Справа № 578/581/14-ц
провадження № 2/578/177/14
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
07 серпня 2014 року смт.Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Щербина А.С.
за участю секретаря с/з Сотнікової І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Краснопілля справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить суд розірвати шлюб між нею та відповідачем ОСОБА_3, залишивши після розірвання шлюбу її прізвище "ОСОБА_2", та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини сторін - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку кожного місяця, починаючи стягнення з дня звернення до суду з позовом до досягнення дитиною віку повноліття. Свої вимоги позивач мотивує тим, що на теперішній час сімейне життя між нею та відповідачем не склалося з причин несумісності характерів та знаходження відповідача в місцях позбавлення волі, що негативно вплинуло на їх взаємовідносини. Дитина сторін проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні, відповідач добровільної допомоги на утримання сина не надає.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю і пояснила, що зустріла чоловіка, з яким має намір створити сім'ю.
Відповідач, який приймав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з позовними вимогами в частині стягнення аліментів погодився, а в частині розірвання шлюбу ні, так як бажає зберегти сім'ю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 30 червня 2010 року сторони уклали шлюб, який зареєстровано відділом реєстрації актів цивільного стану Краснопільського районного управління юстиції Сумської області, актовий запис №25. Під час державної реєстрації шлюбу позивач змінила своє дошлюбне прізвище "ОСОБА_2" на "ОСОБА_2" (а.с. 4). Від даного шлюбу сторони мають одну малолітню дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5). На даний час сімейне життя між сторонами не склалося у зв'язку з несумісністю характерів, крім того, відповідач відбуває покарання за вироком суду у виді 3 років 2 місяців позбавлення волі і знаходиться в Харківській виправній колонії №43, дитина сторін проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні (а.с.7), відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання сина не надає.
Позивач також пояснила в судовому засіданні, що стосунки з відповідачем вона не підтримує з жовтня 2013 року і в подальшому проживати з ним наміру не має.
Відповідач суду пояснив, що дійсно він відбуває покарання за вироком суду в місцях позбавлення волі і відносини з дружиною підтримував до жовтня 2013 року, а саме: вона приїжджала на побачення, між ними відбувалось листування, але з жовтня 2013 року з невідомих йому причин спілкування з дружиною припинилося за винятком телефонних розмов. Матеріальної допомоги на утримання сина він не надавав, спору про майно з позивачкою у нього немає. Те, що він зраджував дружину під час сімейного проживання він спростовує. На стягнення аліментів з 07 серпня 2014 року , як наполягає дружина, згоден.
Згідно вимог ст.110, 112 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і рішення про розірвання шлюбу суд постановляє, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дитини сторін.
Відповідно до ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Суд вважає, що подальше сімейне проживання і збереження шлюбу сторін буде суперечити інтересам позивача, тому шлюб підлягає розірванню. Прізвище позивача після розірвання шлюбу підлягає залишенню без змін, оскільки в судовому засіданні позивач виявила бажання залишити прізвище, взяте нею при укладенні шлюбу.
Незгода відповідача на розірвання шлюбу суд рахує, не може слугувати підставою для відмови в задоволенні позову, так як сторони не проживають разом тривалий час і з урахуванням обставин по справі зберегти сім'ю сторін, на думку суду, неможливо.
Відповідно до ст.180-183 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері), або у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли аліменти визначаються в твердій грошовій сумі.
Враховуючи те, що дитина сторін знаходяться на утриманні позивача, відповідач матеріальну допомогу на її утримання добровільно не надає, хоча має таку можливість, так як працездатний, інвалідом не являється, інших утриманців не має, то суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) кожного місяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, до досягнення дитиною віку повноліття, починаючи стягнення з 07 серпня 2014 року, як на цьому наполягала позивач, щодо часу початку стягнення аліментів.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути в дохід держави судовий збір у розмірі 243,60 грн.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212, 215,218, 367 ЦПК України, ст.ст.110- 113, 180-183 Сімейного Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Задовольнити позов ОСОБА_2.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований 30 червня 2010 року відділом реєстрації актів цивільного стану Краснопільського районного управління юстиції Сумської області, актовий запис №25.
Після розірвання шлюбу прізвище позивача залишити без змін - «ОСОБА_2».
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Харцизьк Донецької області, який на даний час відбуває покарання в Харківській виправній колонії №43, 17 отр. 173 бригада, м. Харків, вул. Таджицька,17, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з 07 серпня 2014 року до досягнення дитиною віку повноліття, стягуючи аліменти на користь матері, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Аліменти в межах платежу за один місяць підлягають негайному стягненню.
Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір в розмірі 243,60 грн., зарахувавши його до спеціального фонду Державного бюджету України, отримувач коштів УДКСУ у Краснопільському районі Сумської області, код ЄДРПОУ 37938125, банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, рахунок отримувача 31217206700172, код класифікації доходів бюджету 22030001, у графі «призначення платежу» вказати «Судовий збір за позовом ОСОБА_2, Краснопільський районний суд Сумської області, код ЄДРПОУ 02886373».
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через Краснопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлено 08 серпня 2014 року.
Суддя А. С . Щербина
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2014 |
Оприлюднено | 12.08.2014 |
Номер документу | 40079196 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Щербина А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні