5020-3/314
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
"10" червня 2009 р. справа № 5020-3/314
За заявою Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського
Національної академії наук України
(99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2)
про роз'яснення рішення Господарського суду міста Севастополя від 23 березня 2009 року у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс"
(99011, м. Севастополь, вул. Свердловська, 3, кв. 9)
до Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського
Національної академії наук України
(99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2)
про спонукання до підписання угоди про розірвання договору оренди судна;
за зустрічним позовом Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського
Національної академії наук України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс"
про виконання зобов'язань за договором та стягнення орендної плати в сумі 10581,43 грн.,
Суддя Головко В.О.
Представники сторін не викликались.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс" (далі – ТОВ "Шип-Моторс-Сервіс) звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України (далі – Інститут) про спонукання до підписання угоди про розірвання договору оренди судна та відповідного акту приймання-передачі (т.1, арк.с.2-5).
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору оренди в редакції додаткової угоди від 27.03.2008 щодо оформлення в 7-денний строк після закінчення строку дії договору або у випадку його дострокового розірвання відповідного акту приймання-передачі. На думку ТОВ "Шип-Моторс-Сервіс", договір оренди судна припинив свою дію 01.11.2008, тому відповідач зобов'язаний був підписати відповідну угоду про дострокове розірвання договору оренди та акт приймання-передачі судна в строк до 06.11.2008.
02.02.2009 на адресу суду надійшла зустрічна позовна заява Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України про спонукання ТОВ "Шип-Моторс-Сервіс" до виконання зобов'язань за договором та здійснення заходів щодо митного оформлення судна та зміни прапора. Також позивачем за зустрічним позовом заявлено вимогу про стягнення з ТОВ "Шип-Моторс-Сервіс" несплаченої орендної плати за період з 01.11.2008 по 31.12.2008 в сумі 10581,43 грн. Позивач за зустрічним позовом вважає, що договір оренди припинив свою дію лише 31.12.2008 за закінченням строку, на який його було укладено, тому відповідач має сплатити орендну плату за листопад і грудень 2008 року (т.1, арк.с.80-83).
Ухвалою від 05.02.2009 зустрічний позов прийнято для сумісного розгляду з первісним.
В процесі розгляду справи позивач за первісним позовом уточнив позовні вимоги в частині спонукання до підписання угоди про розірвання договору оренди судна із посиланням на поданий ним проект цієї угоди (т.2, арк.с.49).
Рішенням суду від 23.03.2009 первісний позов задоволено повністю.
Зобов'язано Інститут біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс" Угоду про розірвання договору оренди майна Інституту біології південних морів Національної академії наук України –бербоут-чартер НДС "Глобус" № 16 від 23.05.2002 (з наступними змінами і доповненнями) з 01.11.2008 на наступних умовах:
"Інститут біології південних морів НАН України (м. Севастополь, Україна), іменований надалі "Орендодавець", в особі
1. Орендодавець та Орендар дійшли згоди про розірвання договору оренди майна Інституту біології південних морів Національної академії наук України – бербоут-чартеру НДС "Глобус" від 23.05.2002 – з "01" листопада 2008 р.
2. Оплата орендної плати (фрахтової ставки) Орендарем здійснюється по жовтень 2008 року включно.
3. Т/х "Глобус" підлягає передаванню Орендарем Орендодавцеві протягом 3-х календарних днів з моменту підписання цієї угоди згідно з актом приймання-передачі, затвердженим обома сторонами, в морському торговельному порту м. Севастополя, причал №
4. Ця Угода набирає чинності з моменту її підписання; складена у 2-х екземплярах по одному екземпляру для кожної сторони." (пункт 2 резолютивної частини рішення).
Зобов'язано Інститут біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України прийняти від Товариства з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс" судно "Глобус" шляхом підписання акту приймання-передачі відповідно до умов договору оренди майна Інституту біології південних морів Національної академії наук України –бербоут-чартер НДС "Глобус" № 16 від 23.05.2002 (з наступними змінами і доповненнями) (пункт 3 резолютивної частини рішення).
Крим того з Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс" стягнуто судові витрати: державне мито в розмірі 85,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн.
В задоволенні зустрічного позову відмовлено в повному обсязі.
Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду міста Севастополя від 13.05.2009 рішення господарського суду міста Севастополя залишено без змін.
28.05.2009 Господарським судом міста Севастополя видані накази на примусове виконання рішення по справі №5020-3/314.
09.06.2009 Інститут біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України звернувся із заявою про роз'яснення рішення господарського суду міста Севастополя від 23.03.2009, в якій, зокрема, просить роз'яснити порядок виконання вищевказаних наказів.
Згідно зі статтею 89 Господарського процесуального кодексу України суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту. Про роз'яснення рішення, ухвали виноситься ухвала.
Керуючись статтями 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд –
У Х В А Л И В :
1. Заяву Інституту біології південних морів імені О.О.Ковалевського Національної академії наук України про роз'яснення рішення господарського суду міста Севастополя від 23 березня 2009 року по справі №5020-3/314 задовольнити.
2. Роз'яснити пункти 2, 3 резолютивної частини рішення господарського суду міста Севастополя від 23.03.2009 у справі №5020-3/314 наступним чином.
Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до статті 45 Господарського процесуального кодексу, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України.
Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно зі статтею 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Загальні умови виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення на підставі наказів суду, викладені у Законі України “Про виконавче провадження”.
Відповідно до статті 76 Закону України “Про виконавче провадження”, після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.
У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.
Якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та інші заходи, передбачені статтею 87 цього Закону, після чого, виконавчий документ постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, повертається до суду чи іншого органу, що видав виконавчий документ.
Аналогічні положення містяться в Інструкції про проведення виконавчих дій (далі –Інструкція), затвердженій Наказом Мінґюсту України від 15.12.1999 № 74/5. Так, згідно з пунктом 8.1 зазначеної Інструкції, після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх учинення, державний виконавець відповідно до статті 24 Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.
У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції, передбачені статтею 87 Закону, і призначає новий строк виконання.
Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, установленому частиною другою статті 87 Закону.
Якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції та інші заходи, передбачені статтею 87 Закону, після чого виконавчий документ постановою державного виконавця, затвердженою начальником відповідного органу державної виконавчої служби, повертається до суду чи іншого органу, що видав виконавчий документ.
Щодо строку підписання Угоди про розірвання договору оренди майна та Акту приймання-передачі цього майна, суд зазначає таке.
Як вказано в пункті 4 Угоди про розірвання договору, ця угода набирає чинності з моменту її підписання.
В свою чергу, Акт приймання-передачі майна є формою реалізації умов договору оренди судна щодо повернення об'єкта оренди.
Суддя В.О. Головко
РОЗСИЛКА:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Шип-Моторс-Сервіс"
(99011, м. Севастополь, вул. Свердловська, 3, кв. 9)
2. Інститут біології південних морів імені О.О. Ковалевського
Національної академії наук України
(99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2)
3. Справа
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2009 |
Оприлюднено | 22.06.2009 |
Номер документу | 3875821 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Головко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні