ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
02 липня 2014 року Справа № 11/187
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого, суддіОстапенка М.І., суддівГончарука П.А., Стратієнко Л.В. (доповідач), розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4 наухвалу Господарського суду Донецької області від 25 січня 2013 року та ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 14 листопада 2013 року у справі№ 11/187 за позовом дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями "Сумітек Україна" дотовариства з обмеженою відповідальністю "Донспецпром" простягнення 143 329,02 грн.
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_4 подав касаційну скаргу на ухвалу господарського суду Донецької області від 25 січня 2013 року.
Відповідно до ст. 107 ГПК України сторони, прокурор, треті особи, особи, які не брали участі у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати касаційну скаргу, зокрема, на ухвали місцевого господарського суду, зазначені в частині першій статті 106 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку та постанови апеляційного господарського суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду.
Отже, ухвали місцевого господарського суду підлягають касаційному оскарженню тільки після перегляду цієї ухвали в апеляційному порядку та прийняття відповідної постанови. Відсутність же здійснення такого перегляду та відповідної постанови суду апеляційної інстанції виключає, відповідно до вимог ст. 107 ГПК України, оскарження такої ухвали суду першої інстанції в касаційному порядку, про що скаржнику неодноразово зазначалося в ухвалах Вищого господарського суду України від 20 березня 2013 року, 15 липня 2013 року, 09 жовтня 2013 року, 10 квітня 2014 року.
У зв'язку із тим, що ОСОБА_4 просить скасувати ухвалу місцевого господарського суду, яка не була предметом перегляду суду апеляційної інстанції, то у прийнятті вказаної касаційної скарги у цій частині необхідно відмовити.
ОСОБА_4 звернувся із касаційною скаргою на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 14 листопада 2013 року.
Відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувана ухвала Донецького апеляційного господарського суду була прийнята 14 листопада 2013 року, а тому останнім днем касаційного оскарження було 04 грудня 2013 року, однак дану касаційну скаргу подано 02 червня 2014 року, тобто після закінчення процесуального строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку.
За змістом ст. 111 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
Подана скаржником касаційна скарга підписана його представником - ОСОБА_5, однак матеріали справи та касаційної скарги довіреності чи іншого документу, що підтверджують його повноваження на підписання та подачу цієї касаційної скарги від імені ОСОБА_4 не містять.
До касаційної скарги не додано доказів про надіслання її копії позивачу - дочірньому підприємству з іноземними інвестиціями "Сумітек Україна" та відповідачу - товариству з обмеженою відповідальністю "Донспецпром".
Засобом підтвердження відправлення копії касаційної скарги є оригінал поштової квитанції про прийняття поштових відправлень, засвідчена копія списку або виписка зі списку у формі, встановленій поштовими правилами, з посиланням на номер і дату поштової квитанції, яка видана в підтвердження прийняття поштового відправлення за вказаною адресою, розписки, інші документи, які підтверджують виконання стороною її зобов'язань в таких діях.
Також скаржником до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання касаційної скарги на ухвали господарського суду судовий збір сплачується у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати (підпункт 8 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 1 січня установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1 218,00 грн.
З огляду на те, що скаржник просить скасувати ухвалу апеляційного господарського суду, то при подачі цієї касаційної скарги повинен був сплатити 609,00 грн судового збору, однак, як вбачається із матеріалів касаційної скарги, скаржник вказану суму судового збору не сплатив.
Водночас, колегія суддів звертає увагу скаржника на те, що неодноразова подача касаційних скарг на один і той самий судовий акт, грубе порушення вимог процесуального законодавства та ігнорування вказівок, викладених в попередніх ухвалах Вищого господарського суду України є зловживанням процесуальними правами, направлене на затягування розгляду даної справи, що є неприпустимим.
На підставі наведеного, керуючись ст. 107, п. п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити ОСОБА_4 у прийнятті касаційної скарги в частині оскарження ухвали Господарського суду Донецької області від 25 січня 2013 року.
2. Касаційну скаргу на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 14 листопада 2013 року у справі № 11/187 повернути ОСОБА_4.
Головуючий, суддя М. Остапенко Суддя П. Гончарук Суддя Л. Стратієнко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2014 |
Оприлюднено | 04.07.2014 |
Номер документу | 39574254 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Коваленко Олександр Олексійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Вищий господарський суд України
Стратієнко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні