АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження 22-ц/790/634/14 Головуючий 1 інст.: Остропілець Є.Р.
Справа № 638/9392/13ц Доповідач: Малінська С.М.
Категорія: «право власності»
Ухвала
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2014 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області у складі:
Головуючого судді - Малінської С.М.,
Суддів - Швецової Л.А.,
Даниленка В.М.,
при секретарі - Каменській Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові справу за апеляційною скаргою громадської організації «Сила націй» на рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 07 серпня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Козачолопанської селищної ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на самочинне будівництво житлового будинку та надвірних будівель ,-
в с т а н о в и л а:
21 липня 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду з названим позовом, в обґрунтування якого зазначав, що відповідно до технічного паспорту , виданого Слатинським КП технічної інвентаризації « Інвентаризатор» 08.07.2009 року проведено інвентаризацію домоволодіння , розташованого за адресою : АДРЕСА_1( інвентаризаційний № 3050).
У 2009 році позивач за вищевказаною адресою, без оформлення технічної документації збудував житловий будинок літ.»А-2» загальною площею 266,8 кв.м , житловою площею 80,8 кв.м , вбиральню літ.»Г» , літній душ літ.»Д» , погріб літ.»Ж».
Згідно висновку приватного науково- виробничого підприємства «Вабсервіс» основні несучі та огороджувальні будівельні конструкції знаходяться в задовільному стані. Будівлі відповідають архітектурно-будівельним , санітарним та протипожежним нормам України.
Позивач просив визнати за ним право власності на самочинне будівництво житлового будинку та надвірних будівель.
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 07 серпня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено в повному обсязі. Вирішено питання щодо судових витрат.
В апеляційній скарзі громадська організація « Сила націй» , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просила рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Заслухавши доповідь судді, осіб, що з'явилися, дослідивши обставини справи та, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає за необхідне закрити апеляційне провадження з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 292 ЦПК України сторони та інші особи , які беруть участь у справі , а також особи , які не брали участі у справі , якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки , мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Звертаючись до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою громадська організація « Сила націй» послалась на те , що вона не приймала участі у справі під час розгляду справи судом першої інстанції , однак суд фактично вирішив своїм рішенням окремі питання про її права.
В обґрунтування цього висновку апелянт вказав , що до основних завдань громадської організації « Сила націй» відноситься сприяння удосконаленню заходів по охороні здоров'я матерів та дітей , сприяння забезпечення екологічної стійкості та безпеки.
У зв'язку із зазначенними цілями , передбаченими статутом , 10 грудня 2013 року громадська організація «Сила націй» звернулась із заявою до Дергачівської райдержадміністрації та Козачолопанської селищної ради Дергачівського району щодо надання дозволу громадській організації « Сила націй» на розробку проекту технічної документації з відведення земельної ділянки рекреаційного призначення для розміщення реабілітаційно-профілактичного закладу на берегу ставка Молочарка .
Оскільки рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 07 липня 2009 року визнано за ОСОБА_2 право власності на нерухомість , яка розташована на земельній ділянці , яка вказана громадською організацією як така , що підходить для розміщення реабілітаційно- профілактичного закладу для надання соціальних послуг , то, на думку апелянта , неможливо винести заяву громадської організації « Сила націй» на розгляд сесії селищної ради з позитивним вирішенням питання щодо розроблення проекту відведення земельної ділянки біля ставка Молочарка до поновлення прав територіальної громади Козачолопанської селищної ради.
На підставі вищевикладеного , на думку апелянта , вбачається його суттєве обмеження прав на одержання в користування спірної земельної ділянки для проектування та розміщення реабілітаційно-профілактичного закладу на берегу ставка Молочарка.
Матеріалами справи підтверджується та обставина , що громадська організація «Сила націй» не приймала участі в розгляді справи в суді першої інстанції.
Судова колегія вважає , що рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 07 серпня 2009 року , яким визнано право власності на нерухоме майно за ОСОБА_2 , не вирішувалися права та обов'язки апелянта виходячи з наступного .
Рішення суду ухвалено 07 серпня 2009 року . До ухвалення судового рішення громадська організація « Сила націй» до Козачолопанської селищної ради для надання дозволу на розробку проекту технічної документації з відведення спірної земельної ділянки для розміщення реабілітаційно-профілактичного закладу на берегу ставка Молочарка не зверталась,а звернулась лише 10 грудня 2013 року , тобто минуло майже чотири роки після набрання рішенням суду законної сили.
Як вбачається зі Статуту громадської організації « Сила націй» (а.с.98) , останнє зареєстроване головним управлінням юстиції у Харківській області 20 січня 2011року. Таким чином , на момент ухвалення судового рішення від 07 серпня 2009 року , такої організації , як громадська організація «Сила націй» не існувало. А тому безпідставно вважати, що при ухваленні рішення суду від 07 серпня 2009 року зачіпались інтереси апелянта.
Посилання апелянта на те , що спірна земельна ділянка необхідна для розміщення реабілітаційно-профілактичного закладу , а тому суд , ухвалюючи оскаржуване рішення,вирішив їх права являється безпідставним та не відповідає нормам земельного права.
З матеріалів справи вбачається , що спірна земельна ділянка , на якій апелянт бажає розмістити реабілітаційно-профілактичний заклад, знаходиться на захисній прибережній смузі (а.с.48-62).
Відповідно до п.»б» ч.2 ст. 60 Земельного Кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води ( у меженний період) шириною для середніх річок , водосховищ на них , водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів.
Статтею 61 ЗК України передбачено , що прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок , навколо водойм та на островах забороняється , зокрема, будівництво будь-яких споруд ( крім гідротехнічних , навігаційного призначення , гідрометричних та лінійних ) , у тому числі баз відпочинку , дач , гаражів та стоянок автомобілів.
Оскільки спірна земельна ділянка відноситься до прибережної захисної смуги і є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності , і на ній забороняється будь-яке будівництво , то посилання апелянта на те , що судом вирішено питання про його права , оскільки дана земельна ділянка необхідна йому для будівництва реабілітаційно-профілактичного закладу є безпідставним.
Таким чином , громадська організація «Сила націй» є особою , яка не має передбаченого статтею 292 ЦПК України права на апеляційне оскарження.
Відповідно до п.8 Постанови №12 Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року « Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» при поданні апеляційної скарги особою , яка не має передбаченого статтею 292 ЦПК права на апеляційне оскарження , у тому числі особою , яка не брала участі у справі , про права та обов'язки якої суд першої інстанції питання не вирішував , якщо зазначені обставини будуть встановлені після відкриття апеляційного провадження , апеляційний суд постановляє ухвалу про закриття апеляційного провадження у справі за такою скаргою.
На підставі наведеного , судова колегія вважає за необхідне закрити апеляційне провадження у справі.
Керуючись п.8 Постанови №12 Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року « Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» ; ст.292 ЦПК України , судова колегія,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційне провадження за апеляційною скаргою громадської організації «Сила націй» на рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 07 серпня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Козачолопанської селищної ради Дергачівського району Харківської області про визнання права власності на самочинне будівництво житлового будинку та надвірних будівель закрити .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення , але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом двадцяти діб з дня набрання законної сили.
Головуючий :
Судді :
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 29.01.2014 |
Номер документу | 36847474 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Харківської області
Малінська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні