cpg1251
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"16" січня 2014 р. м. Київ К/9991/23708/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
суддівОстровича С.Е. Степашка О.І. Федорова М.О. секретаря судового засідання Волошина В.М.,
представник позивача не з'явився
представник відповідача Давиденко Г. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Клуб мандрівників" до Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька, Головного управління державного казначейства України у Донецькій області про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, -
ВСТАНОВИЛА
Товариство з обмеженою відповідальністю "Клуб мандрівників" (далі - ТОВ "Клуб мандрівників") звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька (далі - ДПІ у Калінінському районі), Головного управління державного казначейства України у Донецькій області, (далі - ГУ ДКУ у Донецькій області) в якому просить стягнути бюджетне відшкодування з податку на додану вартість.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року позов ТОВ "Клуб мандрівників" задоволено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2011 року апеляційну скаргу ДПІ у Калінінському районі залишено без задоволення, а постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року - залишено без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій ДПІ у Калінінському районі подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ТОВ "Клуб мандрівників" в задоволенні позову.
Прокуратура Донецької області подала заяву про приєднання до касаційної скарги ДПІ у Калінінському районі.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.
25 лютого 2010 року ТОВ "Клуб мандрівників" подало до ДПІ у Калінінському районі податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2010 року, у рядку 22.2 якої вказано суму ПДВ - 10006233, 00 грн. (від'ємне значення різниці поточного звітного періоду, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного періоду). Згідно розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, що є Додатком 5 до декларації, сума податкового кредиту у зазначеному розмірі була сформована на підставі податкових накладних, виписаних у січні 2010 року постачальниками ТОВ "Клуб мандрівників".
15 березня 2010 року ТОВ "Клуб мандрівників" подало до ДПІ у Калінінському районі податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року, у рядку 25.1 якої вказано суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 10006233, 00 грн.
До декларації ТОВ "Клуб мандрівників" додало довідку щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, розрахунок бюджетного відшкодування, довідку про повернення суми бюджетного відшкодування, розшифровку податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів.
Згідно з уточнюючими розрахунками податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2010 року та листопад 2010 року, ТОВ "Клуб мандрівників" у липні 2010 року зменшило суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню за лютий 2010 року на 2774167, 00 грн., а у листопаді 2010 року збільшило суму, що підлягала бюджетному відшкодуванню за лютий 2010 року на 2774167, 00 грн.
22 липня 2010 року ДПІ у Калінінському районі була проведена документальна невиїзна перевірка ТОВ "Клуб мандрівників" з питань підтвердження задекларованих показників в деклараціях з податку на додану вартість за грудень 2009 року, січень, лютий, березень 2010 року. За результатами перевірки складено акт №5947/15-312/30654779 від 22 липня 2010 року.
Перевіркою встановлено, що угоди ТОВ "Клуб мандрівників" з підприємствами ТОВ "Проміндустрія", ТОВ "ЛТД Юнітрейд", ТОВ "Сігматрейд 2009", на підставі яких задекларовані показники податкового кредиту за грудень 2009 року, лютий 2010 року мають ознаки нікчемності.
На підставі акта перевірки ДПІ у Калінінському районі м. Донецька було прийнято податкове повідомлення-рішення №0004721542/0 від 22 липня 2010 року, яким позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 20132066, 00 грн., у т.ч. по деклараціях за лютий 2010 року 10006233, 00 грн., за березень 2010 року 10125833 грн.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що ТОВ "Клуб мандрівників" оскаржило податкове повідомлення-рішення №0004721542/0 від 22 липня 2010 року у частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року на суму 10006233, 00 грн. до Донецького окружного адміністративного суду.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2010 року у справі №2а-27507/10/0570 позовні вимоги ТОВ "Клуб мандрівників" задоволені, визнано частково недійсним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Калінінському районі №0004721542/0 від 22 липня 2010 року. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 лютого 2011 року постанова Донецького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2010 року залишена без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 , пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сумою, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету, у зв'язку з надмірною сплатою є саме від'ємне значення за результатами звітного періоду. Від'ємне значення ПДВ є коштами платника податку, які він сплатив продавцям товару відповідно до вимог Закону України „Про податок на додану вартість".
Відповідно до пп. 7.7.2 пп. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);
б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно вимог пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.
Відповідно до пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Згідно вимог пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України, суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість.
Суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що право ТОВ "Клуб мандрівників" на отримання суми бюджетного відшкодування підтверджено рішеннями судів, які набрали законної сили, і оскільки ТОВ "Клуб мандрівників" подана до ДПІ у Калінінському районі податкова декларація, у якій зазначена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню та додана до декларації заява про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунок суми бюджетного відшкодування, то ТОВ "Клуб мандрівників" були дотримані вимоги Закону і позовні вимоги є обґрунтованими.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Клуб мандрівників".
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька залишити без задоволення, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 01 квітня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М.О. Федоров
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 29.01.2014 |
Номер документу | 36849700 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Острович С.Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні