Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2014 р. Справа №805/5793/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Кусти Ю.Ф.
за участю
представника позивача Дмитрини В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве до Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ про стягнення суми платежів, що підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими, у розмірі 72 913,29 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве звернулося до суду з позовом до Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ про стягнення суми платежів, що підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими, у розмірі 72 913,29 грн.
Правовою підставою стягнення, позивач зазначає, що відповідач, як роботодавець є страхувальником своїх працівників від нещасних випадків на виробництві і як платник страхових внесків зареєстрований 18.05.2011р. у Відділенні Фонду, реєстраційний номер - 0531000420.
Вказував, що Єнакієвська ЗОШ передала до відділення Фонду - 4 особові справи потерпілих на виробництві, які на підставі Закону продовжують отримувати страхові виплати. Враховуючи, що відповідач ліквідується, повинна бути проведена капіталізація платежів для продовження страхових виплат потерпілим, протягом їх життя.
Позивач направляв ліквідатору заяву про визнання грошових вимог кредитора та внесення їх до реєстру вимог, однак дану заяву залишено без відповіді. У зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі документів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідач - Єнакіївська загальноосвітня школа соціальної реабілітації І-ІІІ, код ЄДРПОУ 21969082, є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 6, 49-52), зареєстроване у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве Донецької області з 18.05.2011р. як платник страхових внесків за № 0531000420.
На підставі рішення засновників Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ 20.12.2013 року було вирішено припинити діяльність школи шляхом ліквідації зі строком для заявлення кредиторами своїх вимог до 28.02.2014р.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до актів про нещасний випадок на виробництві (а.с. 22-23, 26-27, 30-31, 34-35) в Єнакіївській загальноосвітній школі соціальної реабілітації І-ІІІ з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 стався нещасний випадок.
Відповідно до постанов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Єнакієве (а.с. 20, 24, 28, 32), позивачем були призначені потерпілим особам щомісячні страхові виплати, а саме:
- ОСОБА_2 у розмірі 166,97 грн. з 01.03.2013 року безстроково;
- ОСОБА_6 у розмірі 259,22 грн. з 01.03.2013 року безстроково;
- ОСОБА_4 у розмірі 648,00 грн. з 01.03.2013 року безстроково;
- ОСОБА_5 у розмірі 134,85 грн. з 01.03.2013 року безстроково.
Позивачем зазначено, що у Єнакіївській загальноосвітній школі соціальної реабілітації І-ІІІ наявна заборгованість зі страхових внесків, що підтверджується повідомленням та карткою особового рахунку (а.с. 10, 11).
ФСС звернувся до відповідача із заявою № 01-06-53/01-1332 від 18.02.2014 року про визнання кредиторських вимог, в якій просив визнати кредиторські вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Єнакієве на суму 72915,76 грн. та внести їх до реєстру кредиторів, а про надходженні коштів від продажу майна підприємства перерахувати суми заборгованості на розрахунковий рахунок позивача. У зв'язку з тим, що відповідач не відреагував на зазначену заяву, позивач вдруге направив на адресу школи заяву про визнання кредиторських вимог (а.с. 7, 8-9).
Загальні підстави, порядок ліквідації юридичної особи та порядок задоволення вимог кредиторів визначені нормами Цивільного кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 110 цього кодексу юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документам.
Згідно зі статтею 111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс, який затверджується учасниками юридичної особи або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, крім випадків, встановлених законом. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, провадиться у порядку черговості, встановленої статтею 112 цього Кодексу, відповідно до проміжного ліквідаційного балансу, починаючи від дня його затвердження, за винятком кредиторів четвертої черги, виплати яким провадяться зі спливом місяця від дня затвердження проміжного ліквідаційного балансу.
Як передбачено ч. 1 ст. 112 ЦК України, у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у такій черговості: 1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом; 2) у другу чергу задовольняються вимоги працівників, пов'язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності; 3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових платежів); 4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.
Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору цієї черги.
Згідно із частинами 4, 5 цієї статті вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно. Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.
З наведених норм вбачається, що допускаючи можливість, що майна для задоволення всіх претензій кредиторів буде недостатньо, законодавець встановив черговість задоволення вимог.
В матеріалах справи міститься витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в якому зазначено про перебування Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ в стадії припинення.
Аналогічна позиція містися в постанові Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 жовтня 2013р. по справі № 805/12448/13-а.
У даному випадку, позивач обрав невірний спосіб захисту порушеного права, зазначені позовні вимоги не відповідають суті порушеного права.
Суд зазначає, що у даному випадку позивач повинен звертатися до суду з вимогами про визнання ФСС кредитором відповідача по капіталізованим платежам та стягнення з відповідача суму капіталізованих платежів.
Враховуючи вищезазначене, адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве до Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ про стягнення суми платежів, що підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими, у розмірі 72 913,29 грн., є таким, що не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 17-20, 51, 69, 70-72, 86, 94, 121, 158-164, 167, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Єнакієве до Єнакіївської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІІ про стягнення суми платежів, що підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими, у розмірі 72 913,29 грн. - відмовити.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 18 червня 2014 року.
Постанова виготовлена у повному обсязі 23 червня 2014 року.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кірієнко В.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2014 |
Оприлюднено | 27.06.2014 |
Номер документу | 39407854 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кірієнко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні