Вирок
від 07.12.2012 по справі 1-706/11
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-706/11

№ 1/0427/74/2012

В И Р О К

іменем України

07.12.2012 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого Лили В.М.,

секретаря Петренко О.А.,

за участю прокурора Данільченко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Павлоград, Дніпропетровської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, розлученого, директора приватного підприємства «Діоніс Севіс», не судимого, мешкає АДРЕСА_1.

в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України, -

встановив:

ОСОБА_1, згідно рішення власника від 13.02.2009 р., є директором приватного підприємства «Діоніс Сервіс» (СДРПОУ 36399076) (далі ПП «Діоніс Сервіс»), зареєстрованого виконавчим комітетом Новомосковської міської ради від 20.02.2009 року за №12291020000000993 за адресою: м. Новомосковськ, вул. 3. Білої б. 91, на підставі чинного законодавства України, Статуту Товариства здійснюючі на підприємстві організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції службової особи при здійсненні фінансово-господарської діяльності даного підприємства, в період з 01.04.2009 р. по 31.12.2009 р., діючи умисно, шляхом приховування об'єкта оподаткування, ухилився від сплати податку на додану вартість на суму 1765 603,24 грн., тобто в особливо великих розмірах та скоїв службове підроблення при наступних обставинах : у відповідності до вимог діючого законодавства : ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р. платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, ст. 11 Закону України № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р.: відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до Законів України, п. 1 ст. 14 «Загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі)» Закону України № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р.

Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., ПП «Діоніс Сервіс» є платником податку на додану вартість;

Відповідно до п. 2 ст. 3, п. 1, п. 3, п. 6, п. 7 ст. 8, п.2, п.8 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-ХІУ від 16.07.1999 р., бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, які використовують грошовий вимір, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку, господарська операція - дія або подія, яка викликає зміну в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. Первинний документ-документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа ..., особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Відповідно до п.2.13. ст. 2 Положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. № 88: керівник підприємства, установи забезпечує фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій, що були проведені, у первинних документах та виконання всіма підрозділами, службами і працівниками правомірних вимог головного бухгалтера щодо порядку оформлення і надання для обліку відомостей і документів, згідно п. 2.14 ст. 2 Положення відповідальність за своєчасне і якісне складання документів, передачу їх у встановлені графіком документообігу терміни для відображення в бухгалтерському обліку, за достовірність даних, наведених у документах, несуть особи, які склали та підписали ці документи. Згідно до п. 3.4 ст. 3 Положення «Про затвердження форми податкової декларації з податку на додану вартість та Порядку її заповнення і подання», затвердженого наказом ДПА України № 166 від 30.05.1997 р.: «платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського обліку платника та даним книг податкового обліку, достовірність даних підтверджується: ... підписами відповідних посадових осіб (директора, головного бухгалтера) та печаткою...» Відповідно до ч. 5 п.п. 1.4 ст. 1 Положення «Про затвердження форми декларації про податок на прибуток підприємства та Порядку її складання», затвердженого ДПА України № 214 від 08.07.1997 р.: «дані, наведені в декларації, повинні підтверджуватись первинними документами, даними бухгалтерського обліку та відповідати податковому обліку ( звітності) ». Відповідно до ч. 6 п.п. 1.4 ст. 1 Положення «Про затвердження форми декларації про податок на прибуток підприємства та Порядку її складання», затвердженого ДПА України № 214 від 08.07.1997 р.: «достовірність даних підтверджується підписами керівника підприємства та головного бухгалтера, а за відсутності на підприємстві бухгалтерської служби - спеціаліста, який веде облік, та засвідчується печаткою».

Таким чином, ОСОБА_1 був службовою особою ПП «Діоніс Сервіс», відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання фінансової звітності згідно чинного законодавства, своєчасне фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, а також організацію контролю за їх відображенням на рахунках бухгалтерського обліку, своєчасність складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та достовірність відображених у них даних, подачу до державних податкових органів та інших державних органів бухгалтерської звітності та інших документів і відомостей, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), їх сплату у встановлені законом терміни.

Однак, директор ПП «Діоніс Сервіс» ОСОБА_1, будучи службовою особою, на яку покладено виконання адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій, маючи доступ до документів бухгалтерського та податкового обліків ПП «Діоніс Сервіс», внаслідок чого він достовірно знав результати його фінансово-господарської діяльності, також достовірно знаючи, що відповідно до вимог п.п.7.4.5 Закону України «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями) № 168/97-ВР від 03.04.1997 р., не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг), а також те, що відповідно до вимог п.3.4 ст.З Наказу «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання» (зі змінами та доповненнями) від 30.05.1997 р. № 166, платник податку самостійно нараховує суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації, а дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського обліку платника та даним книг податкового обліку, тим не менше, в період часу з 01.04.2009 р. по 31.12.2009 р., ігноруючи вимоги вищевказаних законодавчих та інших нормативних актів, якими повинен був керуватися у своїй службовій діяльності, шляхом включення до складу податкового кредиту з податку на додану вартість затрат, непідтверджених документально, ухилився від сплати податку на додану вартість в сумі 1 765 603,24 грн., що призвело до фактичного ненадходження у встановлений законом строк коштів до бюджету на суму 1765 603,24 грн., яка більш ніж в 5000 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто, в особливо великих розмірах, а також вчинив службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки для державних інтересів.

ОСОБА_1, достовірно знаючи, про відсутність будь-яких документів, що надають підприємству право на включення витрат за квітень 2009 р. до складу податкового кредиту, тим не менш, діючи умисно, з метою ухилення від сплати податків, у зазначеному звітному періоді необгрунтовано включив до складу податкового кредиту ПП «Діоніс Сервіс» витрати в сумі 1 765 603,24 грн., що дозволило йому навмисно ухилитися від сплати вхідного в систему оподаткування і введеного в установленому законом порядку, податку на додану вартість, і призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів на вищевказану суму в передбачений п.п. 5.3.1 п. З ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 -III (зі змінами та доповненнями) у встановлений законом термін.

ОСОБА_1, діючи умисно, переслідуючи єдиний злочинний намір, в період часу з 01.04.2009 р. по 31.12.2009 р. ухилився від сплати податку на додану вартість, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету в установлений законом строк коштів на загальну суму 1765 603,24 грн., яка більш ніж в 5837 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тобто, в особливо великих розмірах.

Крім того, директор ПП «Діоніс Сервіс» ОСОБА_1, діючи умисно, з метою приховування факту вчиненого ним же умисного ухилення від сплати податку на додану вартість, 30.11.2009 р. в денний час, будучи службовою особою ПП «Діоніс Сервіс» , діючи умисно, прибуваючи в невстановленому слідством місці, здійснюючи службову підробку, надав недостовірні дані про результати фінансово-господарської діяльності ПП «Діоніс Сервіс» невстановленій слідством особі, яка склала свідомо помилковий офіційний документ, яким є уточнююча розшифровка податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів ПП «Діоніс Сервіс» за квітень 2009 р. від 30.11.2009 р., в яку внесло завідомо неправдиві для ОСОБА_1 відомості - про відсутність витрат підприємства, понесених на сплату податку на додану вартість, в розділі II «Податковий кредит» відобразило суму податкового кредиту ПП «Діоніс Сервіс» в розмірі 1765 603,24 грн., яка, в силу вищевказаних обставин, не підтверджена відповідними первинними бухгалтерськими документами, після чого зазначений завідомо неправдивий документ ПП «Діоніс Сервіс» передало для підпису ОСОБА_1

ОСОБА_1 за участю невстановленої слідством особи, яка в графі «Керівник» - поставив підпис, від його імені як директора ПП «Діоніс Сервіс», після чого ОСОБА_1 достовірно знаючи про наявність завідомо неправдивих відомостей засвідчив дану декларацію печаткою підприємства ПП «Діоніс Сервіс» та видав до органу державної податкової служби, яким є Новомосковська ОДПІ, розташована за адресою м. Новомосковськ, вул. Н. Головка, 30, що дозволило йому ухилитися від сплати податку на додану вартість на вищевказану суму.

ОСОБА_1, будучи службовою особою ПП «Діоніс Сервіс», діючи умисно, переслідуючи єдиний злочинний намір, склав завідомо неправдивий офіційний документ, яким є уточнююча розшифровка податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, в яку вніс завідомо неправдиві відомості, після чого зазначений завідомо неправдивий офіційний документ підписав, завірив печаткою ПП «Діоніс Сервіс» та видав до органу державної податкової служби, що дозволило йому ухилитися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 1 765 603,24 грн.

У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєних злочинах визнав повністю і суду показав, що всі обставини вірно вказані в обвинувальному висновку. Пояснив, що ОСОБА_3 запропонував йому відкрити фірму, а йому стати директором, він погодився, та зареєстрував фірму на себе. Всім займався ОСОБА_3, а він підписував документи, чеки, а декларації не підписував. Звітність підприємства в податкову службу та інші державні органи влади він не подавав. Він підписував чеки, карточки, відкривав рахунки в банках. Під час перебування на посаді директора ПП «Діоніс Сервіс» він отримував заробітну плату, 1000грн. - 1200грн. на місяць. Більш детальні показання він давав на досудовому, їх підтримує і тепер. (т. 2 а.с.204-205)

Суд вважає вину підсудного ОСОБА_1 в скоєнні ним злочинів встановленою і доведеною, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:

- оголошеними показаннями свідка ОСОБА_4, яка зазначила, що нею проведена судово-економічна експертиза. При проведенні дослідження експерт керувався нормативними актами:

1. Закон України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97р. із змінами та доповненнями. 2. Порядок заповнення та подання декларації, затверджений Наказом ДПАУ від 30.05.97 р. № 166. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р. По першому питанню. Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97р. із змінами і доповненнями: П.п.1.7. Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом. П.п.7.4.1. Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги) , та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; П.п.7.4.5 не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту). Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається: П.п.7.5.1. дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; - або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг); Відповідно п.п.7.2.3 п.7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97р. із змінами і доповненнями: Податкова накладна складається в момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків. На дослідження надані ПП "ДІОНІС СЕРВІС" декларації з податку на додану вартість та Додатка 5 до декларацій за квітень 2009р. і уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у листопаді 2009р. за квітень 2009р. Відповідно п. 3.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, від 30.05.97 р. № 166: Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника, достовірність даних підтверджується: підписом відповідальних посадових осіб (керівника, головного бухгалтера) та печаткою, а в разі подання декларації в електронній формі - електронним підписом осіб (які підписують декларацію), зареєстрованим у порядку, визначеному законодавством. Податкова звітність з ПДВ за квітень 2009р., Що були надані на дослідження підписані директором (бухгалтером) ПП "ДІОНІС СЕРВІС" ОСОБА_1 Дослідженням Додатка 5 Розділу ІІ ряд.10.1 "Податковий кредит" і даними декларації з ПДВ розбіжності не встановлені. Податковий кредит ПП "ДІОНІС СЕРВІС" задекларовано у відповідності з Додатком 5. Податковий кредит у зв'язку з придбанням товарів не підтверджені податковими накладними від ТОВ "Дейснагрейн" на суму ПДВ 1765 603,24 грн., Загальна сума придбання 10593 619,44 грн.,

Згідно з результатами автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів ДПА України за квітень 2009р. враховуються розбіжності в сумі 1765603,24 грн., тобто ПП "ДІОНІС СЕРВІС" задекларувало податковий кредит від контрагента ТОВ "Дейснагрейн" в сумі 1765 603,24 грн. Податкові зобов'язання ТОВ "Дейснагрейн" в сумі 1765 603,24 грн. відсутні. Крім того, на дослідження представлено лист ТОВ "Дейснагрейн" (вих. № 1433 від 12.07.2010г.), Підписана генеральним директором Гральєн Етьєн і головним бухгалтером ОСОБА_5 в якому зазначено, що ТОВ "Дейснагрейн" не здійснювало фінансово-господарських відносин з ПП "ДІОНІС СЕРВІС" та не перераховувало грошові кошти за період з 2009р. по 12.07.2010г. Експертом досліджені банківські виписки ПП "ДІОНІС СЕРВІС" (рахунок 260028046 АБ "Полтава-банк", МФО 331489) щодо перерахування грошових коштів ПП "ДІОНІС СЕРВІС" підприємству ТОВ "Дейснагрейн" з 05.08.2009г. по 11.12.2009р.

В результаті дослідженням встановлено, всього надійшло коштів на рахунок 260028046 АБ "Полтава-банк" ПП "ДІОНІС СЕРВІС" 8771338,50 грн., Перераховано 8771338,50 грн.

Перерахування грошових коштів ПП "ДІОНІС СЕРВІС" з рахунку 260028046 АБ "Полтава-банк" підприємству ТОВ "Дейснагрейн" документально не встановлено. Отже, за результатами проведеного дослідження, в обсязі представлених документів, встановлено: підприємством ПП "ДІОНІС СЕРВІС" включено до складу податкового кредиту ПДВ 1765 603,24 грн. від ТОВ "Дейснагрейн" (ІПН 340033426593) і відповідно зменшено податок на додану вартість на суму 1765 603,24 грн., що не підтверджується податковими накладними ТОВ "Дейснагрейн" в т.ч. за квітень 2009р. - 1765 603,24 грн. Відповідно п.п.7.4.5., П.7.4, ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97р. не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними. ТОВ "Дейснагрейн" не здійснювало фінансово-господарських відносин з ПП "ДІОНІС СЕРВІС" і не перераховувалися грошові кошти за період з 2009р. по 12.07.2010г. Таким чином, формування податкового кредиту ПП "ДІОНІС СЕРВІС" від ТОВ "Дейснагрейн" у квітні 2009р. документально не підтверджується. По четвертому питанню. Питання носить консультаційний характер. Відповідь надано відповідно до вимог нормативних актів. Відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000р.: Цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. П.п.16.1. Платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. П.п.16.4. Податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. За результатами проведене дослідження встановлено: По першому питанню. Підприємством ПП "ДІОНІС СЕРВІС" включено до складу податкового кредиту ПДВ 1765 603,24 грн. від ТОВ "Дейснагрейн" в сумі (ІПН 340033426593) і відповідно зменшено податок на додану вартість на суму 1765 603,24 грн., що не підтверджується податковими накладними ТОВ "Дейснагрейн" в т.ч. за квітень 2009р. - 1765 603,24 грн. Відповідно п.п.7.4.5., П.7.4, ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97р. не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними. ТОВ "Дейснагрейн" не здійснювало фінансово-господарських відносин з ПП "ДІОНІС СЕРВІС" та не перераховувало грошові кошти за період з 2009р. по 12.07.2010г.

Таким чином, формування податкового кредиту ПП "ДІОНІС СЕРВІС" від ТОВ "Дейснагрейн" у квітні 2009р. документально не підтверджується. Відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000р.: Цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. П.п.16.1. Платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. П.п.16.4. Податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. (т. 2 а.с.153-159)

- оголошеними показаннями свідка ОСОБА_7, яка пояснила, що їй відомо, що в ДРУ Полтава-Банк був відкритий розрахунковий рахунок у ПП Діоніс Сервіс. В ході обслуговування розрахункового рахунку ПП Діоніс Сервіс виробляло з'їм готівкових коштів за допомогою грошових чеків. Видача готівкових грошових коштів посадовим особам ПП Діоніс Сервіс проводилася нею згідно інструкції № 337 «Інструкція касових операцій НБУ». Під час її відсутності видача грошей проводилася касиром банку, це було кілька разів під час її відпустки. До неї в касу за отриманням грошей по розрахунковому рахунку ПП Діоніс Сервіс приходив особисто директор підприємства ОСОБА_1, його особистість вона засвідчувала згідно пред'явленого оригіналу паспорта. Він приходив в касу з уже заповненими і проставленими підписами в чеках. Підписи в чеках відповідали підпису в пред'явленому паспорті. Коли відбувалася видача грошей ОСОБА_1 вона не пам'ятає. Після видачі готівкових коштів вона проставляється свій підпис у грошовому чеку в графі «Сплачено Касир». В кінці місяця грошові чеки підшивалися в касову книгу. (т. 2 а.с.161-162)

- оголошеними показаннями свідка ОСОБА_9 яка пояснила, що їй відомо, що в ДРУ Полтава-Банк був відкритий розрахунковий рахунок у ПП Діоніс Сервіс. В ході обслуговування розрахункового рахунку ПП Діоніс Сервіс виробляло з'їм готівкових коштів за допомогою грошових чеків. Видача готівкових грошових коштів посадовим особам ПП Діоніс Сервіс проводився згідно інструкцій № 492 та № 22. Видача готівки посадовим особам ПП Діоніс Сервіс проводилася нею за допомогою грошових чеків в період часу з 11 серпня 2009 по 11 грудня 2009 р. Оформлення та видача відбувалася наступним чином: в банк приходив директор ПП Діоніс Сервіс ОСОБА_1, в який час вона не пам'ятає, підходив до вільного економісту, в даному випадку він підходив до неї, надавав або чекову книжку або незаповнений грошовий чек і оригінал свого паспорту. Далі вона засвідчувала його особу, після цього перевіряла наявність грошей на розрахунковому рахунку підприємства, заповнювала своєю рукою пред'явлений грошовий чек, куди вносила реквізити підприємства, номер розрахункового рахунку, суму грошей необхідну для зняття, вносила анкетні дані ОСОБА_1 і його паспортні дані, після цього ставила свій підпис у графі «Відповідальній виконавець». ОСОБА_1 повинен був у її присутності поставити два підписи в графах «Підписи», чи робив він це вона не пам'ятає. Після оформлення і підписання чека вона передавала його для підпису керуючої банку або старшому бухгалтеру банку. Далі чек вона передавала в касу банку, де в подальшому відбувалася видача готівки. (т. 2 а.с.163-164)

- рапортом виконуючого обов'язки начальника ВОРД Кіровського району Пришедько О.Л. згідно якого до ВПМДПІ у Кіровському районі надійшли виділені матеріали з кримінальної справи для проведення додаткової перевірки. В ході розгляду матеріалів, встановлено, що ОСОБА_1 незаконно включив до складу податкового кредиту ПДВ 1 765 603,24грн., від ТОВ «Дейснагрейн» і відповідно зменшив податок на додану вартість на 1 765 603,24грн., що підтверджено податковими накладними. В діях директора ПП «Діоніс-Сервіс» ОСОБА_1 вбачають ознаки складу злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України. (т.1 а.с.2)

- висновком судово-економічної експертизи № 61-10 від 19.11.2010 року, згідно з якою ОСОБА_1, в порушення п.п. 7.4.5 п.7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.97 року (зі змінами та доповненнями), шляхом заниження податку на додану вартість за квітень 2009 р., умисно ухилився від сплати податку на додану вартість на суму 1765 603,24 грн. (т.1 а.с.7-13)

- статутом приватного підприємства «Діоніс Серсіс» затвердженого власником підприємства ОСОБА_1 від 14.02.2009 р. ( т.1. а.с.24-37)

- свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи приватного підприємства «Діоніс Серсіс» ( т. 1 а.с.69)

- рішенням власника про створення приватного підприємства «Діоніс Сервіс» власником якого є ОСОБА_1, з визначенням статутного фонду у розмірі 500 грн. (т.2 а.с.14)

- грошовими чеками на ім'я ОСОБА_1 (т.2 а.с. 57-80)

- листом №1593 від 14.02.2011р. згідно якої ТОВ «Деснагрейн» не мало жодних господарських операцій та правових взаємовідносин з ПП «Діоніс Сервіс» (т.2 а.с.97)

- висновком експерта № 69/04-14 від 22.02.2011р., згідно якої підписи від імені ОСОБА_1 в графі «підписи» на лицьовій стороні і в графах «підписи» і «зазначеним у цьому копійчаних чеку суму одержав» грошових чеків ПП Діоніс Сервіс: ЛЕ № 8610942 від 01.09.2009; ЛЄ № 8610943 від 03.09.2009; ЛЄ № 8610944 від 04.09.2009; ЛЄ № 8610946 від 07.09.2009; ЛЄ № 8610947 від 08.09.2009; ЛЄ № 8610948 від 09.09.2009; ЛЄ № 8610949 від 11.09.2009; ЛЄ № 8610950 від 14.09.2009; ЛЄ № 2028026 від 15.09.2009; ЛЄ № 2028027 від 17.09.2009; ЛЄ № 2028028 від 18.09.2009; ЛЄ № 2028029 від 21.09.2009; ЛЄ № 2028030 від 22.09.2009; ЛЄ № 2028031 від 24.09.2009; ЛЄ № 2028032 від 25.09. 2009; ЛЄ № 2028033 від 25.09.2009; ЛЄ № 2028034 від 28.09.2009; ЛЄ № 2028035 від 29.09.2009; ЛЄ № 8610926 від 11.08.2009; ЛЄ № 8610928 від 11.08.2009; ЛЄ № 8610927 від 12.08.2009; ЛЄ № 8610930 від 14.08.2009; ЛЄ № 8610931 від 17.08.2009; ЛЄ № 8610932 від 18.08.2009; ЛЄ № 8610933 від 19.08.2009; ЛЄ № 8610934 від 20.08.2009; ЛЄ № 8610935 від 21.08.2009; ЛЄ № 8610937 від 25.08.2009; ЛЄ № 8610938 від 26.08.2009; ЛЄ № 8610939 від 27.08.2009; ЛЄ № 8610940 від 28.08.2009; ЛЄ № 8610941 від 31.08.2009; ЛЄ № 2028037 від 05.10.2009; ЛЄ № 2028038 від 06.10.2009; ЛЄ № 2028039 від 07.10.2009; ЛЄ № 2028040 від 08.10.2009; ЛЄ № 2028041 від 12.10.2009; ЛЄ № 2028042 від 15.10.2009; ЛЄ № 2028044 від 16.10.2009; ЛЄ № 2028045 від 22.10. 2009; ЛЄ № 2028047 від 23.10.2009; ЛЄ № 2028048 від 26.10.2009; ЛЄ № 2028049 від 27.10.2009; ЛЄ № 2028050 від 28.10.2009; ЛЄ № 2695576 від 30.10.2009; ЛЄ № 2695577 від 02.11.2009; ЛЄ № 2695578 ??від 03.11.2009; ЛЄ № 2695579 від 09.11.2009; ЛЄ № 2695580 від 09.11.2009; ЛЄ № 2695581 від 11.11.2009; ЛЄ № 2695582 від 12.11.2009; ЛЄ № 2695583 від 13.11.2009; ЛЄ № 2695584 від 13.11.2009; ЛЄ № 2695585 від 16.11.2009; ЛЄ № 2695586 від 17.11.2009; ЛЄ № 2695587 від 18.11.2009; ЛЄ № 2695588 від 20.11.2009; ЛЄ № 2695589 від 23.11.2009; ЛЄ № 2695590 від 25.11.2009; ЛЄ № 2695591 від 26.11.2009; ЛЄ № 2695592 від 27.11.2009; ЛЄ № 2695594 від 01.12.2009; ЛЄ № 2695595 від 02.12.2009; ЛЄ № 2695596 від 02.12.2009; ЛЄ № 2695597 від 03.12. 2009; ЛЄ № 2695598 від 04.12.2009; ЛЄ № 2695599 від 07.12.2009; ЛЄ № 2695600 від 08.12.2009; ЛЄ № 2695101 від 09.12.2009; ЛЄ № 2695102 від 10.12.2009; ЛЄ № 2695103 від 11.12.2009 виконані ОСОБА_1 Підписи від імені ОСОБА_1 в графі «Зразок підпису» картки із зразками підпису та відбитку печатки ПП «Діоніс Сервіс» від 05.08.2009 р. виконані ОСОБА_1 Підписи від імені ОСОБА_1 в графі «Керівник» Заяви про відкриття поточного рахунку ПП «Діоніс Сервіс» від 05.08.2009 р. виконані ОСОБА_1 Підписи від імені ОСОБА_1 в графі «Керівник» Заяви про закриття поточного рахунку ПП «Діоніс Сервіс» від 11.12.2009 р. виконані ОСОБА_1 (т. 2 а.с.116-137)

- очною ставкою від 02.03.11р. між ОСОБА_7 та ОСОБА_1 які підтвердили свої показання дані раніше. (т.2 а.с.165-166)

- очною ставкою від 02.03.11р. між ОСОБА_9 та ОСОБА_1 які підтвердили свої показання дані раніше. (т.2 а.с.167-168)

- речовими доказами по справі у вигляді податкових декларацій, розшифровку податкових зобов'язань та податкового кредиту, що зберігаються при матеріалах кримінальної справи (т. 2 а.с. 178-182)

Суд, оцінивши в сукупності, згідно зі ст. 65 КПК України 1960 року, докази, здобуті в ході досудового та судового слідства, вважає їх достовірними, оскільки в сукупності кожне з них доповнює і підтверджує один одного. Показання потерпілих, свідків, протоколи слідчих дій складені і оформлені в порядку передбаченому КПК України і є джерелом доказів, оскільки в них підтверджуються обставини і факти, які мають значення для рішення по справі.

Таким чином суд вважає, що дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ч. 3 ст. 212 КК України як умисне ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування і введені в установленому законом порядку, вчинені службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави коштів в особливо великих розмірах, та за ч. 1 ст. 366 КК України як внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, іншому підроблені документів, а також складанні і видачі завідомо неправдивих документів.

При призначенні виду та розміру покарання підсудному ОСОБА_1 суд, керується ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, сукупність усіх обставин у справі, дані про особу підсудного.

Суд визнає пом'якшувальними покарання обставинами щире розкаяння підсудного, наявність на утриманні неповнолітньої дитини (т.2 а.с.189), позитивну характеристику за місцем проживання ( т.2 а.с.188). Обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.

Виходячи з цього суд вважає за можливе призначити покарання з випробуванням згідно ст. 75 КК України, розмірно ступеня тяжкості вчинених злочинів. Призначаючи покарання як кару суд, виходячи з вимог ст. 50 КК України враховує, що призначення покарання з випробуванням буде достатнім для виправлення засудженого і запобігання їм нових злочинів. При призначенні розміру штрафу в 1765603, 24 грн., за вчинення злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України суд виходе з вимог ч. 2 ст. 53 КК України коли розмір штрафу, що призначається судом, (при основному покаранні у виді штрафу понад 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) не може бути менше розміру майнової шкоди завданої злочином.

Вирішуючи питання про речові докази, згідно до ст. 81 КПК України, суд вважає, що податкові та бухгалтерські документи необхідно залишити при справі. (т. 2 а.с. 178-182)

На підставі викладеного, враховуючи ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу винного та всі обставини у справі, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України 1960 року, суд, -

з а с у д и в:

визнати винним ОСОБА_1 та призначити покарання

- за ч. 3 ст. 212 КК України штраф 1765603 грн. 24 коп., з позбавленням права займати керівні посади на підприємницьких організаціях та займатися підприємницькою діяльністю строком на два роки та з конфіскацією належного йому майна,

- за ч. 1 ст. 366 КК України три роки обмеження волі, з позбавленням права займати керівні посади на підприємницьких організаціях та займатися підприємницькою діяльністю строком на три роки.

За сукупністю злочинів на підставі ч. 1 ст. 70 КК України остаточне покарання призначити шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим три роки, з позбавленням права займатися керівні посади в підприємницьких організаціях та займатися підприємницькою діяльністю строком на три роки та з конфіскацією належного йому майна.

На підставі ст. 75 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування основного покарання в виді обмеження волі з випробуванням строком три роки.

Додаткове покарання позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю строком на три роки підлягають виконанню самостійно. Оскільки суд призначив покарання за ч. 3 ст. 212 КК України в сукупності з покаранням за ч. 1 ст. 366 КК з випробуванням, то конфіскацію майна як додаткове покарання не застосовується.

Покласти на ОСОБА_1 у відповідності зі ст. 76 КК України обов'язки періодично з'являтися на реєстрацію до кримінально виконавчої інспекції та повідомляти кримінально виконавчу інспекцію про зміну свого місця проживання.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу обрати підписку про невиїзд.

Речові докази по справі податкові та бухгалтерські документи залиши при справі.

Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти діб з дня її проголошення.

Суддя Лила В.М.

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення07.12.2012
Оприлюднено17.02.2014
Номер документу37111913
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-706/11

Постанова від 25.10.2011

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Поступайло В. В.

Вирок від 02.11.2011

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Коротаєва Н. О.

Постанова від 06.07.2011

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Коротаєва Н. О.

Постанова від 05.12.2011

Кримінальне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Ширіна С. А.

Вирок від 10.08.2011

Кримінальне

Деснянський районний суд міста Києва

Бабайлова Л. М.

Вирок від 19.12.2011

Кримінальне

Сєвєродонецький міський суд Луганської області

ПОСОХОВ І. С.

Постанова від 20.09.2011

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Херсона

Званчук В. М.

Постанова від 26.10.2011

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Маріуполя

Чмель О. Л.

Постанова від 13.10.2011

Кримінальне

Заводський районний суд м. Запоріжжя

Забіяко Ю. Г.

Постанова від 02.11.2011

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Омельченко М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні