ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВИТРЕБУВАННЯ ДОКАЗІВ ТА ЗУПИНЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
28 січня 2014 року Справа № П/808/115/14 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., при секретарі судового засідання Білоусі А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представників сторін в адміністративній справі за позовом Правобережного районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів,
за участю представників сторін: від позивача - не з'явився, від відповідача - не з'явився, -
ВСТАНОВИВ:
09 січня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду від Вищого адміністративного суду України надійшла, за належністю, адміністративна справа за № 0870/3755/12 за позовом Правобережного районного центру зайнятості до ОСОБА_2, у якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь позивача суму виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 2 229,85 грн.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. До суду надано клопотання про зупинення провадження у справі для надання додаткових доказів по справі. Клопотання просить розглянути за відсутності уповноваженого представника.
Відповідач у судове засідання також не з'явився. До суду подано клопотання, у якому представник також просить суд зупинити провадження у справі до терміну встановленого судом, з метою надання додаткових доказів.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну встановленого судом.
Клопотання представників сторін щодо зупинення провадження у справі не суперечать діючому законодавству, не порушують чиї - небудь права та охоронювані законом інтереси.
З огляду на вищезазначене, суд вважає клопотання, заявлені представниками сторін, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім того, суд вважає необхідним зазначити, що частиною 4 статті 11 КАС України передбачено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Як передбачено частиною 1 статті 79 КАС України, письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.
За приписами частини 3 статті 79 КАС України, письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.
При дослідженні матеріалів адміністративної справи судом встановлено необхідність дослідження інформації щодо працевлаштування ОСОБА_2 на ПП «Альфа ГШ».
Тобто, при розгляді справи необхідно дослідити певні докази, а саме матеріали щодо отримання ОСОБА_2 доходів від ПП «Альфа ГШ» (код ЄДРПОУ 32611852) у період з 21 травня 2011 року по 31 грудня 2011 року. Крім того, суд вважає необхідним дослідити також інформацію щодо перерахування ПП «Альфа ГШ» (код ЄДРПОУ 32611852) у період з 21 травня 2011 року по 31 грудня 2011 року єдиного внеску по працівнику ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).
Як передбачено пунктом 1 розділу 5 Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 17 грудня 2010 року за № 954 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року за № 1388/18683, до Державного реєстру включаються дані про фізичних осіб: джерела отримання доходів.
У відповідності до частини 3 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV, 09 липня 2003 року (станом на травень 2011 року), обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Страхові внески обчислюються територіальним органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за непрямим методом виходячи з оцінки валового доходу та витрат страхувальника, кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, обсягу виробленої (реалізованої) продукції (послуг), суми сплачених ним податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством, у разі:
ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків;
неведення страхувальником бухгалтерського обліку чи відсутності в нього відповідних первинних документів;
якщо сума страхових внесків, нарахована страхувальником, не підтверджується документами.
Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
На підставі викладеного, керуючись статтями 69, 156, 160, 165 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Витребувати від Державної податкової інспекції у Хортицькому районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області інформацію щодо отримання ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1) доходів від Приватного підприємства «Альфа ГШ» (код ЄДРПОУ 32611852) у період з 21 травня 2011 року по 31 грудня 2011 року.
2. Витребувати від управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва інформацію щодо подання Приватним підприємством «Альфа ГШ» (код ЄДРПОУ 32611852) звітів про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 21 травня 2011 року по 31 грудня 2011 року, а саме чи нараховано Приватним підприємством «Альфа ГШ» страхові внески по ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) за вказаний період.
3. Витребувані документи, разом із завіреними належним чином копріями надати до суду у строк до 28 лютого 2014 року.
4. Клопотання представників сторін - задовольнити.
5. Зупинити провадження у справі № П/808/115/14 до 04 березня 2014 року.
6. Наступне судове засідання призначити на 04 березня 2014 року о 10:00 .
7. Копію ухвали направити сторонам по справі, Державній податковій інспекції у Хортицькому районі міста Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області та управлінню Пенсійного фонду України в Святошинському районі міста Києва.
Відповідно до ст. 14 КАС України ухвала в частині витребування доказів є обов'язковою для виконання. Невиконання ухвали тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк (з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі.
Суддя Д.В. Татаринов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 03.02.2014 |
Номер документу | 36902655 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні