Справа № 395/1675/13-ц
Провадження № 2/395/12/2014
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2014 рокум. Новомиргород
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді ЩЕНЮЧЕНКА С.В.,
при секретареві РУДЕНКО І.М.,
за участю: позивача ОСОБА_2, представника відповідача КОВАЛЕНКО Н.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 (далі - заявник, позивач, ОСОБА_2) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Машинно-технологічна станція «Ятрань»» (надалі - відповідач, ТОВ «МТС «Ятрань»»), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Відділ Держземагенства у Новомиргородському районі Кіровоградської області, Головне управління юстиції у Кіровоградській області (далі - третя особа, Відділ Держземагенства, Головне управління юстиції), про визнання договору оренди землі недійсним,
в с т а н о в и в :
У листопаді 2013 р. до Новомиргородського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до ТОВ «МТС «Ятрань»», треті особи: Відділ Держземагенства, Головне управління юстиції про визнання договору оренди землі недійсним.
Позивач вказала, що згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-КР № 012849, який виданий 28 грудня 2001 року, вона є власником земельної ділянки загальною площею 7,13 гектара, яка розташована на території Канізької сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3523883200:03:000:0307 з цільовим призначенням земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
На даний час позивач дізналася, що між нею та відповідачем укладено договір оренди землі за № 152 від 21 серпня 2006 року. Об'єктом оренди виступає земельна ділянка, яка зазначена вище і власником якої є вона. Вказаний договір оренди зареєстрований в Новомиргородському відділі КРФ ДП « ЦДЗК» 28 грудня 2006 року за № 244.
Позивач стверджує, що вона даний договір не укладала, не підписувала і не отримувала орендної плати згідно договору, тому він не відповідає дійсному її волевиявленню та внутрішній волі.
Ураховуючи наведене, позивач просить суд визнати недійсним зазначений договір оренди землі.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_2 підтримала позов повністю, посилаючись на обставини, викладені в заяві.
Проте підтвердила у судовому засіданні 25.07.2014 р., що насправді їй було відомо про існування оспорюваного договору, бо з 2007 р. по 2012 р. вона щороку одержувала орендну плату за користування відповідачем її земельною ділянкою у вигляді сільськогосподарської продукції та грошима.
Представник відповідача КОВАЛЕНКО Н.О. не визнала позов повністю, оскільки вважає, що позивач особисто подавала власні документи для оформлення оспорюваного договору, а потім підписала його у встановленому законом порядку та одержала копію цього договору.
Окрім цього, заявник протягом 2006-2012 рр. особисто одержувала орендну плату та розписувалася у документах про її одержання.
До того ж у позові потрібно відмовити за спливом строків позовної давності.
Оповіщені у встановленому порядку про час і місце розгляду справи представники третіх осіб у судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, надіслали до суду заяву з проханням розглянути справу в їх відсутність.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність вище згаданих учасників судового розгляду на підставі наявних доказів, оскільки у справі мається достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.
Заслухавши згадані пояснення та безпосередньо дослідивши докази в справі: показання свідків, висновок експерта, оглянувши письмові докази та інші матеріали справи, суд вважає за необхідне відмовити у позові повністю із таких міркувань.
У судовому засіданні безспірно з'ясовано, що згідно Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-КР № 012849, який виданий 28 грудня 2001 року, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки загальною площею 7,13 гектара, яка розташована на території Канізької сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, кадастровий номер 3523883200:03:000:0307 з цільовим призначенням земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
У позовній заяві позивач стверджує, що начебто дізналася про укладення між нею та відповідачем оспорюваного договору оренди землі за № 152 від 21 серпня 2006 року тільки зараз, тобто у листопаді 2013 р. Об'єктом оренди виступає земельна ділянка, яка зазначена вище і власником якої є вона. Вказаний договір оренди зареєстрований в Новомиргородському відділі КРФ ДП «ЦДЗК» 28 грудня 2006 року за № 244.
У позові ОСОБА_2 стверджує, що вона даний договір не укладала, не підписувала і не отримувала орендної плати згідно договору, тому він не відповідає дійсному її волевиявленню і внутрішній волі.
Проте у судовому засіданні 25.07.2014 р. позивач підтвердила, що насправді їй було відомо про укладення оспорюваного договору і тому протягом 2007-2012 років вона щорічно одержувала орендну плату за користування відповідачем земельною ділянкою як сільськогосподарською продукцією, так і грошима.
Ці ж обставини підтвердили представник відповідача та свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4
До того ж свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4 наполягали у суді, що позивач особисто в їх присутності підписала оспорюваний договір, а у подальшому систематично одержувала орендну плату та розписувалася у документах за її одержання.
Згідно висновку експерта за № 158 від 01.07.2014 р., на котрий посилається позивач, підписи в оспорюваному договорі та інших документах виконані не ОСОБА_2, а іншою особою.
Досліджувані записи виконані не з наслідуванням почерку ОСОБА_2, але виявлене співпадання за багатьма загальними ознаками, що експерт пояснює схожістю почерків.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Тому суд не дає оцінки тій обставині, що висновок експерта суперечить показанням свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4
Як вбачається з вимог ЦК України:
ч. 2 ст. 218 - якщо правочин, для якого законом встановлена його недійсність у разі недодержання вимоги щодо письмової форми, укладений усно і одна із сторін вчинила дію, а друга сторона підтвердила її вчинення, зокрема шляхом прийняття виконання, такий правочин у разі спору може бути визнаний судом дійсним.
ст. 257 - загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
ч. 1 та ч. 5 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила, а за зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.
ч. 4 ст. 267 - сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.
Із письмової заяви представника відповідача від 09.12.2013 р. та усної заяви згаданого представника у судовому засіданні 25.07.2014 р. витікає, що сторона у спорі вимагає застосування строків позовної давності (а. с. 17).
Оскільки оспорюваний договір було укладено 21.08.2006 р., про що позивачеві було достовірно відомо щонайменше з наступного 2007 року, оскільки ОСОБА_2 щорічно з 2007 р. по 2012 р. особисто одержувала орендну плату за користування земельною ділянкою, а у подальшому позивач пред'явила позов про визнання договору оренди землі недійсним лише у листопаді 2013 р., тобто пізніше ніж через 6 років після того як довідалася про порушення свого права, та не клопотала перед судом про поновлення позовної давності і не навела поважних причин для такого поновлення, у вказаному позові потрібно відмовити повністю.
Керуючись ст. ст. 3, 8, 10, 208-215, 223, 292, 294, 296 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Відмовити у позові ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Машинно-технологічна станція «Ятрань»», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Відділ Держземагенства у Новомиргородському районі Кіровоградської області, Головне управління юстиції у Кіровоградській області, про визнання договору оренди землі за № 152 від 21 серпня 2006 року, укладеного між ОСОБА_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Машинно-технологічна станція «Ятрань»», який зареєстрований в Новомиргородському відділі КРФ ДП «ЦДЗК» 28 грудня 2006 року за № 244, недійсним повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Кіровоградської області через Новомиргородський районний суд.
Головуючий:
суддя - підпис - С.ЩЕНЮЧЕНКО
Суд | Новомиргородський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2014 |
Оприлюднено | 30.07.2014 |
Номер документу | 39937111 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
Щенюченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні