Постанова
від 28.02.2014 по справі 905/8089/13
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

25.02.2014р. справа №905/8089/13

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого: суддівРадіонової О.О. Зубченко І.В., Марченко О.А секретаря Валової В.Ю. від позивача 1: від позивача 2:не з»явився Недвига О.Л., представник за дов. від 16.04.13р. № 06/4825 Єжова Н.С., представник за дов. від 16.04.13р. № 06/4825 від відповідача:ОСОБА_7, представник за дов. від 07.04.12р. № 1855 розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м.Горлівка, Донецької області на рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013 року у справі№905/8089/13 (суддя Бойко І.А.) за позовомКомунального підприємства «Центральний» м.Горлівка, Донецької області; Приватного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м.Горлівка, Донецької області до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 м.Горлівка, Донецької області про зобов»язання відповідача привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, яке є його власністю вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку за вказаною адресою ВСТАНОВИВ:

19.11.2013 року Комунальне підприємство «Центральний» м. Горлівка, Донецької області та Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» м. Горлівка, Донецької області звернулися до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 м.Горлівка, Донецької області про зобов»язання відповідача привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку АДРЕСА_1 (а.с.2-4).

Рішенням господарського суду Донецької області від 24.12.2013р. у задоволенні позовних вимог відмовлено (а.с.69-71).

Судове рішення мотивоване тим, що відключення нагрівальних приладів від внутрішньої системи опалення відповідачем проведене з дотриманням Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою КМУ №630 від 21.07.2005р., тобто не самовільно, а відтак позовні вимоги позивачів не підлягають задоволенню.

Позивач 2, Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа», звернувся із апеляційною скаргою, в якій зазначив, що з прийнятим рішенням не згоден з огляду на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013р. по справі №905/8089/13 та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі (а.с.79-80).

Зокрема, в апеляційній скарзі скаржник вказує на те, що відповідачем не дотриманий «Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4.

Крім того, апелянт зазначає, що відповідачем не було надано жодного доказу, який свідчив про те, що дії по відключенню нежитлового приміщення вбудованого у житловий будинок від внутрішньобудинкової системи опалення відбулись на законних підставах.

11.02.2014р. скаржник, Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» надіслав на адресу суду пояснення до апеляційної скарги №06/2305 від 07.02.2014р., які колегією суддів розглянуті та залучені до матеріалів справи (а.с.89).

У судовому засіданні представники апелянта, позивача 2, підтримали апеляційну скаргу, просили суд її задовольнити, скасувати рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013р. та прийняти нове, яким позовні вимоги позивачів задовольнити.

Представник відповідача заперечував у судовому засіданні проти задоволення апеляційної скарги та просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013р. залишити без змін.

Позивач 1 у судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Колегія суддів вважала за можливе розглянути апеляційну скаргу за відсутністю позивача 1, явка якого у судове засідання не була визнана судом обов»язковою.

Відповідно до частини другої статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв»язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 29.12.1976 року № 5 «Про судове рішення», рішення є законним тоді, коли суд, виконавши вимоги процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності - на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.

Обґрунтованим визначається рішення, в якому повно відображено обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини справи і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються двосторонніми доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Відповідно до ст.81-1 ГПК України здійснено запис судового засідання за допомогою засобів технічної фіксації та складено протокол.

Заслухавши представників позивача 2 та відповідача, перевіривши матеріали справи та правильність застосування господарським судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду встановила наступне.

Позивач 1, Комунальне підприємство «Центральний» є юридичною особою (ідентифікаційний код 31534479), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.17).

Позивач 2, Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» є юридичною особою (ідентифікаційний код 03337007), що підтверджено витягом з ЄДР (а.с.22).

Відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_8 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.18).

19.10.2001р. між Власником житлового фонду міська рада м.Горлівка (за договором - замовник) та Комунальним підприємством «Центральний» (за договором - виконавець, далі - позивач 1) був укладений договір на утримання житлових будинків і прибудинкових територій, предметом договору якого є передача замовником виконавцю функцій з утримання житлових будинків і при будинкових територій, надання житлово-комунальних послуг та проведення розрахунків з квартиронаймачами власниками житлових приміщень, експлуатація та підтримання комплексу ремонтно-будівельної бази (п.1.1 договору) (а.с.8-9).

Мета договору - забезпечення кваліфікованого, якісного, гарантованого обслуговування та ремонту житлового фонду, його технічного обладнання, надання житлово-комунальних послуг, дотримання санітарного стану при будинкових територій для створення мешканцям будинків належних умов проживання, згідно з додатком 1,2 до договору, які є невід»ємною частиною договору (п.1.2 договору).

Пунктом 2.2.13 договору зазначено, що виконавець зобов»язаний обслуговувати житловий фонд з внутрішніми інженерними комунікаціями та обладнанням і несе відповідальність за технічний стан внутрішньо будинкових мережах та обладнання, згідно меж балансової належності.

Договір укладається на 1 рік, набуває чинності з дня його підписання та за угодою сторін може бути продовжений (п.5.1).

Якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодна зі сторін не висловила наміру внести до нього зміни або доповнення, то він продовжується на наступний термін (5.2).

10 жовтня 2006р. між Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 (за договором - споживач, далі - відповідач) та Закритим акціонерним товариством «Горлівськтепломережа», яке змінило назву на Приватне акціонерне товариство «Горлівськтепломережа» (за договором - постачальник, далі - позивач 2) був укладений договір №2003 на постачання теплової енергії (вбудовані в житлові будинки нежитлові приміщення), за умовами якого, постачальник бере на себе зобов»язання постачати споживачу теплову енергію для теплопостачання згідно додатків №1, №2 з тепловим навантаженням на опалення Q оп.=0,001 Гкал/год. загальною площею 128,2мІ, а споживач зобов»язується оплачувати отриману теплову енергію по встановленим тарифам у строки, визначені цим договором (п.1.1 договору).

Додатком №1 до договору №2003 від 10.10.2006р. визначений Перелік об»єктів ФОП ОСОБА_8, серед яких, зокрема, магазин мобільного зв»язку по АДРЕСА_1 (а.с.14).

Всі нові або реконструйовані системи теплоспоживання споживача, до ведення їх у роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію постачальником і споживачем згідно з вимогами «Правил користування тепловою енергією» і «Правил технічної експлуатації теплоспоживчих установок і теплових мереж» з оформленням відповідного акту-допуску (п.2.2 договору).

Розділом 3 договору сторони визначили права та обов»язки споживача.

Споживач не має права самовільно, без згоди постачальника і власника будинку здійснювати переобладнання, реконструкцію, демонтаж і відключення систем теплоспоживання вбудованого приміщення (заміна і збільшення поверхні підігріву, установка обігрівальних приладів на балконах, лоджіях, прибудованих тамбурах, і ін. приміщеннях, в яких установка нагрівальних приладах не передбачена проектом) (п.3.2.5 договору).

Строк дії договору з 01.10.2006р. по 30.09.2008р. (п.10.1) Припинення дії договору не звільняє споживача від обов»язків повної оплати спожитої теплової енергії (п.10.2).

Після закінчення строку дії договору, договір автоматично продовжується щорічно на кожний наступний такий самий період (п.10.3).

Вказаний договір підписаний сторонами та скріплений печаткою позивача 2.

Актом від 20.09.2006р. технічного огляду системи теплопостачання вбудованого приміщення ФОП ОСОБА_8, розташованого по АДРЕСА_1, встановлено, що теплова енергія витрачається на опалення, система опалення загальна з системою опалення житлового будинку АДРЕСА_1. Нагрівальні прилади - чавунні радіатори М-140. Теплопостачання здійснюється від елеваторного вузла управління житлового будинку (Додаток №1 до договору №2003 від 10.10.2006р.) (а.с.14).

Зі свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 02.03.2006р. вбачається, що на підставі рішення виконавчого комітету Горлівської міської ради №245 від 01.03.2006р., будинок літ. «А-111» загальною площею 429,8 мІ, яке розташоване у АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_8 (а.с.62 зворотній бік).

Рішенням виконавчого комітету Горлівської міської ради від 21.08.2002р. №697/11 «Про попереднє погодження приватному підприємцю ОСОБА_8 місця будівництва прибудови приміщення для реалізації промтоварів до крамниці мобільного зв»язку по АДРЕСА_1»» надано ПП ОСОБА_8 попереднє погодження місця будівництва прибудови приміщення для реалізації промтоварів до крамниці мобільного зв»язку на земельній ділянці площею 0,0100 га із забудованих земель міської ради по АДРЕСА_1»» (а.с.56).

Актом від 19.10.2009р. зафіксовано, що в вбудованому приміщенні власника СПД ОСОБА_8 (салон мобільного зв»язку) здійснено відключення опалювальних приборів від внутрішньої системи опалення житлового будинку АДРЕСА_1. Два стояки опалення заізольовані та зашиті гіпсокартоном (а.с.66).

Згідно довідки КП «Центральний» №вих-452 від 26.09.2013р. система опалення нежитлового приміщення, вбудованого до житлового багатоповерхового, багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, яке належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_8, є єдиною з системою опалення зазначеного житлового будинку. ФОП ОСОБА_8 було виконане самовільне відключення нежитлового приміщення, вбудованого до житлового будинку АДРЕСА_1 від системи централізованого теплопостачання шляхом демонтажу радіаторів опалення ( а.с.16).

За таких підстав позивачі звернулися до господарського суду Донецької області з вимогою до відповідача про зобов»язання привести мережу централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловий будинок АДРЕСА_1 (м.Горлівка) до попереднього стану, а саме відновити централізоване опалення шляхом приєднання нагрівальних приладів опалення до внутрішньої системи опалення житлового будинку.

Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання щодо правомірності зобов»язання відповідача привести систему централізованого опалення у нежитловому приміщенні, вбудованому у житловому будинку у попередній стан.

Спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про теплопостачання» від 02.06.2005р. № 2633-1У (далі - Закон № 2633), Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими постановою КМУ від 21 липня 2005р. № 630 (далі - Правила № 630), Правилами користування тепловою енергією, затвердженими постановою КМУ від 03.10.2007р. № 1198 (далі -Правила № 1198).

Основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання, регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищенням енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначає Закон України "Про теплопостачання".

Згідно зі ст.24 Закону України №2633 основними обов»язками споживача теплової енергії є, зокрема, забезпечення безпечної експлуатації системи теплоспоживання.

Порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів врегульовано Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630.

Вказані Правила регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

Пунктом 3 цих Правил встановлено, що послуги надаються споживачам безперебійно, за винятком часу перерв на проведення в установленому порядку ремонтних і профілактичних робіт виконавцем за графіком, погодженим з виконавчими органами сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями; міжопалювальний період (для систем опалення); ліквідацію наслідків, пов'язаних з дією непереборної сили або аварією.

У разі планування перерви в наданні послуг виконавець зобов'язаний повідомити про це споживача через засоби масової інформації, а також письмово не пізніше ніж за 10 днів до її настання (за винятком перерви, що настала внаслідок аварії або дії непереборної сили). У повідомленні зазначаються причина та час перерви в наданні відповідних послуг.

Відповідно до пункту 6 Правил, послуги повинні відповідати: з централізованого постачання холодної та гарячої води - вимогам щодо якості і тиску води, температури гарячої води, а також розрахунковим нормам витрати води у точці розбору; з централізованого опалення - нормативній температурі повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу) за умови їх утеплення споживачами та вжиття власником (балансоутримувачем) будинку та/або виконавцем заходів до утеплення місць загального користування будинку; з централізованого водовідведення - нормативам з відведення стічних вод за умови підтримання відповідного стану приміщень будинку та прибудинкової території.

Згідно п. 20 Правил плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

Пунктами 24-28 Правил встановлено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, але таке відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється виключно з дотриманням порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

В цих же пунктах Правил зазначено, що самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Для відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води необхідна наявність технічної можливості такого відключення, що має бути передбачено затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України „Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Пунктом 11 Правил № 1198 встановлено, що самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання забороняється.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, Управлінням містобудування та архітектури Горлівської міської ради № 1-2028 від 19.06.2002 р. ОСОБА_8 надано дозвіл на збір матеріалів узгодження місця будівництва прибудови приміщення для реалізації промтоварів до крамниці мобільного зв'язку на земельній ділянці, розташованої по АДРЕСА_1 (а.с.55).

Рішенням виконавчого комітету Горлівської міської ради №697/11 від 21.08.2002р. "Про попереднє погодження ПП ОСОБА_8 місця будівництва прибудови приміщення для реалізації промтоварів до крамниці мобільного зв'язку по АДРЕСА_1, у Центрально-міському районі " надано ПП ОСОБА_8 попереднє погодження місця будівництва прибудови приміщення для реалізації промтоварів до крамниці мобільного зв'язку на земельній ділянці площею 0,0100 га із забудованих земель міської ради по АДРЕСА_1, у Центрально-міському районі (а.с.56).

Відповідно до робочого проекту РП-ІІІ-307 И прибудови приміщення з реалізації промислових товарів до магазину мобільного зв'язку по АДРЕСА_1 передбачено обслуговування усіх приміщень магазину за рахунок індивідуального побутового електричного котлу типу КЄО-18. Котел виготовляє гарячу воду для потреб системи опалення. Облік споживання тепла здійснюється окремим лічильником витрат електроенергії (а.с. 57-59). З матеріалів справи вбачається, що позивачем 2 не доведено неузгодження з відповідачем даного робочого проекту про встановлення індивідуального побутового електричного котла, що виготовляє гарячу воду для потреб системи опалення.

16.01.2006 р. за наявною у матеріалах справи Довідкою № 45 вищезазначеному об'єкту нерухомості присвоєно поштову адресу АДРЕСА_1 (а.с.60).

Рішенням виконавчого комітету Горлівської міської ради № 165 від 05.02.2006р. «Про прийняття в експлуатацію об»єктів» затверджено акти державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію об'єктів по АДРЕСА_1 у Центрально-Міському районі (а.с.61).

Актом технічного обстеження системи теплопостачання від 20.09.2006р., укладеним ЗАТ «Горлівськтепломережа» та ФОП ОСОБА_8 передбачено, що обслуговування внутрішньої системи опалення вбудованого приміщення здійснює ФОП ОСОБА_8

Крім того, судом першої інстанції встановлено та не спростовано доводами апеляційної скарги, що 19.10.2009р. представниками власника будинку (балансоутримувача) Комунального підприємства "Центральний" Горлівської міської ради, власником нежитлового приміщення ОСОБА_8 підписано Акт про відключення нежитлового приміщення по АДРЕСА_1 від внутрішньобудинкової мережі центрального опалення. Відключення здійснено шляхом обрізання радіаторів центрального опалення (чотири радіатори), ізолювання стояків в кількості 2 штук та зашиття їх гіпсокартоном.

Отже, позивачем 2 не доведено факту саме самовільного відключення відповідачем від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води спірного об»єкту, за наявності у матеріалах справи документів на підтвердження надання відповідачу дозволу та переобладнання спірного об»єкту, здійснення опалення за рахунок індивідуального опалення -встановлення власної котельні.

Таким чином, матеріалами справи доведено відповідність дій відповідача положенням п.п.24-28 Правил № 630, доказів на спростування цього позивачами не надано.

Слід зазначити, що п.1.3 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Мін будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. № 4 встановлено, що дія цього Порядку не поширюється на власників, наймачів (орендарів) окремих приміщень, які були відокремлені від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання та користуються автономним теплопостачанням до набрання чинності цим Порядком.

Враховуючи фактичні обставини справи, можна дійти висновку про те, що в даному випадку дія цього Порядку не поширюється на відповідача.

Колегія суддів зазначає, що надані в обґрунтування позовних вимог позивачем 2 акти на включення опалення від 07.10.2010р., 15.10.2011р., 15.10.2012р., 03.10.2013р. не містять напису про проведення включення опалення на нежитлове приміщення, що належить відповідачу.

Крім того, позивачем 2 не надано доказів направлення відповідачу будь-яких документів у розумінні п.5.4 договору, що є підставою для оплати послуг з теплопостачання, до того ж ним же не надано доказів наявності за відповідачем заборгованості, отже ПАТ «Горлівськтепломережа» не надає послуги відповідачу відповідно до договору на поставку теплової енергії № 2003 від 10.10.2006р.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову у задоволені позову з підстав недоведеності позивачами факту самовільного відключення відповідачем нагрівальних приладів від внутрішньої системи опалення.

З урахуванням вищевикладеного, твердження заявника апеляційної скарги про порушення та неправильне застосування господарським судом Донецької області норм матеріального права при прийнятті рішення не знайшло свого підтвердження, в зв»язку з чим Донецький апеляційний господарський суд не вбачає підстав для скасування рішення господарського суду Донецької області.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на скаржника.

Керуючись статями 33, 34, 43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» м.Горлівка на рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013 року у справі №905/8089/13 залишити без задоволення, а рішення господарського суду Донецької області від 24.12.2013 року у справі №905/8089/13 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий О.О.Радіонова

Судді І.В.Зубченко

О.А.Марченко

Надр.6 прим:1 -у справу; 2-позивачам;1-відповідачу; 1 -ДАГС;1-ГС Донецької обл.

СудДонецький апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення28.02.2014
Оприлюднено03.03.2014
Номер документу37376861
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/8089/13

Рішення від 24.12.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

І.А. Бойко

Ухвала від 04.12.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

І.А. Бойко

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Харченко В.М.

Постанова від 28.02.2014

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Ухвала від 14.01.2014

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Рішення від 24.12.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

І.А. Бойко

Ухвала від 20.11.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

І.А. Бойко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні