Справа №0555/2/2012
Номер провадження4-с/250/5/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2014 року м. Ясинувата
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючий суддя Бичков П.Ю.,
при секретарі Костенко Ю.О.,
за участю заявника ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за скаргою ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними що призвели до невиконання рішення суду та стягнення компенсації за моральну та матеріальну шкоду, -
В С Т А Н О В И В :
18 лютого 2014 року заявниця ОСОБА_1 звернулася до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області із скаргою до Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними що призвели до невиконання рішення суду та стягнення компенсації за моральну та матеріальну шкоду.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_2 підтримала заявлену скаргу на обгрунтування чого послалася на обставини які викладені в скарзі просила суд задовольнити у повному обсязі.
Відповідач Державна казанчейська служба України в судовому засіданні участі не приймала про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином причини неявки до суду невідомі.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно з положенням ст. 2 КАС України, 1. Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. 2. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. 3. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 6 КАС України передбачено: 1. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. 2. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб. 3. Суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. 4. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом. 5. Відмова від права на звернення до суду є недійсною. 6. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи користуються в Україні таким самим правом на судовий захист, що і громадяни та юридичні особи України.
Відповідно до статтей 18 - 19 КАС України передбачена підсудніість справ, які підвідомці адміністративним.
Згідно з положенням розділу VII статтей 383 - 389 Цивільного прпоцессуального кодексу України, суди розглядають скарги на дії державних виконавців та державної виконавчої служби, а Державна казанчейська служба Украхни до цього розділу ніякого відношення не має.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Судом установлено, що заявник звернулася з оскарженням дій Державної казаначейської служби України в цивільному процессі яким не пердбачено оскарження дій, з урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що дана справа підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки предметом спору є окарження дій у процессі виконання рішення.
Таким чином, є підстави про закриття провадження у справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 6, 18, 19 Кодексу адміністративного судочинства України, статтями 383 - 389, 205, 206, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
Закрити провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання дій протиправними що призвели до невиконання рішення суду та стягнення компенсації за моральну та матеріальну шкоду.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області.
Апеляційна скарга на увалу суду може бути подана протягом п'яти днів після проголошення ухвали, або протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: П. Ю. Бичков
Суд | Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2014 |
Оприлюднено | 17.04.2014 |
Номер документу | 38217919 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області
Бичков П. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні