Справа № 520/4418/14-ц
Провадження № 2/520/4100/14
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.04.2014 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з позовною заявою ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ФАМІЛІ СІСТЕМ» до ОСОБА_1 «про сплату боргу»,
В С Т А Н О В И В:
До Київського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ», якою позивач просить «стягнути з ОСОБА_1 на користь ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ» суму основного боргу 31451 гривень 88 копійок та пені 12643 грн. 65 копійок, усього 44095 гривень 53 коп. та витрати по сплаті судового збору».
За правилами ч. 1 ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її перебування.
На виконання вимог ч. 3 ст. 122 ЦПК України, судом витребувана інформація з відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача.
24 квітня 2014 року, ознайомившись із одержаною довідкою ВАДР ГУ ДМС України в Одеській області, встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, значиться зареєстрованою за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 Г, кв. 52.
Справа підсудна Київському районному суду м. Одеси.
Однак, при ознайомлені з позовною заявою та додатками до неї, встановлені підстави для залишення позову без руху, у зв’язку з недодержанням вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України при його оформлені.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову.
За правилами п. 1 ч. 1 ст. 80 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується.
Відбиття в позовній заяві ціни позову має значення в першу чергу для захисту прав самого позивача, так як обумовлює розмір сплати судового збору, розподіл судових витрат між сторонами і впливає на можливість порушення судової діяльності на захист права.
Позовна заява ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ» ціну позову, яка повинна складатися з суми, яка стягується, не містить. Вимоги п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України не виконані.
Згідно із ч. 7 ст. 119 ЦПК України, у разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Позовна заява подана в інтересах ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ» за підписом ОСОБА_2, яка вказана директором ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ». До заяви додана довіреність на ім’я ОСОБА_3, видана ОСОБА_2, як директором підприємства, діючим на підставі Статуту.
За правилами ст. 42 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.
Відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦК України, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
В підтвердження повноважень представника позивача ОСОБА_3 додана довіреність від 14.04.2014 року, яка посвідчена також ОСОБА_2, як директором підприємства, діючим на підставі Статуту.
До позовної заяви Статут/витяг із Статуту підприємства не доданий. Право ОСОБА_2 особисто підписувати позовні заяви, а також видавати та засвідчувати довіреності нічим не підтверджено, як і те, що пані ОСОБА_2 була призначена на посаду директора ПП «ФАМІЛІ СІСТЕМ» та займала цю посаду станом на 14 квітня 2014 року.
Отже, відсутні докази того, що довіреність представника позивача посвідчена посадовими особами, уповноваженими вчиняти відповідні дії.
Крім того, всупереч вимогам п. 2 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, зміст позовної заяви не містить ім'я представника позивача, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів, що додаються до заяви. Перелік документів не відповідає фактично доданим до заяви. В перелік не внесені довіреність від 14.04.2014 р. та специфікація товару до договору купівлі-продажу, які залучені позивачем до матеріалів справи.
Крім цього, у додатку зазначено «копія договору № НОМЕР_1», проте до заяви додано копію договору № 1111, що також вказує на невідповідність переліку додатків фактично доданим.
Частиною 1 ст. 120 ЦПК України, позивач зобов’язується додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Вимоги ч. 1 ст. 120 ЦПК України не містять виключень, застережень та є безумовними. Позивач на це уваги не звернув, та не надав для направлення відповідачу копії документу, вказаного в п. 6 додатків до заяви, а також копію довіреності від 14.04.2014 р., яка не внесена до переліку додатків.
Нормативно-правовим актом, що регулює питання звернення до місцевого загального суду є Цивільний процесуальний кодекс України, відповідно до ч. 1 ст. 3 якого кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту статті 3 ЦПК України право на звернення до суду за захистом виникає в разі порушення, невизнання або оспорювання прав, свобод та інтересів особи.
Позивач в заяві взагалі не зазначає, чи звертався він до відповідача з повідомленням про наявну суму заборгованості та з пропозицією сплати цю суму в добровільному порядку. Недоведена відмова відповідача виконати зобов’язання та інформування його про остаточну суму, яка підлягає сплаті.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1. ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
За вимогами ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст.ст. 119 - 122 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ФАМІЛІ СІСТЕМ» до ОСОБА_1 «про сплату боргу»
Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали, протягом п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 ЦПК України позовна заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню до суду з цим позовом у встановленому порядку.
Копію ухвали направити позивачу для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Літвінова
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39447755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Літвінова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні