17/211/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" квітня 2008 р. Справа № 17/211/08
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Коваль С.М.,
при секретарі Колесниковій В.В.,
з участю представників сторін:
від позивача –Баранов Л.О., довіреність № 16 від 14.12.2007 року;
від 1 відповідача –Бортик ; Р.О., довіреність № 37 від 04.01.2008 року;
від 2 відповідача –не з”явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/211/08
За позовом: товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер-Геркулес”, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 51,
До 1-го відповідача: комунального підприємства “Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації”, м. Миколаїв, вул. Шевченка, 40,
До 2-го відповідача: Миколаївської міської ради, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20,
про: визнання права власності,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Інтер-Геркулес” (надалі - позивач) звернулося до господарського суду з позовом до комунального підприємства “Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації” про визнання права власності.
Ухвалою суду від 12.04.2008 року до розгляду у справі у якості другого відповідача було залучено Миколаївську міську раду.
Позивач свої позовні вимоги обгрунтовує наступним:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Інтер-Геркулес” було створено шляхом перетворення закритого акціонерного товариства “Геркулес” та є його правонаступником, що підтверджується установчими документами позивача та свідоцтвом про державну реєстрацію припинення юридичної особи, дата реєстрації -15.08.2007 року. Позивачу, як правонаступнику перейшло у володіння майно ЗАТ “Геркулес”. Згідно свідоцтва на право власності від 27.12.2001 року за реєстровим номером № 140 позивачу належить нерухоме майно - бар “Казанова”, що знаходиться за адресою: м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 51.
З метою здійснення своєї господарської діяльності позивач у належному йому майні здійснив самочинне будівництво, а саме побудував більярд та навіс.
Згідно техпаспорту та довідки виданої Миколаївським міжміським бюро технічної інвентаризації самочинно збудовано: більярд літ. Б площа забудови 97,1 кв.м. загальна площа 92,1 кв.м. вартістю 107 797 грн., та навіс літ.В 7,67*8,0 вартістю 9 388 грн.
Вищевказане будівництво було здійснено позивачем без дозволу на будівництво, належно затвердженого проекту та дозволу на виконання робіт
З метою оформлення самовільно здійсненого будівництва позивач отримав дозвіл від 20.12.2007 року № 69/8195 Головного управління МНС України в Миколаївської області про можливість оформлення самовільно забудованих будівель.
Також, санітарно-епідеміологічна станція Ленінського району м. Миколаєва своїм висновком від 28.12.2007 року № 3/4-3520 погоджує оформлення самовільного будівництва належних позивачу будівель.
Управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради надало письмову згоду від 17.01.2008 року № 17-16 на оформлення самовільного будівництва.
Позивач також отримав від ЗАТ “Миколаївський Діпроміст” технічний висновок № 1318 від 25.12.2007 року про стан самовільно побудованих приміщень, згідно якого, конструкції самовільної забудови знаходяться у доброму стані та забезпечують безпечну її експлуатацію.
Вимогами п. 6.1. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5 передбачено, що оформлення права власності на нерухоме майно та видача свідоцтва про право власності здійснюється органами місцевого самоврядування, тобто Миколаївською міською радою.
Однак зазначений правовстановлювальний документ позивачу не видається органом місцевого самоврядування. Водночас відсутність свідоцтва про право власності позбавляє позивача права здійснити реєстрацію права власності на нерухоме майно, оскільки приписами п.2.1 вказаного Тимчасового положення передбачено, що разом з заявою до БТІ надається свідоцтво про право власності на нерухоме майно.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Статтею 181 Цивільного кодексу України визначено, що до нерухомих речей відносяться об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Згідно ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 3 ст. 376 Цивільного кодексу України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Статтею 392 Цивільного кодексу України передбачено право власника майна на пред'явлення позову про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Під державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обмежень слід розуміти офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (ст.2 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав та їх обмежень”). Отже, названі у цьому Законі органи єдиної системи реєстрації відповідних прав можуть бути відповідачами за позовами про визнання права власності на об'єкт нерухомого майна, пред'явленими згідно зі ст. 392 Цивільного кодексу України. Оскільки відповідно до пункту 5 розділу V „Прикінцеві положення” Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації, останні можуть бути відповідачами у таких справах (п. 18 Інформаційного листа ВГСУ 31.01.2001 № 01-8/98 „Про деякі приписи законодавства, яке регулює питання, пов'язані із здійсненням права власності та його захистом”, в редакції Інформаційного листа ВГСУ від 22.11.2005 року № 01-8/2167).
1-відповідач у відзиві на позовну заяву, який надійшов на адресу господарського суду проти позовних вимог не заперечує.
2-відповідач у відзиві погоджує погоджує оформлення самовільного будівництва належних позивачу будівель
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 49, 80, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер-Геркулес” задовольнити повністю.
2. Визнати за товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер-Геркулес”, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 51 (код 13860069) право власності на нерухоме майно, а саме:
· більярд літ. Б площа забудови 97,1 кв.м. загальна площа 92,1 кв.м., та навіс літ.В 7,67*8,0, що знаходяться за адресою: м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 51.
Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.М.Коваль
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2008 |
Оприлюднено | 01.06.2009 |
Номер документу | 3710093 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Коваль С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні