ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі про банкрутство
22.07.2014 р. Справа№ 914/2372/14
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З.
розглянув матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), м. Львів
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), м. Львів
Представники сторін:
Від боржника: Босак О.Є.
Арбітражний керуючий: Гупало Т.В.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ч.5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 09.07.2014 р. заяву прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 22.07.14 р. Арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою, Борсука В.Б. зобов'язано протягом трьох днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) відповідно до вимог ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ; підготовче засідання суду призначено на 22.07.2014 р.
16.07.2014 р. арбітражний керуючий Борсук В.Б. подав суду заяву про згоду на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) від 16.07.2014 р.
21.07.2014 р. арбітражним керуючим Борсук В.Б. подано суду клопотання, в якому він просить заяву від 16.07.2014 р. про його згоду на участь у справі №914/2372/14 про банкрутство ТзОВ «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) не розглядати в зв'язку з відсутністю вільного часу для належного виконання повноваження розпорядника майном у даній справі.
22.07.2014 р. на адресу суду арбітражним керуючим Гупало Т.В. подано заяву про згоду на участь у справі про банкрутство ТзОВ «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями).
Представник заявника в судовому засіданні 22.07.2014 р. вимоги заяви про порушення провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) підтримав з підстав, наведених у заяві та з посиланням на матеріали справи. На виконання вимог ухвали суду від 09.07.2014 р. подав копії документів, які витребовувались судом.
В обґрунтування вимог заяви зазначив, що розмір безспірних грошових вимог до боржника станом на день подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство становить 3 883 345,28 грн., а активи ТзОВ «Октант» складають 63 007,00 грн. Зважаючи на недостатність активів товариства для погашення кредиторської заборгованості, а також наявність ситуації внаслідок якої задоволення вимог одного із кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами, є реальна загроза неплатоспроможності товариства, що у відповідності до п.5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є підставою для звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Частиною 5 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).
Відповідно до вимог ч. 1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до вимог ч. 3 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі звернення до господарського суду боржника із заявою про порушення справи про банкрутство у підготовчому засіданні з'ясовуються ознаки неплатоспроможності боржника або її загрози.
Як вбачається з матеріалів справи загальна сума кредиторської заборгованості ТзОВ «Октант» станом на день подання даної заяви становить 3 883 345,28 грн. З них безспірною є сума 3 881 518,28 грн. Вказана кредиторська заборгованість підтверджується рішеннями судів, які набрали законної сили.
Зокрема, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2014 р. по справі № 813/3845/14 було задоволено позов Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільне українсько-російське підприємство з іноземними інвестиціями) про стягнення з розрахункових рахунків товариства податкового боргу в розмірі 3866518,28 грн.
У відповідності до ст. 95.3 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
У відповідності до ч.8 ст.183-3 КАС України передбачено, що у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Отже, рішення суду на користь контролюючого органу про стягнення (податкового боргу) коштів з рахунків платника податків у банках у відповідності до ч.8 ст.183-3 КАС України підлягає негайному виконанню банківськими установами за заявою контролюючого органу.
Крім цього рішенням господарського суду Львівської області від 17.04.2014 р. у справі № 914/1095/14 задоволено позов ФОП ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільне українсько-російське підприємство з іноземними інвестиціями) про стягнення заборгованості в розмірі 15 000,00 грн . та 1827,00 грн. судового збору.
Постановою ВДВС Франківського РУЮ м.Львова від 04.07.2014 р. відкрито виконавче провадження з примусового виконання рішення господарського суду Львівської області від 17.04.2014 р. по справі № 914/1095/14 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільне українсько-російське підприємство з іноземними інвестиціями) на користь ФОП ОСОБА_1 заборгованості в розмірі 15000,00 грн. та 1827,00 грн. судового збору.
Що стосується майнових активів боржника, судом встановлено, що згідно з ухвалою господарського суду Львівської області від 05.09.2013 р. у справі №5015/2850/12(27/145) затверджено план санації ТзОВ «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями).
На виконання вказаного плану санації всі активи підприємства відчужені на користь інвестора в рахунок погашення вимог кредиторів.
З огляду на погашення в процедурі санації ТзОВ «Октант» усіх конкурсних вимог у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника (залишились грошові кошти в сумі 62 887,23 грн.), ухвалою господарського суду Львівської області від 18.03.2014 р. припинено провадження у справі №5015/2850/12 (27/145) про банкрутство ТзОВ «Октант».
Як вбачається з балансу ТзОВ «Октант» станом на 04.07.2014 року активи товариства (грошові кошти на рахунку) складають 63 007,00 грн., що також підтверджується довідкою банківської установи, доданої до матеріалів справи.
Згідно з Витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно від 21.07.2014 р. №24504988 у даному реєстрі відсутні відомості про нерухоме майно ТзОВ «Октант».
У відповідності до листа УДАІ ГУМВСУ у Львівській області від 17.07.2014 р. за боржником зареєстрованих транспортних засобів не рахується.
За таких обставин, зважаючи на недостатність активів боржника для погашення кредиторської заборгованості, а також наявність ситуації внаслідок якої задоволення вимог одного кредитора призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами, суд приходить до висновку, що є реальна загроза неплатоспроможності товариства.
На час розгляду справи у підготовчому засіданні сума боргу сплачена не була, підстави для припинення провадження у справі відсутні.
Також представником заявника були надані суду копії повідомлень про скликання загальних зборів учасників товариства, а також актів від 25.05.2014 р. та від 27.06.2014 р. про те, що загальні збори учасників не відбулися з огляду на неявку учасників товариства (долучені до матеріалів справи).
Відповідно до п.1 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п'ятнадцять календарних днів.
Відповідно до абз.4 ч.1.ст.114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Враховуючи, що арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою - Борсук В.Б. подав суду клопотання, в якому просить не розглядати його заяви про згоду стати розпорядником майна в даній справі, суд у відповідності з вимогами абз.4 ч.1.ст.114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п. 4.14. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, із врахуванням рівня кваліфікації та спеціалізації арбітражного керуючого, вважає за можливе призначити розпорядником майна у даній справі арбітражного керуючого Гупала Т.В, заяву - згоду якого у відповідності до п. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , а також свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_1 від 15.03.14 р., інформацію про арбітражного керуючого та договір добровільного страхування цивільної відповідальності перед третіми особами ВТО-13 №0004 ЛВ від 21.10.13 р. долучено до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; у порядку, встановленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; надсилати органам внутрішніх справ чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Згідно з ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому Гупало Т.В. оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 1 , ч.5 ст. 11 , ст. 16 , абз.4 ч.1.ст. 114 , ч.2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст. 64,65 ГПК України , суд -
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (код ЄДРПОУ 32052882, адреса: 79053, м. Львів, вул. Наукова, буд.5А, кім.340).
2. Розмір вимог кредитора визначити в сумі 3 883 345,28 грн.
3. Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає:
- зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію;
Протягом дії мораторію:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника і призначити розпорядником майна арбітражного керуючого Гупало Тараса Вальдемаровича (79019, АДРЕСА_1; свідоцтво арбітражного керуючого НОМЕР_1 від 15.03.13 р.)
5. Встановити арбітражному керуючому Гупалу Тарасу Вальдемаровичу (79019, АДРЕСА_1; свідоцтво арбітражного керуючого НОМЕР_1 від 15.03.13 р.) оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (код ЄДРПОУ 32052882, адреса: 79053, м.Львів, вул.Наукова, буд.5А, кім.340), текст якого додається.
7. Попереднє засідання суду призначити на 03.09.2014 р. на 10 год. 50 хв .
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська, 128, каб.401).
8. Розпоряднику майна:
- повідомити кредиторів про дату і час розгляду справи у попередньому засіданні,
- надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 03.09.2014р.,
- провести інвентаризацію майна боржника разом з боржником до 03.09.2014р.
- скласти і подати суду реєстр вимог кредиторів до 03.09.2014р.
- повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог,
- вживати заходи для захисту майна боржника,
- надати суду висновок щодо наявності чи відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
9. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство визначити в наступних судових засіданнях.
10. Участь представників кредиторів, розпорядника майна, боржника в судовому засіданні визнати обов'язковою.
11. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2014 |
Оприлюднено | 25.07.2014 |
Номер документу | 39854066 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні