'язку із чим суд задовольняє позовні вимоги у частині зобов'язання відповідача виконати зобов'язання відповідно до умов договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року – встановити огородження по границям земельних ділянок позивача і відповідача згідно з вимогами «Ведомственными указаниями по проектированию инженерно-технических средств охраны предприятий отрасли», затвердженими рішенням Міністерства суднобудної промисловості СРСР від 18.07.1988 року № СП – 21/1015:
1. Огородження території встановити із залізобетонних і інших капітальних конструкцій висотою від уровня землі не менш 2,5 м. По верху огородження встановити металеву решітку висотою 250 м.м. Крім того, огородження облаштувати козирком з чотирьох рядів колючої проволоки. З метою виключення проникнення порушників на об'єкт шляхом підкопу під огородження необхідно передбачити смугу-траншею глибиною 0,5 м., заповнену бетонною або каменевою кладкою.
2. Огородження повинне бути непроглядним, за можливості прямолінійним, без зайвих ізгибів і поворотів, які б обмежували нагляд, без каліток і виступів, які б полегшували його подолання, прочним, довготривалим і відповідати вимогам архітектурно-планувального завдання.
3. До огородження як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони не повинно примикати прибудови і площадки для складування обладнання, матеріалів і лісонасаджень.
Позивач у своїй уточненій позовній заяві просить зобов'язати відповідача виконати зобов'язання відповідно до умов договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року – встановити огородження по границям земельних ділянок позивача і відповідача згідно з вимогами «Ведомственными указаниями по проектированию инженерно-технических средств охраны предприятий отрасли», затвердженими рішенням Міністерства суднобудної промисловості СРСР від 18.07.1988 року № СП – 21/1015:
1. З боку території позивача встановити заборонену зону, яка передбачена для створення додаткових перешкод порушнику при спробі проникнення на об'єкт або з об'єктів через основне огородження і полегшення нарядам охорони його обнаруження і затримання. У забороненій зоні розташовують: огородження, вказівні, розмежувальні і попереджувальні знаки, контрольно-слідова смуга, тропа нарядів, охоронне освітлення, постові будки і грибки, а де необхідно – і постові вишки.
2. Ширина забороненої зони встановлюється 4 м.
3. Огородження забороненої зони виконати з металевої сітки, гладкої або колючої проволоки. Висота огородження забороненої зони повинна бути 1,5-2м. По верху сітки провести кабель для освітлення. Освітлення встановити на металевих стовпах.
4. В огородженні забороненої зони необхідно встановити калітки, обладнанні запорами, заблоковані охоронною сигналізацією. Відстань між калітками не повинна перевищувати 200 м. Калітки, по можливості, необхідно розташовувати навпроти охоронних приладів, встановлених у забороненій зоні.
5. Протяжність огородження і охоронної зони складає 2101,99 м.
Суд вважає, що у цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають й при цьому виходить з наступного.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У договорі № 613/04-012 від 03.08.2004 року, укладеному між Відкритим акціонерним товариством «Феодосійська суднобудівна компанія «Море» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море» не передбачено обов'язку відповідача встановлювати заборонену зону.
Відповідно до статті 14 Цивільного кодексу України, особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Судові витрати відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України відносяться на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
14.05.2009 р. у судовому засіданні за згодою позивача було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 15.05.2009 року
На підставі вищевикладеного та керуючись 525, 526Цивільного кодексу України, ст.ст. 22, 49, 82 – 85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Прийняти до свого розгляду заяву про уточнення позовних вимог.
2. Позов задовольнити частково.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море», смт. Приморський, м. Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176; код ЄДПРОУ 32511342) виконати свої зобов'язання перед Відкритим акціонерним товариством «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», смт. Приморський, м Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176; код ЄДПРОУ 14309008) відповідно до умов договору № 613/04-012 від 03.08.2004 року – встановити огородження по границям земельних ділянок позивача і відповідача згідно з вимогами «Ведомственными указаниями по проектированию инженерно-технических средств охраны предприятий отрасли», затвердженими рішенням Міністерства суднобудної промисловості СРСР від 18.07.1988 року № СП – 21/1015:
- Огородження території встановити із залізобетонних і інших капітальних конструкцій висотою від уровня землі не менш 2,5 м. По верху огородження встановити металеву решітку висотою 250 м.м. Крім того, огородження облаштувати козирком з чотирьох рядів колючої проволоки. З метою виключення проникнення порушників на об'єкт шляхом підкопу під огородження необхідно передбачити смугу-траншею глибиною 0,5 м., заповнену бетонною або каменевою кладкою.
- Огородження повинне бути непроглядним, за можливості прямолінійним, без зайвих ізгибів і поворотів, які б обмежували нагляд, без каліток і виступів, які б полегшували його подолання, прочним, довготривалим і відповідати вимогам архітектурно-планувального завдання.
- До огородження як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони не повинно примикати прибудови і площадки для складування обладнання, матеріалів і лісонасаджень.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Феодосійське підприємство з обробітки нафтопродуктів «Магістраль-Море», смт. Приморський, м. Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176; код ЄДПРОУ 32511342, банківські реквізити суду не відомі) на користь Відкритого акціонерного товариства «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», смт. Приморський, м Феодосія (вул. Десантників,1, смт. Приморський, м. Феодосія, 98176; р/р 26044301350655 в філії «Відділення ПІБ м. Феодосія АР Крим», МФО 324388, код ЄДПРОУ 14309008) 42,50 грн. державного мита та 59,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
5. У іншій частині позову відмовити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Осоченко І.К.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2009 |
Оприлюднено | 28.05.2009 |
Номер документу | 3668479 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Осоченко І.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні