УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа №278/5044/13-ц Головуючий у 1-й інст. Зубчук Інна Володимирівна
Категорія 2 Доповідач Павицька Т. М.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2014 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючої - судді Павицької Т.М.
суддів Миніч Т.І., Трояновської Г.С.
при секретарі Камінній М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Левківської сільської ради Житомирського району про визнання права власності на земельні ділянки, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 28 січня 2014 року, -
в с т а н о в и л а :
Рішенням Житомирськогом районного суду Житомирської області від 20 листопада 2013 року задоволено позов ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Левківської сільської ради Житомирського району про визнання права власності на земельні ділянки.
23 січня 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення по справі.
Ухвалою Житомирського районного суду Житомирської області року від 28 січня 2014 року ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні заяви.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить скасувати ухвалу суду.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина, при визначенні її громадянських прав і обов'язків має право на справедливий судовий захист.
Згідно з положеннями ч. 1 ст.158 ЦПК України розгляд судом цивільної справи відбувається в судовому засіданні з обов'язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Так, відповідно до ч.3 ст.74 ЦПК України судові повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а судові повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.
Згідно із ч. 4 вказаної статті судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за три дні до судового засідання, а судова повістка- повідомлення - завчасно.
Відповідно до ч. 5 ст.74 ЦПК України судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.
Згідно із п.1 ч. 1 ст.169 ЦПК України суд відкладає розгляд справи у разі неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб , які беруть участь у справі, якщо немає відомостей, що їм вручені судові повістки.
Встановлено, що судом першої інстанції справу було призначено до розгляду на 28 січня 2014 року.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази про належне повідомлення ОСОБА_1 про час і місце розгляду справи.
Згідно зі ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, а відповідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
У зв'язку із цим, розгляд справи за відсутності учасника процесу, щодо якого немає відомостей про вручення йому судової повістки, є порушенням ст.129 Конституції України та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, ОСОБА_1 вказує про неналежне повідомлення її про розгляд справи, що позбавило її права на участь у судовому засіданні.
Вище викладене свідчить, що суд першої інстанції припустився порушень норм процесуального права, які згідно із п.3 ч. 1 ст.312 ЦПК України є підставою для скасування ухвали суду з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 209, 303, 304, 307, 312, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Житомирського районного суду Житомирської області від 28 січня 2014 року скасувати, заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2014 |
Оприлюднено | 12.03.2014 |
Номер документу | 37539567 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Павицька Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні