Справа № 244/453/14-ц
Провадження № 2/244/279/2014
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
"23" квітня 2014 р. Сніжнянський міський суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Кучми В.В.
секретаря - Гладир Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сніжне справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит"про визнання права на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, зобов'язання включити до списку осіб на безоплатне вугілля, безкоштовне надання вугілля на побутові потреби та стягнення компенсації за непоставлене вугілля для побутових потреб,
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до державного підприємства "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" про визнання права на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, зобов'язання включити до списку осіб на безоплатне вугілля, безкоштовне надання вугілля на побутові потреби та стягнення компенсації за непоставлене вугілля для побутових потреб. Свої вимоги обгрунтовує наступним. Вона працювала в Управлінні по збагаченню та якості вугілля виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит". У відповідача, як правонаступника Управління по збагаченню та якості вугілля, перед нею є заборгованість із забезпечення побутовим вугіллям як непрацюючого пенсіонера. Позивачка просить визнати за нею право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, зобов'язати відповідача безкоштовно надати їй вугілля на побутові потреби за період з 2001 р. по 2011 р. з розрахунку 3,1 тонни на рік, включити її до списку осіб, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби у розмірі 5,9 т на рік з 01.01.2014 року, стягнути з відповідача грошові кошти в рорзмірі 8 819, 04 грн. у якості компенсації за непоставлене вугілля для побутових потреб за 2012, 2013 роки та сплачений нею судовий збір.
До початку судового засідання позивачка ОСОБА_1 надала письмову заяву, згідно якої просить справу розглянути без її участі, на позовних вимогах наполягає, не заперечує проти заочного розгляду справи, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Відповідач державне підприємство "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" диспозитивним правом на участь в судовому засіданні не скористався, свого представника в судове засідання не надіслав, про причини неявки суд не повідомив, документи в обгрунтування своєї позиції у справі не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Зважаючи на вищезазначені обставини, а також на те, що позивачка не заперечує проти такого вирішення справи, суд згідно з вимогами ч. 1 ст. 225 ЦПК України, постановив ухвалу про проведення заочного розгляду справи у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, письмові пояснення позивачки, суд встановив наступне.
Позивачка ОСОБА_1 з 1 вересня 1997 року по 11 червня 2001 року працювала пробовідбірником 2 розряду в Управлінні по збагаченню та якості вугілля виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит", що підтверджується її трудовою книжкою (а.с.13).
Наказом № 10к від 11.06.2001р. ОСОБА_1 звільнено за п.1 ст.40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією підприємства (а.с.7).
Згідно ст. 48 Гірничого Закону України, після ліквідації або консервації гірничого підприємства
забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється в межах тарифної угоди правонаступником таким категоріям осіб: непрацевлаштованим працівникам за переліком професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, до якого відноситься й професія "пробовідбірник".
Виробничим об'єднанням з видобутку антрацита «Сніжнеантрацит» видано наказ № 62 від 21.05.2001р. , яким визначено ліквідувати структурний підрозділ «Управління зі збагачення та якості вугілля» з 10 червня 2001 року, передавши до Державного підприємства шахта «Сніжнянська», зі збереженням виконуваних функцій в повному обсязі (а.с.9-10).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 13 березня 2014р. відомості щодо припинення або перебування у процесі припинення державного підприємства "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" відсутні (а.с. 27-28).
Отже, позивачка має право на безкоштовне забезпечення вугіллям на побутові потреби.
Порядок забезпечення паливом на побутові потреби встановлений Гірничим закономУкраїни, Галузевою угодою між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 03 липня 2001р. (реєстраційний номер в Міністерстві праці та соціальної політики України № 71 від 07 серпня 2001р.).
Згідно до ст.48 Гірничого Закону України після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється певним категоріям осіб в межах Галузевої угоди.
Відповідно до п. 12.10 Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 03 липня 2001р. (реєстраційний номер в Міністерстві праці та соціальної політики України № 71 від 07 серпня 2001р.) порядок забезпечення паливом на побутові потреби і компенсації витрат за спожиті електроенергію та газ працівниками і пенсіонерами Підприємств вугільної промисловості встановлюється колективними договорами на Підприємствах відповідно до Гірничого закону України, цієї Угоди, а також, (до приведення нормативно-правових актів у відповідність до Гірничого закону), чинною Інструкцією про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби від 11.05.76р.
Безоплатне забезпечення вугіллям працівників і пенсіонерів вугільної промисловості здійснюється за нормою 5,9 тонн на рік на будинок або квартиру. Списки вуглеотримувачів складаються щорічно з 1 по 15 грудня, станом на 1 грудня, підписуються за згодою з профкомом керівником підприємства, головним бухгалтером, відділом кадрів. На тих, що поступили пізніше складаються додаткові списки.
Виходячи з зазначених нормативних актів, суд вважає, що позивачка, як непрацевлаштований працівник, відповідно до ст. 43, ст. 48 Гірничого закону України, п. 12.10 Галузевої угоди має право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби у кількості 5 900 кг вугілля на рік.
Згідно ст.102 ч.2 Бюджетного кодексу України, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля або торф'яного брикету на побутові потреби на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право:надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо і скраплений балонний газ у натуральній формі або готівкою.
Постановою Кабінету Міністрів України № 356 від 23.04.2012 р. "Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсідій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам" визначено граничні показники вартості твердого палива у розмірі 960 грн. за 1 тонну (на 2012 рік). У 2013р. граничні показники склали 995,60 грн. із розрахунку вартості 5,9 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік. У 2012р. позивачці не поставлено вугілля в розмірі 3,1 тонни, у 2013 р. - 5,9 тонни, отже компенсація за тверде побутове паливо складає 2945,00 грн. (950,00 грн. х 3,1 тонни) за 2012 р. та 5 874, 04 грн. (5,9 тонни х 995,60 грн.) за 2013 р. відповідно.
Таким чином, вимоги позивачки є обґрунтованими, її порушене право підлягає поновленню, а позовні вимоги - задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивачки підлягає стягненню сума судових витрат в розмірі 243 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11,60,88, 212, 213, 214, 215, 224-226, 294 ЦПК України, ст.ст. 43, 48 Гірничого Закону України, суд,-
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до державного підприємства "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" про визнання права на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, зобов'язання включити до списку осіб на безоплатне вугілля, безкоштовне надання вугілля на побутові потреби та стягнення компенсації за непоставлене вугілля для побутових потреб - задовольнити.
Визнати право ОСОБА_1 на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби.
Зобов'язати державне підприємство "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" безкоштовно надати ОСОБА_1 вугілля на побутові потреби за період з 2001 року ро 2011 року з розрахунку 3,1 тони на рік.
Зобов'язати державне підприємство "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" включити ОСОБА_1 до списку осіб, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби у розмірі 5,9 тонни на рік з 1 січня 2014 року.
Стягнути з державного підприємства "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" на користь ОСОБА_1 компенсацію за непоставлене вугілля для побутових потреб за 2012, 2013 р.р. в розмірі 8 819 (вісім тисяч вісімсот дев'ятнадцять) грн 04 коп.
Стягнути з "Шахта "Сніжнянська" Виробничого об'єднання "Сніжнеантрацит" на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте Сніжнянським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, що повинна відповідати формі і змісту, передбаченим ст. 229 ЦПК України, та може бути подана відповідачем протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Відповідно до вимог ст. 232 ч. 2 ЦПК України позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цивільним процесуальним кодексом України, тобто заочне рішення може бути повністю або частково оскаржено позивачем до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: В. В. Кучма
Суд | Сніжнянський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2014 |
Оприлюднено | 30.04.2014 |
Номер документу | 38434077 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сніжнянський міський суд Донецької області
Кучма В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні