05.06.2014
Справа № 642/7775/13-ц
№ 2/642/158/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2014 року м. Харків
Ленінський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Іванісової Л. О., за участю секретаря Бондаренко В. П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення від 16 травня 2014 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики,-
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 16 травня 2014 року, ухваленому у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики, позовні вимоги ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики та борговою розпискою було задоволено частково.
Відповідач ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що вона не була належним чином повідомлена про дату та час проведення судового засідання, в якому було винесене заочне рішення, не отримувала жодних повісток чи повідомлень про виклик до суду. Відтак була позбавлена можливості подати свої заперечення щодо подання позову та відповідні докази в обґрунтування своєї позиції, що мали істотне значення для вирішення справи.
Крім того, жодна норма діючого законодавства не передбачає можливість виникнення зобов'язань із договору у особи, що не є стороною такого договору, так як вона не підписувала жодного договору
Вважає, що при вирішенні справи судом не були враховані положення ст. 559 Цивільного Кодексу України, а саме: позивач вперше звернувся до спадкоємців з вимогою про сплату боргу 26.01.2014 року, проте з позовом про стягнення заборгованості позивач звернувся до відповідачів після спливу 6-місячного строку, а відтак існують підстави вважати, що договір припинив свою дію.
В судове засідання представник відповідача з'явилася, підтримала вимоги заяви про скасування заочного рішення, надала доводи аналогічні заяві.
В судове засідання позивачі не з'явилися, про дату та час слухання справи повідомлені своєчасно належним чином.
Крім того, згідно ч. 1 ст. 1282 ЦК України спадкоємці зобов'язання задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину, що не було враховано судом при винесенні рішення.
Відповідно до ст. 232 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що наявні підстави для скасування заочного рішення суду та призначення справи до розгляду в загальному порядку.
Керуючись ст. ст. 231, 232 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву відповідача ОСОБА_1 задовольнити
Заочне рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 16.05.2014 року за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики скасувати.
Призначити справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором позики до розгляду в загальному порядку на 03 липня 2014 року о 09 год. 30 хв.
Копію ухвали направити сторонам по справі для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - Л. О. Іванісова
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2014 |
Оприлюднено | 21.08.2014 |
Номер документу | 40182551 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Іванісова Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні