38/20-09
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2009 р. № 38/20-09
Вищий господарський суд України у складі колегії: головуючого, судді Кузьменка М.В., суддів Васищака І.М., Палій В.М., за участю представника відповідача О. Басюка (дов. від 15.04.09), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства “Харківський комбікормовий завод” на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 12 лютого 2009 року у справі № 38/20-09 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Енергосоюз” до відкритого акціонерного товариства “Харківський комбікормовий завод” про недійсність зарахування,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 12 лютого 2009 року Харківський апеляційний господарський суд (судді В.Погребняк, В.Афанасьєва, О.Шевель) повернув відкритому акціонерному товариству “Харківський комбікормовий завод” апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Харківської області від 28 січня 2009 року про порушення провадження у справі та призначення її до розгляду з мотивів відсутності предмету апеляційного оскарження.
Відкрите акціонерне товариство “Харківський комбікормовий завод” просить ухвалу скасувати з підстав порушення господарським судом приписів статей 57, 63, 106 Господарського процесуального кодексу України та направити справу до Харківського апеляційного господарського суду для розгляду апеляційної скарги по суті.
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
До апеляційного господарського суду подано апеляційну скаргу на ухвалу місцевого господарського суду, якою суд порушив провадження у справі та призначив її до розгляду, витребувавши від сторін документи та відомості, необхідні для вирішення спору.
Пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України передбачено в якості основної засади судочинства забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень суду, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про судоустрій України” учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже наведені конституційне положення та норми Закону реалізацію конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження ставлять у залежність від положень процесуального закону, яким є Господарський процесуальний кодекс України.
Господарський процесуальний кодекс України містить виключний перелік норм, які надають учаснику судового процесу право оскаржити ухвалу господарського суду в апеляційному порядку.
Відповідно до статті 106 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Аналіз статей 61, 64, 65 та 86 Господарського процесуального кодексу України свідчить про те, що процесуальний закон не надає сторонам права оскаржити в апеляційному чи касаційному порядку ухвалу господарського суду, якою вирішуються питання про прийняття позовної заяви і порушення провадження у справі.
За таких обставин колегія суддів вважає, що апеляційний господарський суд правомірно і обґрунтовано повернув апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Харківської області від 28 січня 2009 року в даній справі.
Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 12 лютого 2009 року у справі № 38/20-09 залишити без змін, а касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства “Харківський комбікормовий завод” без задоволення.
Головуючий, суддя
М. В. Кузьменко
Суддя
І. М. Васищак
Суддя
В. М. Палій
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2009 |
Оприлюднено | 28.05.2009 |
Номер документу | 3668853 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Васищак І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні