ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
16 травня 2014 року Справа № 7/834
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дунаєвської Н.Г. - головуючого,
Мележик Н.І.,
Самусенко С.С.,
розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Креатив Сістемз" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 25 березня 2014 року у справі № 7/834 Господарського суду міста Києва за заявою Публічного акціонерного товариства "Київенерго" про розстрочку виконання рішення суду у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "КТД", м. Київ, до Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго", м. Київ, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: 1) Колективне підприємство "Київтрактордеталь", м. Київ, 2) Товариство з обмеженою відповідальністю "Будмонтаж АІ ВІ", м. Київ, про відшкодування збитків у розмірі 8 611 157,34 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Бізнес Креатив Сістемз" касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
01.11.2011 набрав чинності Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Зокрема, за подання касаційної скарги до господарського суду на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду (ч. 1 ст. 4, п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", який набрав чинності 21.01.2014р., у січні 2014р. встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1 218,00 грн.
В касаційній скарзі Товариством з обмеженою відповідальністю "Бізнес Креатив Сістемз" висловлено прохання про скасування ухвали місцевого та постанови апеляційного господарських судів з прийняттям нового судового акту про відмову у задоволенні заяви стягувача про розстрочку виконання рішення.
Згідно поштового штемпелю касаційну скаргу було подано 12.04.2014р., відповідно, при зверненні із касаційною скаргою скаржник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 609,00 грн. (0,5 розміру мінімальної заробітної плати).
Разом з цим, доказів сплати судового збору за подання касаційної скарги скаржником не додано, що підтверджується актом відділу документального забезпечення Київського апеляційного господарського суду №09-14/79 від 18.04.2014р.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно п. 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. № 11 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-1 Господарського процесуального кодексу України" розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (оригінал касового чека, розрахункової квитанції тощо), може вважатися належним доказом надсилання іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів.
Однак, заявником на підтвердження виконання вимог ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додано копії поштових квитанцій та описів вкладення у цінні листи від 12.04.2014р., які не можуть вважатися належними доказами направлення копії касаційної скарги відповідачу та третім особам.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Згідно ч. 3 ст. 111 3 ГПК України після усунення обставин, зазначених в пунктах 3, 4 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати касаційну скаргу в загальному порядку та з відповідним клопотанням про відновлення процесуального строку на касаційне оскарження.
Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинна містити роз'яснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. В клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.
Зважаючи на те, що касаційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, скарга не дає підстав для перегляду постанови Київського апеляційного господарського суду від 25 березня 2014 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 86, п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України -
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Креатив Сістемз" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 25 березня 2014 року у справі № 7/834 повернути скаржнику, а справу - Господарському суду міста Києва.
Головуючий суддя: Дунаєвська Н.Г.
Судді: Мележик Н.І.
Самусенко С.С.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2014 |
Оприлюднено | 19.05.2014 |
Номер документу | 38718430 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Дунаєвська Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні