УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №668/2829/14-ц
Пров. №2/668/1113/14
06.03.2014 року Суддя Суворовського районного суду міста Херсона Гонтар Д.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про вжиття заходів щодо забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до ТОВ "Агромир-СТ" в якому просить суд стягнути з ТОВ "Агромир - СТ" на користь ОСОБА_1 за договором займа заборгованість у розмірі 606843,68 грн., в тому числі по позиції - 577946,36 грн., штрафу - 28897,32 грн., стягнути з відповідача судові витрати у розмірі 3654,00 грн.
Одночасно, позивач просить забезпечити позов, шляхом заборони ТОВ "Агромир-СТ" здійснювати відносно його майна, що складається з приміщень свиноферми та поголів'я свиней, які знаходяться за адресою Херсонська область, смт. Нововоронцовка, вул. Гирлянська, 1 вчинення будь-яких угод (правочинів) стосовно цього майна, безоплатну його передачу будь-яким третім особам, в тому числі вивезення свиней за територію свиноферми, проводити будь-які реконструкції (перепланування) приміщень свиноферми, які впливатимуть на їх цілісність та цільове призначення, змінювати адреси місцезнаходження цього майна, та накласти арешт на грошові кошти ТОВ "Агромир-СТ", які знаходяться на поточному рахунку № 26002010009695 в ПАТ "Акцент-Банк", МФО 307770 та в інших банківських установах, а також в касі товариства, мотивуючи тим, що відповідач може умисно здійснити відчуження майна або його вивезення в невідомому напрямку , або передачі її третім особам чи сховати його у третіх осіб тощо, створюючи ситуацію відсутності майна у відповідача, з метою ухилення від виконання своїх зобов'язань перед позивачем.
Ознайомившись та дослідивши матеріали цивільної справи суддя вважає, що заява позивача про забезпечення позову є обґрунтованою та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Ухвала про забезпечення позову, відповідно до ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом, а тому має відповідати всім вимогам до такого документа, визначеним у ст.19 цього Закону.
Виходячи з засад диспозитивності цивільного судочинства, відповідно до частини 1 статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь в справі.
Згідно ст. 152 ЦПК України, позов може бути забезпечено, шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Крім того, у відповідності до п.2 ч.1 ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України, позов забезпечується шляхом заборони вчиняти певні дії.
За змістом ст. 152 ЦПК України заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до таких дій може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб, учасників процесу.
Відповідно роз'яснень, що надані в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись зокрема, в тому , що між сторонами дійсно виник спір та реально існує загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернула з такою заявою, позовним вимогам.
При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Враховуючи, що невжиття заходів до забезпечення позову може утруднити та зробити неможливим виконання рішення суду, між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання рішення суду, в разі його задоволення та беручи до уваги предмет спору щодо стягнення заборгованості у розмірі 606843,68 грн., суд вважає, що заява обґрунтована і підлягає частковому задоволенню в межах позовних вимог, оскільки вжиті заходи в межах позовних вимог не будуть перешкоджати господарській діяльності юридичної особи, а неприйняття заходів забезпечення позову у вигляді заборони вчиняти певні дії, та накладення арешту на грошові кошти ТОВ "Агромир-СТ" в межах розміру позовних вимог в даному випадку може ускладнити виконання рішення суду або зробити неможливим його виконання, внаслідок чого законні права позивача не будуть захищені.
Керуючись ст. ст. 151, 152, 153 ,208-210, 213 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів щодо забезпечення позову - задовольнити частково.
Заборони ТОВ "Агромир-СТ" (код в ЄДР 37959412) здійснювати відносно майна, що складається з приміщень свиноферми та поголів'я свиней, які знаходяться за адресою Херсонська область, смт. Нововоронцовка, вул. Гирлянська, 1 вчинення будь-яких угод (правочинів) стосовно цього майна, безоплатну його передачу будь-яким третім особам, в тому числі вивезення свиней за територію свиноферми, проводити будь-які реконструкції (перепланування) приміщень свиноферми, які впливатимуть на їх цілісність та цільове призначення, змінювати адреси місцезнаходження цього майна, в межах ціни позову, а саме в межах 606843,68 грн.
Накласти арешт на грошові кошти ТОВ "Агромир-СТ" (код в ЄДР 37959412), які знаходяться на поточному рахунку № 26002010009695 в ПАТ "Акцент-Банк", МФО 307770 та в інших банківських установах, а також в касі товариства, в межах ціни позову, а саме у розмірі 606843,68 грн.
В іншій частині заяви відмовити.
Копію ухвали для виконання направити Відділу державної виконавчої служби Суворовського РУЮ у м.Херсоні, сторонам у справі до відома.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області, через Суворовський районний суд міста Херсона, шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання ії копії.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
СуддяД. О. Гонтар
Суд | Суворовський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2014 |
Оприлюднено | 07.03.2014 |
Номер документу | 37499927 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні