Ухвала
від 10.06.2014 по справі 5024/172/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


УХВАЛА

"10" червня 2014 р. Справа № 5024/172/2012

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г. при секретарі Довгань О.І., розглянувши справу

за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Приватні інвестиції" м. Київ

до: Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Маяк" місцезнаходження: Херсонська область, Білозерський район, с. Музиківка, вул. 40 років Перемоги, 15, код ЄДРПОУ 00856215, п/р 26009015641 в Херсонській філії ПАТ «Кредобанк»

про визнання банкрутом

за участю представників:

- Копитіна О.С. дов. № 314 від 04.06.2014 року - ТОВ "Фінансова компанія "Приватні інвестиції",

- Радченко А.В. дов. № 682 від 30.12.2013 р. - ТОВ "Украгрозапчасть",

- Брага В.В. дов. № 1/2010 від 30.03.2010р., - ТОВ "Уніфер", ТОВ "Уніфер Інтернешнл ГМБХ",

- Байк Н.В. дов. № 2443/10/10-19 від 31.07.2013р. -Цюрупинська МДПІ;

- Тищенко А.В. дов. № 877 від 06.06.2014 року - Білозерський РЦЗ;

- Лук'янченко О.В. дов. № 156/06 від 10.01.2014р. - УПФУ в Білозерському р-ні;

- Спілок Н.В. дов. № 02-80-523-2/9 від 08.01.2014 року - ВДД ФСС НВВ ПЗУ у м. Херсоні;

- Лосєвичева О.В. дов. № б/н від 07.02.2012р. - ПАТ "Чумак";

- Пащекун А.М. дов. № 07/2604-14 від 27.12.2013 року - ПАТ "ЕК "Херсонобленерго";

від боржника - ліквідатор арбітражний керуючий Ляшко О.В.

в с т а н о в и в:

Постановою від 25 жовтня 2012р. суд визнав Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство "Маяк" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру, призначив ліквідатором арбітражного керуючого Ляшка О.В., та зобов'язав його вчинити дій, обов'язковість яких визначена ст.ст.23 - 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ".

За клопотанням ліквідатора та комітету кредиторів, ухвалою суду від 24.10.2014р. було продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора.

Ухвалою від 26 травня 2013р. суд призначив засідання для розгляду звіту та ліквідаційного балансу в порядку статті 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованою поштою.

У судовому засіданні ліквідатор підтримав клопотання про затвердження звіту та припинення провадження у справі.

Представники кредиторів підтримали заявлене ліквідатором клопотання. Будь - які заперечення або зауваження стосовно проведеної ліквідатором роботи у представників кредиторів відсутні, проведену ліквідатором роботу визнано задовільною.

Відповідно до ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство). Згідно ч.1 ст.5 цього Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Отже, господарський суд, розглядаючи справу про банкрутство, повинен керуватись нормами Закону про банкрутство i застосовувати лише ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу.

Відповідно до ст.4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги i заперечення поданими суду доказами; господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи i правильного застосування законодавства.

Згідно ч.1 ст.4-7 ГПК України судове рішення (яким у розумінні ч.1 ст.4-5 ГПК України, ст.22 Закону про банкрутство є постанова про банкрутство ) приймається суддею за результатами обговорення ycix обставин справи, а за ст.43 ГПК У країни суд повинен оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному i об'єктивному розгляді в судовому пpoцeci всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись Законом; ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Діючи на підставі постанови господарського суду та Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатором виконано наступне.

Для виявлення можливих кредиторів ліквідатором було опубліковано оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в газеті «Голос України» №221 від 21.11.2012р., примірник газети подано до суду. Протягом ліквідаційної процедури ліквідатором розглядалися заяви кредиторів про вимоги до банкрута та збільшення їх розміру, вимоги розглянуті та включені до реєстру вимог кредиторів, відповідно до встановленої черговості.

Ліквідатором здійснено заходи щодо виявлення нерухомого майна банкрута, транспортних засобів, сільськогосподарської техніки були вжиті ще в процедурі розпорядження майном, отримані дані використано ліквідатором.

Крім того, було направлено запити в банківські установи щодо виявлення коштів на рахунках банкрута, отримано відповіді від обласного відділення Херсонської обласної дирекції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Омега Банк» про відсутність коштів на рахунках банкрута, від ПАТ «Промінвестбанк», ПАТ «Банк Національний кредит», про відсутність відкритих рахунків банкрута.

Направлено запит щодо отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У відповідь було отримано Рішення №898035 від 14.03.2013 року.

Проведено роботу по виявленню і поверненню майна банкрута, яке знаходилося у третіх осіб. В результаті було вилучено та доставлено до місця зберігання дві одиниці техніки. Крім того було виявлено майно банкрута - трансформаторну підстанцію КТП №846, причіп.

Ліквідатором організовано та проведено інвентаризацію матеріальних цінностей банкрута, в результаті якої складено інвентаризаційний опис основних засобів ПОСП «Маяк». Протягом ліквідаційної процедури було забезпечено збереження майна банкрута, для чого на підставі договорів залучено фізичних осіб.

Організовано та проведено оцінку виявленого майна банкрута.

Після набрання чинності новою редакцією Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відповідно до ст.57 названого закону, ліквідатором визначено початкову вартість майна банкрута (при цьому за основу прийнято визначену ПП «Профіт» оціночну вартість). Оцінку майна банкрута, яке підлягає продажу шляхом проведення аукціону, було погоджено з кредитором, вимоги якого забезпечені заставою майна боржника - ТОВ «ФК «Приватні інвестиції» та з комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 14.08.2013р.). Кредиторів повідомлено про визначену ліквідатором початкову вартість та роз'яснено їх право на звернення до суду з заявою про призначення незалежної оцінки майна банкрута. Від кредиторів на адресу ліквідатора та суду не надходило зауважень щодо проведеної ліквідатором оцінки майна банкрута. З метою дотримання встановлених строків ліквідаційної процедури, відповідно до ст.43 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», за погодженням з комітетом кредиторів ліквідатором було проведено уцінку декількох одиниць майна банкрута, що підлягало безпосередньому продажу, яке не було продане протягом тривалого часу.

Ліквідатором було вжито заходи щодо зняття обтяжень майна банкрута. В результаті вжитих заходів знято обтяження з рухомого та нерухомого майна банкрута - податкову заставу, арешти, накладені ВДВС Білозерського районного управління юстиції у Херсонській області, арешти, накладені УДВС ГУЮ в Херсонській області, заборони відчуження, накладені ТОВ «ФК «Приватні інвестиції».

З метою здійснення продажу майна банкрута знято з обліку сільськогосподарську техніку та автомобільний транспорт банкрута (зняття з обліку яких було економічно доцільним).

Оскільки відповідно до ст.120 ЦК України для укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна необхідна наявність кадастрового номера земельної ділянки, а присвоєння кадастрового номера в свою чергу можливе лише за умови наявності технічної документації із землеустрою на відповідні земельні ділянки, ліквідатором було укладено договір щодо виготовлення технічної документації на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості ПОСП «Маяк». В результаті було розроблено технічну документацію із землеустрою на три найбільші за площею об'єкти нерухомого майна банкрута, присвоєно їм кадастрові номери та отримано витяги з кадастровими номерами на всі земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості банкрута.

З 19 січня 2013 року заходи щодо продажу майна банкрута ліквідатором здійснювалися відповідно до порядку, встановленого новою редакцією Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до п.4 ст.42 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитору, вимоги якого забезпечені іпотекою та заставою майна банкрута, направлено запит про надання згоди на продаж майна банкрута, на який отримано відповідь про згоду на продаж майна банкрута, яке є предметом забезпечення, частинами, склад яких визначає комітет кредиторів.

В результаті проведеної роботи ліквідатором встановлено, що продаж майна банкрута у вигляді цілісного майнового комплексу є неможливим та не забезпечує його відчуження за найвищою ціною, тому ліквідатором відповідно до ч. 1 ст.44 Закону було визначено спосіб продажу майна -частинами, шляхом проведення аукціону, а майна залишковою вартістю до 1000 грн. - шляхом безпосереднього продажу.

Відповідно до вимог чинного законодавства комітетом кредиторів ПОСП «Маяк», визначено склад майна для продажу частинами в процедурі ліквідації банкрута шляхом проведення аукціону та шляхом здійснення безпосереднього продажу. При цьому продаж нерухомого майна передбачений окремими комплексами, рухомого - окремими одиницями.

Ліквідатором організовано проведення конкурсу з визначення організатора аукціону в провадженні у справі про банкрутство ПОСП «Маяк», для чого подано відповідне оголошення в газету «Наддніпрянська правда». Переможцем конкурсу стала Перша українська міжрегіональна товарна біржа, яка відповідає всім вимогам законодавства щодо організатора торгів та запропонувала найменший розмір оплати - 6 відсотків ціни продажу.

Оприлюднення інформації про продаж майна на аукціоні відповідно до законодавства здійснювалося шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Крім того, оголошення про продаж майна банкрута на аукціоні розміщувалося в районній газеті «Придніпровська зірка» за місцезнаходженням боржника.

До звіту ліквідатором додано протоколи аукціонів, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі.

Всі кошти, отримані від продажу майна та з інших джерел (відсотки банку, оплата за оренду майна банкрута), зараховувалися на ліквідаційний рахунок банкрута. З ліквідаційного рахунку здійснювалися комунальні та експлуатаційні витрати, витрати, пов'язані з ліквідаційною процедурою та оплатою послуг ліквідатора, а також погашення вимог кредиторів.

Надходження та витрачання коштів відображено у звітах ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат. Зазначені звіти затверджено комітетом кредиторів.

Звіт ліквідатора розглянуто у судовому засіданні, представники кредиторів підтримали клопотання ліквідатора про затвердження звіту та припинення провадження у справі. Будь - яких скарг на дії чи бездіяльність арбітражного керуючого, чи до проведеної ним робота на адресу суду не надходило.

Ліквідатор зобов'язаний також повідомити державний орган з питань банкрутства про завершення ліквідаційної процедури.

Згідно статті 34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, в тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури, зобов'язаний забезпечити збереження архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою нею архівною установою, визначити місце їх подальшого зберігання.

З урахуванням думки кредиторів, стосовно наданого ліквідатором звіту, суд приходить до висновку, що звіт ліквідатора підлягає затвердженню, провадження по справі припиненню.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.22-34, ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в:

1. Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Маяк" Херсонська область, Білозерський район, с.Музиківка, вул. 40 років Перемоги, 15, код ЄДРПОУ 00856215 затвердити.

2.Юридичну особу банкрута - Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство "Маяк", код ЄДРПОУ №00856215 ліквідувати та виключити з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

3. Згідно п.6 ст.31 цього Закону, вимоги не задоволені за відсутністю майна, вважаються погашеними.

4. Провадження у справі припинити.

5. Ухвалу надіслати : кредиторам, ліквідатору Ляшку О.В., ДПІ у Білозерському р-ні, ВДВС Білозерського РУЮ, державному реєстратору, Відділу з питань банкрутства ГУЮ Херсонської області, Херсонському облстатуправлінню.

Суддя Т.Г. Пінтеліна

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.06.2014
Оприлюднено17.06.2014
Номер документу39180879
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5024/172/2012

Ухвала від 10.06.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 24.10.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 19.02.2013

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 25.10.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Постанова від 25.10.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 09.08.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Рішення від 21.08.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 24.07.2012

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні