13/88
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2008 р. Справа № 13/88
Господарський суд Івано - Франківської області у складі судді Шкіндера П.А.
при секретарі судового засідання Кучми І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Ліквідатора Приватного сільськогосподарського підприємства"Краяни", с.Залуччя,Снятинський район, Івано-Франківська область,78363
до відповідача Хутір-Будилівської сільської ради, с.Хутір-Будилів, Снятинський район, Івано - Франківська область, 78363
про визнання права власності
за участю представників сторін:
від позивача: Я.С Шутка - ліквідатор ( ліцензія серія АВ №307505 від 22.05.07)
від відповідача: представники не з"явилися
від прокуратури: представник не з"явився
Представникку позивача роз"яснено права та обов"язки, передбачені ст.20, 22 ГПК України.
Клопотань про здійснення технічної фіксації суду не подавалося.
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про визнання права власності на незавершене будівництво адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району та на земельну ділянку розміром 0,30 га., яку виділено під будівництво даного будинку та заборону Хутір Будилівській сільській раді чинити будь які перешкоди у користуванні, володінні та розпорядженні даним майном, а також включення незавершеного будівництва вищевказаного будинку в ліквідаційну масу ПСП "Краяни".
Позовні вимоги обгрунтовані наступним: відповідно до рішення зборів уповноважених членів агрофірми "Край" від 25.04.2000 року Приватне сільськогосподарське підприємство "Краяни" є правонаступником агрофірми "Край". ПСП "Краяни" створено на основі майнових та земельних паїв бувших членів агрофірми "Край", згідно рішення зборів пронаступникові ПСП "Краяни" передано всі боргові зобов"язання та майнові права агрофірми "Край" також позивачу передано об"єкт незавершеного будівництва адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району та земельну ділянку розміром 0,30 га., яку виділено під будівництво вищевказаного об"єкту. Факт передачі позивачу даного об"єкту підтверджується відповідним актом приймання - передачі від 26.05.2000 року, однак на даний час у позивача відсутня кошторисна та проектна документація, яка підтверджує його право власності на даний об"єкт незавершеного будівництва.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить суд визнати право власності позивача на об"єкт незавершеного не будівництва адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району та на земельну ділянку розміром 0,30 га., яку виділено під будівництво даного будинку та заборонити Хутір Будилівській сільській раді чинити будь які перешкоди у користуванні, володінні та розпорядженні вищезазначеним майном, а також включити незавершене будівництво даного будинку в ліквідаційну масу ПСП "Краяни".
В судовому засіданні 08.09.08. представник відповідача в обгрунтування своїх пояснень посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 року №1060 "Про поетапну передачу в комунальну власність об"єктів соціальної сфери, житлового фонду сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності", згідно якої об"єкт незавершеного будівництва адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району на підставі рішення Хутір - Будилівської сільської ради від 24.07.2007 року прийнято на баланс Хутір - Будилівської сільської ради. Тому, як пояснив представник відповідача, агрофірма "Край" не могла мати жодної кошторисної та проектної документації яка стосується данного об"єкту.
Представник відповідача в судове засіданя 14.10.08. не з"явився, хоча про час та місце розгляду справи належним чином повідомлений ухвалою від 15.09.08. про що свідчить підпис особи 18.09.08. на повідомленні №9751456, про причини нез"явлення в судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 ГПК сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальним правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
За таких обставин, згідно ст.75 ГПК України, суд, враховуючи те, що відповідач належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, вважає за можливе розглянути справу без участі повноважного представника позивача за наявними в ній матеріалами запобігаючи, одночасно, безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу та зібрані судом із врахуванням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з"ясувавши всі обставини, на яких грунтуються його вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.
Відповідно до постанови господарського суду Івано - Франківської області від 21.03.2008 року ПСП "Краяни" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру боржника.
Як вбачається з матеріалів справи та пояснень представників сторін, під час здійснення процедури розпорядження майном та ліквідаційної процедури встановлено, що на балансі підприємства позивача рахується об"єкт незавершеного будівництво адміністративно - лабораторного корпусу, яке знаходиться по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району.
Відповідно до рішення зборів уповноважених членів агрофірми "Край" від 25.04.2000 року, ПСП "Краяни" передано всі боргові зобов"язання та майнові права ліквідованої агрофірми "Край".
На підставі вищевказаного рішення від агрофірми "Край" передано ПСП "Краяни" об"єкти незавершеного будівництва, в тому числі і об"єкт незавершеного будівництва адміністративно - лабораторного корпусу, яке знаходиться по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району, факт прийняття позивачем на баланс вказаного об"єкту підтверджується наявною в матеріалах справи копією акта приймання - передачі від 26.05.2000 року.
Із матеріалів справи вбачається, що генпідрядником у будівництві спірного будинку є Снятинський меблевий комбінат. У зв"язку із банкрутством генпідрядника та відсутністю коштів у замовника агрофірми "Край" будівництво адміністративно - лабораторного корпусу в 1999 році зупинено. Як вбачається із протоколу взаєморозрахунків між розпорядником коштів та платником податків №94 від 30.12.1999 року генпідрядником виконано роботи по будівництву адміністративно - лабораторного корпусу більш як на шістьдесять відсотків.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 року №1060 "Про поетапну передачу в комунальну власність об"єктів соціальної сфери, житлового фонду сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності", об"єкт незавершеного будівництва адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району відповідно до рішення Хутір - Будилівської сільської ради від 24.07.2007 року прийнято на баланс Хутір - Будилівської сільської ради.
Статтями 15, 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення. Способом захисту цивільних прав та інтересів може, зокрема бути визнання права.
Згідно із ст.392 ЦК України власник може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Приписами стітті 328 Цивільного кодексу україни встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч.1 статті 392 ЦК України захист прав власника здійснюється шляхом подання ним позову про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Водночас, власник індивідуально-визначеної речі може звернутися до суду із позовом про визнання права власності з метою усунення невизначеності відносин права власності щодо індивідуально-визначеного майна, або отримання документа, що засвідчує його право власності та був раніше втрачений ним. У цьому разі шляхом звернення до суду вимагається підтвердити наявність у позивача права власності на відповідне майно, оскільки відсутність документа, що засвідчує право власності на майно, заважає власнику володіти, користуватися, розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Згідно з ч. 2 ст. 108 ЦК України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
З пояснень представника позивача та поданих ним доказів суд встановив, що звернення останнього до суду викликане необхідністю підтвердити наявність у ПСП Краяни" права власності на відповідне майно, оскільки відсутність документа, що засвідчує право власності на об"єкт незавершеного будівництва адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району нерухоме майно, що знаходиться на балансі підприємства-банкрута, унеможливлює провести його оцінку, оформити інвентарні справи та здійснити реалізацію майна у ліквідаційній процедурі.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Враховуючи все вищевикладене в сукупності, суд вбачає достатньо правових підстав для задоволення позову, і відповідно, визнання права власності на спірний об'єкт нерухомого майна за позивачем
Судові витрати, згідно ст. 49 ГПК України підлягають відшкодуванню позивачу за рахунок стягнення з відповідача.
У відповідності до ст. 124 Конституції України, ст.ст. 104, 392, 331 ЦК України, Закону України "Про власність" керуючись ст.ст. 49,82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати право власності на незавершене будівництво адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району та на земельну ділянку розміром 0,30 га., яку виділено під будівництво даного будинку за ПСП "Краяни", с. Залуччя Долішнє, Снятинського району, Івано - Франківської області, код 30790845.
Заборонити Хутір Будилівській сільській раді чинити будь які перешкоди ПСП "Краяни" у користуванні, володінні та розпорядженні нерухомим майном адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району
Включити незавершене будівництво адміністративно - лабораторного корпусу по вулиці Баронській,1 в селі Хутір Будилів Снятинського району в ліквідаційну масу ПСП "Краяни".
Стягнути з Хутір-Будилівської сільської ради, с.Хутір-Будилів, Снятинський район, Івано - Франківська область, 78363 на користь Приватного сільськогосподарського підприємства"Краяни" с.Залуччя,Снятинський район, Івано-Франківська область,78363,
код 30790845 державне мито в розмірі 85, 00 грн. та витрати на інформаційно - технічне обслуговування судового процесу в розмірі 118,00 грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2008 |
Оприлюднено | 05.06.2009 |
Номер документу | 3752566 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні