ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 липня 2014 року Справа № 10/112-2377
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого: суддів:Черкащенка М.М. Нєсвєтової Н.М. Круглікової К.С. розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4 на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 29.05.2014 у справі№ 10/112-2377 за позовомПриватного підприємства "Кромвель" доТернопільської міської ради провизнання права власності та виділ частки в натурі
В С Т А Н О В И В :
Перевіривши матеріали касаційної скарги та додані до неї документи, колегія суддів дійшла висновку, що вказана скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню скаржнику, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст.110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Постанову прийнято Львівським апеляційним господарським судом 29.05.2014 та відправлено сторонам 03.06.2013, що вбачається з відмітки на звороті останньої сторінки постанови.
Касаційну скаргу було надіслано лише 27.05.2014, тобто зі значним пропуском встановленого процесуального строку.
В своєму клопотанні ОСОБА_4 просить відновити пропущений процесуальний строк, посилаючись на те, що не була залучена до участі у справі і про вищезазначену постанову дізналась лише 26.05.2014 з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Судова колегія, розглянувши наявні матеріали, вважає, що клопотання про відновлення пропущеного строку не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.53 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може відновити пропущений процесуальний строк за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи, якщо визнає причину пропуску строку поважною.
Отже, відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду виходячи з встановлення поважності причин пропуску строку. Поважними визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальних дій.
Скаржником до касаційної скарги не додано доказів , які б свідчили про наявність поважних причин пропуску процесуального строку для подання касаційної скарги.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що наведені в клопотанні про відновлення строку обставини не свідчать про наявність поважних причин, які б об'єктивно перешкоджали звернутися до суду з дотриманням встановлених процесуальних строків.
Згідно з п.5 ч.1 ст.111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Допущені порушення є підставою для повернення касаційної скарги на підставі п. 5 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
Керуючись ст.86, п. 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
1.Відхилити клопотання ОСОБА_4 про поновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги.
2.Касаційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 29.05.2014 у справі №10/112-2377 повернути скаржнику.
Головуючий М.М. Черкащенко
Судді Н.М. Нєсвєтова
К.С. Круглікова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2014 |
Оприлюднено | 16.07.2014 |
Номер документу | 39759276 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Нєсвєтова H.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні