Справа №522/29379/13-ц
У х в а л а
про відмову в забезпеченні позову
31 березня 2014 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Донцов Д.Ю., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4; треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус ОСОБА_5, приватний нотаріус ОСОБА_6 про визнання договору дарування недійсним,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулися до суду з позовною заявою в якій просять визнати договір дарування частки у статутному фонді (капіталі) товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХПЕРСПЕКТИВА» між ОСОБА_4 та ОСОБА_7, посвідченого 04 вересня 2009 року приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_6, недійсним з дня його укладання.
Від представника позивача, ОСОБА_1, до суду надійшла заява про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом заборони ОСОБА_7 вчиняти будь-які дії зі спірним майном, а саме часткою розміром 7140 гривень, що становить 51% (відсоток) Статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХПЕРСПЕКТИВА», ідентифікаційний код юридичної особи - 30817374, місцезнаходження юридичної особи: 67442, Одеська обл.., Роздільнянській р-н, село Поташенкове.
В обґрунтування клопотання представник позивача, ОСОБА_1, зазначає, що не вжиття заходів забезпечення позову може призвести до неможливості виконання рішення суду, у разі задоволення відповідних позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Представник позивача просить суд забезпечити позов шляхом заборони ОСОБА_7 вчиняти будь-які дії зі спірним майном, а саме часткою розміром 7140 гривень, що становить 51% (відсоток) Статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХПЕРСПЕКТИВА», тобто обмежити корпоративні права ОСОБА_7, в управлінні ТОВ «АГРОТЕХПЕРСПЕКТИВА».
Частиною 1 статті 167 Господарського кодексу України визначено поняття корпоративних прав, а саме це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Із аналізу чинного законодавства, що регулює корпоративні відносини вбачається, що корпоративні права є самостійним об'єктом цивільних прав та гарантуються Конституцією України, у зв'язку з чим для їх обмеження повинні бути достатні правові підстави.
Заборона в обмеженні корпоративних прав, що є перешкоджанням в здійсненні товариством господарської діяльності, передбачено також Постановою Пленуму Верховного суду України від 24.10.2008 року № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів»
Проаналізувавши зміст позовних вимог, розглянувши подану заяву про вжиття заходів забезпечення позову, виходячи співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідності виду забезпечення позову позовним вимогам, суд вважає, що заява представника позивача про забезпечення позову не підлягає задоволенню, оскільки у суду відсутні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4; треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус ОСОБА_5, приватний нотаріус ОСОБА_6 про визнання договору дарування недійсним - відмовити в повному обсязі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 -денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу , ухвала якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2014 |
Оприлюднено | 16.05.2014 |
Номер документу | 38654917 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Донцов Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні