Справа № 296/3946/14-ц
УХВАЛА
Іменем України
"28" травня 2014 р. м. Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого-судді Галасюк Р.А.,
при секретарі Могилевець В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ТОВ «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд» про скасування заходів забезпечення позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд», ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Літос» про поновлення на роботі і усунення перешкод у виконанні трудових обов'язків, -
Встановив:
До суду надійшла заява директора ТОВ «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд» ОСОБА_4 про скасування заходів забезпечення позову у справі за вимогами ОСОБА_1 до ТОВ «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд», ОСОБА_2, ОСОБА_3, ТОВ «Літос» про поновлення на роботі і усунення перешкод у виконанні трудових обов'язків.
В судове засідання сторони не з'явились.
Відповідно до ч. 5 ст. 154 ЦПК України неявка осіб, які беруть участь у справі, не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, з врахуванням положень ст. 154 ЦПК України, приходить до висновку про необхідність задоволення заяви про скасування заходів забезпечення позову, з огляду на наступне.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 08.05.2014 року з метою вжиття заходів забезпечення позову було задоволено заяву ОСОБА_1 та заборонено співвідповідачу гр. ОСОБА_2 до вирішення спору у даній справі і до набрання законної сили судовим рішенням виконувати та використовувати повноваження керівника ТОВ «Літос», в тому числі здійснювати фінансово-господарську та розпорядчу діяльність, відчужувати у будь-який спосіб належне ТОВ «Літос» будь-яке майно.
26.05.2014 року ТОВ «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд» звернулося до суду із заявою про скасування заходів забезпечення позову ОСОБА_1 і на обґрунтування цієї вимоги у даному зверненні зазначено, що вжиті заходи фактично порушують права учасників товариства і є втручанням у господарську діяльність.
Так, у заяві вказано, що фактично між сторонами у справі не існує трудовий спір, так як ТОВ «ПБО «Житомиргазбуд», ОСОБА_2, ОСОБА_3, не є роботодавцями по відношенню до позивача ОСОБА_1, а тому відповідно не можуть бути відповідачами по зазначеним правовідносинам і до них не заявлено позовної вимоги.
Крім того, нормативно-розпорядчим документом, яким позивач був усунений від виконання обов'язків директора є не наказ №1, а рішення загальних зборів засновників, яке оформлене протоколом №1/2014 від 10.04.2014 року, яке станом на сьогоднішній день є чинним. Відтак, заборона ОСОБА_5 виконувати і використовувати повноваження керівника ТОВ «Літос», фактично зупиняє рішення загальних зборів учасників товариства, та є порушенням прав учасників товариства у його управлінні, суперечить змісту заходів забезпечення та меті їх застосування, яка полягає в захисті інтересів учасника процесу, а не в порушенні прав інших осіб та є втручанням у господарську діяльність товариства.
Відповідно до ч. 4 ст. 154 ЦПК України особа, щодо якої вжито заходи забезпечення позову без її повідомлення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали може подати до суду заяву про їх скасування, яка розглядається судом протягом двох днів.
Відповідно до керівних роз'яснень п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22.12.2006 року розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Відповідно до ч. 2 п. 5 цієї ж постанови суд не повинен вживати таких заходів забезпечення позову, які пов'язані із втручанням у внутрішню діяльність господарських товариств.
З доказів доданих до заяви вбачається, що ухвала суду по вказаній справі від 08.05.2014 року може утруднити господарську діяльність товариства, що є відповідачем у даній справі.
Відповідно до ч.3 ст.154 ЦПК України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Враховуючи сукупність зазначених вище обставин, суд приходить до висновку, що є всі підстави для скасування прийнятих судом заходів забезпечення позову.
Керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» №9 від 22.12.2006 року, ст. 154 ЦПК України, суд, -
Ухвалив:
Заяву ТОВ «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд» про скасування заходів забезпечення позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-Будівельна організація «Житомиргазбуд», ОСОБА_2, ОСОБА_3, Товариства з обмеженою відповідальністю «Літос» про поновлення на роботі і усунення перешкод у виконанні трудових обов'язків - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову встановлені ухвалою Корольовського районного суду міста Житомира від 08.05.2014 року, якою було заборонено співвідповідачу у справі № 296/3946/14-ц гр. ОСОБА_2 до вирішення спору у даній справі і до набрання законної сили судовим рішенням виконувати та використовувати повноваження керівника ТОВ «Літос» (код ЄДРПОУ: 19360238), в тому числі здійснювати фінансово-господарську та розпорядчу діяльність, відчужувати у будь-який спосіб належне ТОВ «Літос» будь-яке майно.
Копію ухвали для виконання направити до Реєстраційної служби Володарсько-Волинського районного управління юстиції Житомирської області, Відділу державної виконавчої служби Володарсько-Волинського районного управління юстиції Житомирської області, Відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області та до відома сторонам у справі.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня наступного після її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Р. А. Галасюк
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2014 |
Оприлюднено | 03.06.2014 |
Номер документу | 38974724 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Галасюк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні