ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" травня 2014 р. м. Київ К/800/14699/14
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І. - головуючий, судді Бухтіярова І.О., Приходько І.В.,
розглянув у письмовому провадженні касаційну скаргу Міністерства доходів і зборів України (далі - Міндоходів)
на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2014
у справі № 804/9447/13-а
за позовом приватного підприємства "ВФ Промсервіс" (далі - Підприємство)
до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - ДПІ)
та Міндоходів
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2013 року Підприємство звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило визнати протиправною відмову відповідачів прийняти податкові накладні та зобов'язати відповідачів зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних відповідні накладні.
Постановою названого суду від 17.12.2013 позов задоволено частково; визнано протиправною відмову Міндоходів прийняти для реєстрації податкову накладну від 29.11.2010 № 6 та визнано вказану накладну прийнятою та зареєстрованою у відповідному реєстрі; в решті позову відмовлено.
Міндоходів оскаржило зазначену ухвалу в апеляційному порядку.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2014 апеляційну скаргу було повернуто апелянту з причин подання цієї скарги особою без наявності відповідних повноважень.
Посилаючись на невідповідність висновків апеляційного суду нормам матеріального та процесуального права, Міндоходів звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати зазначену ухвалу суду апеляційної інстанції.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши відповідність висновків судів наявним у матеріалах справи доказам, правильність застосування апеляційним судом норм матеріального права та дотримання ним процесуальних норм, обговоривши доводи касаційної скарги, Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне задовольнити касаційні вимоги з урахуванням такого.
Згідно з частиною п'ятою статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
У справі, що переглядається, відхиляючи довіреність від 16.08.2013 № 99-99-10-17/08/4, подану апелянтом на підтвердження повноважень ОСОБА_1 як представника Міндоходів, апеляційний суд виходив з того, що строк дій цієї довіреності закінчився 31.12.2013, а тому на час подання цієї апеляційної скарги (тобто 16.01.2014) вказана довіреність не може розглядатися як доказ наявності у ОСОБА_1 права представляти інтереси заявника.
Втім такий висновок апеляційного суду не відповідає наявним у справі доказам.
Адже, як вбачається з тексту спірної довіреності, її було видано 16.08.2013 зі строком дії на один рік.
Згідно з частиною першою статті 247 Цивільного кодексу України строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
За змістом частини першої статті 254 Цивільного кодексу України строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.
Наведені законодавчі положення цілком відповідають правилам обчислення строків, визначеним у Європейській конвенції про обчислення строків від 16.05.1972
Так, згідно з частиною другою статті 4 цієї Конвенції якщо строк обчислено у місяцях або роках, день dies ad quem є днем останнього місяця чи останнього року, дата якого відповідає dies a quo, або у разі відсутності відповідної дати - останнім днем останнього місяця.
При цьому, як визначено у статті 2 Конвенції, для цілей цієї Конвенції термін "dies a quo" означає день, з якого починається відлік строку, а термін "dies ad quem" означає день, у який цей строк спливає.
З огляду на наведені норми національного та міжнародного права річний строк дії довіреності від 16.08.2013 № 99-99-10-17/08/4 закінчиться 16.08.2014, у зв'язку з чим висновок апеляційного суду про подання апеляційної скарги особою (ОСОБА_1) без надання доказів наявності у останньої відповідних повноважень є неправильним.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 230, 231 КАС, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Міністерства доходів і зборів України задовольнити.
2. Ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14.02.2014 у справі № 808/9447/13-а скасувати.
Справу направити до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.
Головуючий суддя: М.І. Костенко судді:І.О. Бухтіярова І.В. Приходько
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2014 |
Оприлюднено | 16.06.2014 |
Номер документу | 39198472 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Костенко М.І.
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні