Ухвала
від 19.03.2014 по справі 922/547/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


"19" березня 2014 р.Справа № 922/547/14

ОКРЕМА УХВАЛА

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Аріт К.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Конріл", м.Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен", м.Харків про стягнення 8845,93 гривень

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2014 року позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Конріл", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен" (відповідача) суми заборгованості у розмірі 8845,93 гривень, у тому числі, 8763,68 гривень суми основної заборгованості та 82,25 гривень суми нарахованої пені.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 лютого 2014 року було прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду. Провадження у справі було порушено та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 18 березня 2014 року.

При цьому суд зобов'язав відповідача надати до суду відзив на позовну заяву з документами в його обґрунтування; довідку про номери поточних рахунків, відкритих в установах банків; контр-розрахунок суми боргу та штрафних санкцій.

Також, відповідною ухвалою було визнано обов'язковою явку сторін у судове засідання.

Відповідач у відкрите судове засідання 18 березня 2014 року свого представника не направив, витребувані судом документи не надав, про причини неявки суд не повідомив. Про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням від 03 березня 2014 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 18 березня 2014 року було відкладено розгляд справи на 08 квітня 2014 року, у зв'язку з неявкою позивача та відповідача.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був належним чином повідомлений судом про розгляд справи, однак, на вимогу ухвали суду не з'явився у судове засідання, хоча ухвалою господарського суду Харківської області від 21 лютого 2014 року явку сторін було визнано обов'язковою. Про причини неявки в судове засідання відповідач суд не повідомив. Також, відповідач не виконав вимоги ухвали господарського суду. Слід зазначити, що обов'язковість виконання ухвал господарського суду на всій території України передбачена ст.4-5 Господарського процесуального кодексу України та Конституцією України.

Вказані обставини свідчать про те, що у відповідності до вимог статті 4-3 Господарського процесуального кодексу України, судом були створені сторонам необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи, але відповідачем не дотримано приписів ч.3 ст.22 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з чим, суд вимушений був відкласти розгляд справи, так як без пояснень відповідача затрудняється встановлення фактичних обставин справи, та винесення законного, обґрунтованого рішення.

Невиконання вимог ухвали суду - нез'явлення у судове засідання без поважних причин, неподання або несвоєчасне подання стороною у справі доказів з неповажних причин спрямоване на штучне затягування судового процесу, суперечить, вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.

Таким чином, вказані вище порушення свідчать про те, що нез'явлення представника відповідача у судове засідання, явка в яке була визнана обов'язковою ухвалою господарського суду від 21 лютого 2014 року, може розцінюватись господарським судом як зловживання процесуальними правами і тягти за собою, зокрема, винесення у встановленому порядку окремої ухвали (стаття 90 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ст.90 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, в порядку та розмірі, передбачених частиною першою статті 119 цього Кодексу.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції":

5.1. Окрема ухвала виноситься господарським судом за наявності умов, передбачених частиною першою статті 90 Господарського процесуального кодексу України - виявлення при вирішенні спору порушень законності або недоліків у діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу (далі - підприємства і організації).

5.2. Окрема ухвала виноситься, як правило, одночасно з рішенням зі справи. Водночас з урахуванням обставин конкретної справи (зокрема, у випадках, зазначених у підпунктах 3.12, 3.13 пункту 3 цієї постанови) суд може винести окрему ухвалу в будь-який момент часу в процесі розгляду справи.

За таких обставин, суд дійшов висновку, про наявність підстав для винесення окремої ухвали, в установленому порядку, згідно зі ст.90 Господарського процесуального кодексу України, якою керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен" має бути повідомлено про вказані недоліки у юридичному супроводженні участі в господарському процесі - з метою вжиття додаткових заходів щодо підвищення відповідальності та ефективності діяльності посадових осіб, які забезпечують представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен" в судах, а також підвищення якості юридичного супроводження господарської діяльності даного підприємства.

Керуючись статтями ст.ст. 8, 55 Конституції України, ст. 4-3, ч. 3 ст. 22, ст. 86, ч.1 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Окрему ухвалу надіслати керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен".

Повідомити керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Кайзен" про вказані недоліки в роботі відповідальних за правову роботу посадових осіб для вжиття відповідних організаційно-правових заходів щодо обов'язковості виконання ухвал та рішень господарського суду, які набрали законної сили.

Про вжиття вказаних заходів повідомити господарський суд Харківської області у місячний строк.

Суддя Аріт К.В.

справа №922/547/14

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.03.2014
Оприлюднено21.03.2014
Номер документу37728683
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/547/14

Ухвала від 08.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 18.03.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Рішення від 18.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 18.04.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 25.03.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 19.03.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 21.02.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні