cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
18 червня 2014 року Справа № 9/103-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого - судді Карабаня В.Я.,
суддів Жаботиної Г.В., Ковтонюк Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області
на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 29.01.2014р.
у справі № 9/103-08 Господарського суду Вінницької області
за позовом Вінницького державного аграрного університету
до: відповідача-1 Іллінецького державного аграрного коледжу,
відповідача-2 Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Іллінецьке"
про стягнення 2 621 424,56 грн. заборгованості,
за скаргою Вінницького національного аграрного університету про визнання неправомірною бездіяльності державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області,
ВСТАНОВИВ:
Касаційна скарга Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 29.01.2014р. у справі №9/103-08 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до частини 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні (сторонам) у справі та докази сплати судового збору (у встановленому порядку та розмірі).
До касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору, однак заявлено клопотання про звільнення від його сплати, в обґрунтування якого скаржник посилається на відсутність коштів для оплати судового збору, що підтверджується довідкою управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Головного управління юстиції у Вінницькій області.
Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати врахувавши майновий стан сторони. Проте самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Враховуючи викладене, судова колегія касаційної інстанції відмовляє у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору. В зв'язку з цим ненадання касатором доказів сплати судового збору є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
За приписами частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Отже, належним доказом надіслання копії скарги та доданих до неї документів іншій стороні у справі, зокрема, є розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (оригінал касового чека, розрахункової квитанції) або завірений поштовим відділенням опис вкладення у поштове відправлення.
До касаційної скарги в якості доказів направлення копії скарги сторонам у справі додано ксерокопії фіскальних чеків №2375 і №2376 від 19.02.2014р. та реєстру на відправлення рекомендованої кореспонденції від 19.02.2014р., які не можуть вважатися належними доказами направлення копій касаційної скарги сторонам, оскільки не засвідчені належним чином.
До того ж слід зауважити, що у копіях названих фіскальних чеків йдеться про направлення рекомендованих листів позивачу - Вінницькому державному аграрному університету, а також Просянникову, що не є стороною у даній справі. Тобто доказів направлення копій касаційної скарги відповідачам у справі: Іллінецькому державному аграрному коледжу та Державному підприємству "Сільськогосподарське підприємство "Іллінецьке", касатором не надано.
Наведені обставини є підставою для повернення скарги без розгляду відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, згідно з положеннями статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.
Постанова Рівненського апеляційного господарського суду прийнята 29.01.2014р., тому останнім днем для подання касаційної скарги є 18.02.2014р.
Як вбачається з відбитку календарного штемпеля поштового відділення зв'язку на конверті, касаційна скарга на вищезазначену постанову подана 20.02.2014р., тобто з пропуском встановленого процесуального строку для її подання. При цьому клопотання про відновлення цього строку скаржником не заявлено, у зв'язку з чим касаційна скарга підлягає також поверненню на підставі п. 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 86, 111, пунктами 3, 4, 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 29.01.2014р. у справі №9/103-08 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя Карабань В.Я. Судді Жаботина Г.В. Ковтонюк Л.В.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2014 |
Оприлюднено | 23.06.2014 |
Номер документу | 39344010 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Жаботина Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні