ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" лютого 2014 р. м. Київ К/800/27058/13
Вищий адміністративний суд України у складі:
головуючого суддіРозваляєвої Т. С. (суддя-доповідач), суддівМороз Л. Л., Стрелець Т. Г., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Господарського суду Львівської області від 10 липня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року у справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 до Виконавчого комітету Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області про визнання нечинним рішення та зобов'язання оформити право власності на нерухоме майно,
встановив:
Постановою Господарського суду Львівської області від 10 липня 2007 року закрито провадження у справі в частині визнання нечинним рішення Виконавчого комітету Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області від 28 лютого 2007 року; зобов'язано Виконавчий комітет Дублянської міської ради Жовківського району Львівської області оформити право власності Фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 на магазин продуктових та промислових товарів; в решті позову відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року клопотання ОСОБА_4 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Господарського суду Львівської області від 10 липня 2007 року залишено без задоволення.
Іншою ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року у відкритті апеляційного провадження за скаргою ОСОБА_4 на постанову Господарського суду Львівської області від 10 липня 2007 року відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті апеляційного провадження та постановою суду першої інстанції, ОСОБА_4 звернулась з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Господарського суду Львівської області від 10 липня 2007 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року, справу направити на новий розгляд.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню.
Частиною 4 статті 189 КАС України (в редакції закону, чинній на час ухвалення оскаржуваного рішення) передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Таким чином, встановивши, що апелянт пропустив строк на апеляційне оскарження, суд повинен залишити скаргу без руху і лише після цього у випадку, якщо протягом тридцяти днів з моменту отримання відповідної ухвали заяву не буде подано особою або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, судом не дотримано вказаного порядку.
Неправильне застосування норм процесуального права є підставою для скасування його рішення та направлення справи до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.
Керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 задовольнити частково.
Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2013 року про відмову ОСОБА_4 у відкритті апеляційного провадження скасувати, а справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеними статтями 237, 238, 239-1 КАС України.
Судді:
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2014 |
Оприлюднено | 19.02.2014 |
Номер документу | 37217383 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Розваляєва Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні