15/184-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.06.2008 Справа № 15/184-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Горностаївського району в інтересах держави в особі Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції, смт.Велика Лепетиха Херсонської області
до Колективного багатопрофільного підприємства "Дорожник", смт.Горностаївка Херсонської області
про стягнення 23097 грн. 41 коп.
за участю: прокурора Мясникова К.К.
представників сторін:
від позивача - Полуекто О.М. - заст.начальника, довір.від 03.04.2008р.
від відповідача - Прядка В.М. - директор, паспорт серії МО № 162731
Прокурор Горностаївського району звернувся з позовом в інтересах держави в особі Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції про стягнення з відповідача заборгованості по орендній платі в сумі 22296грн.78коп. та пені за несвоєчасну оплату орендної плати в сумі 782грн.63коп.
Позивач підтримав позов прокурора.
Представник позивача заявив клопотання про розгляд справи за межами строків, встановлених ст.69 ГПК України.
Відповідач позов визнав, але вважає, що прострочка оплати орендної плати ним допущена за вини сільської ради, та заявив клопотання про надання йому розстрочки виконання рішення по справі строком на три роки.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін та прокурора, суд -
в с т а н о в и в:
В серпні 2005 року між Горностаївською селищною радою та відповідачем укладений договір оренди земельної ділянки площею 118,1га ріллі, яка розташована на території Горностаївської селищної ради з метою ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Відповідно до п.9 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовому вигляді у розмірі 1% від грошової оцінки земельної ділянки за 1 га та сплачується орендарем не пізніше кожного місяця до 20 числа 1/12 частини річної суми орендної плати.
В порушення умов договору відповідач орендну плату за надану йому в оренду земельну ділянку за 01.10.07р. по 03.03.08р. відповідач свої зобов'язання по договору в частині сплати орендної плати не виконав, та у нього утворилась заборгованість у сумі 22296грн.78коп. що підтвердив і відповідач.
Відповідно до ст.193 Гсподарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання — відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
За таких умов позов в частині стягнення 23079грн.41коп. підлягає задоволенню.
Прокурором також заявлено до стягнення 782 грн. 63 коп. пені за прострочку платежу.
Стаття 25 Закону України “Про плату за землю передбачає, що розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати не може перевищувати ставки пені за несвоєчасну сплату податку за землю. Ця ж стаття передбачає, що за прострочення сплати податку за землю справляється пеня у розмірах, передбачених чинним Законодавством. Розмір пені, передбачений Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181, відповідно до п. 16.4.1.ст.16 цього Закону, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. П. 16.4.2. ст.16 передбачає, що зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Згідно розрахунку позивач сума пені складає 782грн.63коп. та підлягає стягненню.
Відповідно до ст.13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Стаття 17 цього закону "Про порядок сплати орендної плати за орендовану земельну ділянку" визначений у таким же як для сплати земельного податку, та відповідно контроль та стягнення заборгованості по орендній платі покладено на податкові органи. Відповідно до норм Бюджетного кодексу орендна плата зараховується до місцевих бюджетів відповідних місцевих рад, тому вимога прокурора про стягнення орендної плати на користь податкової інспекції суперечить нормам чинного законодавства.
Зважаючи на те, що прокурором надані реквізити для зарахування орендної плати, господарський суд стягує суму позову до місцевого бюджету Великолепетиської селищної ради.
Відповідачем заявлено клопотання про надання йому розстрочки виконання рішення по справі терміном на три роки. Позивач надав письмову згоду на розстрочку на виконання рішення по справі строком на три роки.
Сторони заявили клопотання про розгляд справи за межами строків, передбачених ст.69 ГПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 49, п. 1.1. ст. 80, ст. 82, 84, 85 ГПК України, суд, -
в и р і ш и в:
1.Справу розглянути за межами строків, передбачених ст.69 ГПК України.
2.Позов задовольнити у повному обсязі.
3.Стягнути з колективного багатопрофільного підприємства "Дорожник", смт.Горностаївка, вул.Торгова,18, р/рахунок 260036081 в ХОД "Райффайзен Банк "Аваль", МФО - 352093, код - 03582132:
а) до місцевого бюджету Горностаївської селищної ради, смт.Горностаївка, на р/рахунок 33212812700157 у ГУДКУ в Херсонської області, МФО 852010, код 24103762 - 22296 грн. 78 коп. та пені за несвоєчасну оплату орендної плати в сумі 782 грн. 63 коп., всього - 23097 грн. 41 коп.
б) в доход державного бюджету отримувач: код 24104230 Відділення Держказначейства м. Херсон Банк Управління Держказначейства в Херсонській області, р/р 31119095700002, МФО 852010 призначення платежу: держмито в доход держбюджету код 22090200 символ звітності 095 - 230 грн. 09 коп. державного мита,
в) в доход державного бюджету р.р. 31212259700002 Банк ГУ ДКУ в Херсонській області МФО 852010 ЄДРПОУ 24104230 отримувач УДК м. Херсона код 22090200 символ звітності 259 - 118грн. судових витрат.
4.Надати колективному багатопрофільному підприємству "Дорожник" розстрочку виконання рішення по 3"а" рішення строком на три роки.
5.Наказ господарського суду на стягнення орендної плати виконувати таки чином: проводити стягнення починаючи з липня місяця 2008 року по червень 2011 року включно по 641 грн. 59 коп.
6.Рішення направити сторонам по справі та прокурору.
Суддя З.В. Клепай
Дата підписання рішення 13.06.2008р.
відповідно до вимог ст. 84 ГПК України
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2008 |
Оприлюднено | 28.05.2009 |
Номер документу | 3677313 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Клепай З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні