24/32
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.06.09 Справа№ 24/32
За позовом: Відкритого акціонерного товариства „Львівобленерго”, м.Львів
До відповідача: Вищого професійного училища №20, м.Львів
Про стягнення 14137,34грн.
Суддя Хабіб М.І.
Секретар Савченко Ю.А.
Представники:
Від позивача –Свідрик Г.Р. - представник
Від відповідача –Стефанишин Г.В. –представник
Суть спору: Позов заявлено про стягнення 14137,34грн. вартості недоврахованої електричної енергії.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 24.09.2008 року позивачем в результаті огляду підвальних приміщень житлового будинку за адресою: м.Львів, вул.Гніздовського,8, встановлено факт самовільного підключення до електричної мережі електропередавальної організації за умови відсутності договору на постачання електроенергії, про що складено акт №021388 про порушення „Правил користування електричною енергією”. На підставі вказаного акту у відповідності до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення відповідачем Правил користування електричної енергією(ПКЕЕ), проведено нарахування кількості та вартості недоврахованої електричної енергії на суму 14 137,34грн.. Відповідачеві наданий рахунок на оплату 14 137,34грн, який відповідачем не оплачений. Як на підставу позовних вимог позивач посилається на ст.ст. 526,610 ЦК України, ст.ст. 5,26 Закону України, Про електроенергетику, пункти 6.40, 6,41 ПКЕЕ.
Відповідач проти позову заперечує з тих підстав, зокрема, що на час складання акта ВПУ №20 не було споживачем електроенергії, що поставлялась до будинку за адресою: м. Львів, вул. Гніздовського,8, оскільки з мешканцями будинку укладені індивідуальні угоди, позивачем не доведений факт самовільного підключення відповідача до електромережі, акт позивача є одностороннім, тому протокол комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ був прийнятий на підставі неправомірних актів.
Позивач подав заперечення №502-1909/2 від 10.04.2009року на відзив відповідача.
Згідно із ухвалою суду від 14-27.04.2009р. строк вирішення спору було продовжено.
В судовому засіданні 16.06.2009р. оголошено перерву до 24.06.2009р.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до акту № 021388 від 24.09.2008р. про порушення „ Правил користування електричною енергією” ( як пояснив представник позивача в судовому засіданні, у позовній заяві помилково вказаний номер акту № 021488), складеного представниками позивача в присутності помічника директора з АГЧ ВПУ №20 Каспрука В.З., оглядом схеми обліку підвальних приміщень житлового будинку за адресою: м. Львів, вул.Гніздовського,8, встановлено факт порушень п. 6.40 ПКЕЕ - самовільне підключення електроустановок до мережі електропередавальної організації за умови відсутності договору на постачання електроенергії. В день перевірки названі порушення усунуто.
Акт підписаний представниками позивача та відповідача без жодних зауважень.
За результатами розгляду акту № 021388 від 24.09.2008р. комісією ЛМЕМ складено протокол №167 від 26.09.2008р.та додаток №1 до протоколу, згідно з якими обсяг не облікованої електроенергії становить 58035 кВт*год на суму 14 137,34грн. Як зазначено у протоколі, від підписання протоколу представник відповідача Стефанишин Г.В. відмовився.
12.12.2008р.позивач надіслав відповідачеві рахунок № 021388 на оплату вартості не облікованої електроенергії в сумі 14 137,34грн. На день вирішення спору названа сума не сплачена.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, в будинку за адресою: м. Львів, вул.Гніздовського,8, знаходився учнівський гуртожиток відповідача, який був переобладнаний відповідачем під квартири для працівників освіти. Наказом Департаменту житлового господарства Львівської міської ради від 28.05.2001р. № 124-Д гуртожитку по вул.Гніздовського,8 у Львові після виконання робіт по переплануванню приміщень надано статус житлового будинку. З мешканцями квартир, зокрема, №38, №45,№46,№49, укладено позивачем договори про користування електричною енергією.
Після проведення перевірки відповідач звернувся до позивача листом №01-037 від 29.09.2008р., в якому просив допомоги в реєстрації лічильника для обліку спожитої електроенергії на сходових клітках і загальних коридорах будинку вул.Гніздовського,8 у Львові .
В листі № 01-326 від 22.04.2009р. відповідач повідомляв позивача, що будівельниками проводиться ремонт в підвальних приміщеннях будинку по вул. Гніздовського,8, та що будівельники мають заключні угоди з училищем на проведення ремонтних робіт і з ЛМЕМ Залізничного району на тимчасове користування електроенергією без приладів обліку.
Суду поданий договір підряду №14 ( без дати), укладений відповідачем з ТзОВ «Вежа»на влаштування підвалів в будинку по вул.Гніздовського,8 у м. Львові, однак жодних договорів на тимчасове користування електроенергією без приладів обліку, чинних на момент проведення перевірки, суду не подано.
Судом також встановлено, що 20.09.2004р позивачем і відповідачем укладено договір про постачання електричної енергії № 63694, проте в переліку об»єктів і точок комерційного обліку споживача( п.5 Додатку №9 до договору) будинок по вул. Гніздовського,8 у м. Львові не значиться.
Дослідивши всі обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково з наступних підстав.
Відповідно до ст.24 Житлового кодексу для експлуатації державного і громадського житлового фонду створюються житлово- експлуатаційні організації, які забезпечують схоронність житлового фонду і належне його використання. Якщо для експлуатації будинків відомчого житлового фонду не може бути створено житлово- експлуатаційну організацію, експлуатація будинку здійснюється безпосередньо відповідним підприємством, установою, організацією.
В силу ст.26 Закону України „Про електроенергетику” споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.
Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач.
Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником.
Згідно із ст.27 Закону України „Про електроенергетику” правопорушенням в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Відповідно до п.6.40. Правил користування електричною енергією, які затверджені Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17 жовтня 2005 року N 910 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2005 р. за N 1399/11679, якщо споживач з метою позаоблікового споживання електричної енергії влаштував приховану електропроводку, встановив пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушив умови монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років.
Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5 грудня 2001 року N 1197, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
Пунктом 6.41. названих Правил передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
На підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків та виписуються споживачу додаткові розрахункові документи для сплати відповідно до законодавства України. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності через 10 робочих днів після вручення протоколу споживачу, за винятком випадків оскарження цього рішення в судовому порядку (Пункт 6.42 Правил користування електричною енергією).
Доказів оскарження рішення комісії суду не подано.
Матеріалами справи підтверджено , що будинок по вул. Гніздовського,8 у м. Львові є відомчим житловим будинком та знаходиться у нього на балансі. Даного факту відповідач не заперечує. Відтак, згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги»він зобов»язаний забезпечити належні експлуатацію та утримання будинку, зокрема, забезпечити освітлення сходових кліток, підвальних приміщень, горищ тощо, несе відповідальність за технічний стан, експлуатацію електроустаткування для загально будинкових потреб. Згідно із договором № 63694 від 20.09.2004р. про постачання електричної енергії, укладеним позивачем і відповідачем, постачання електроенергії до будинку №8 по вул. Гніздовського у м. Львові, зокрема, до підвальних приміщень цього будинку, не передбачено. При перевірці позивачем підвальних приміщень житлового будинку за адресою: м. Львів, вул.Гніздовського,8, встановлено факт самовільного підключення електроустановок до мережі електропередавальної організації за умови відсутності договору на постачання електроенергії, що є порушенням п. 6.40 ПКЕЕ, про що складено відповідний акт, який підписаний представником відповідача. На підставі акта представниками постачальника електричної енергії визначений обсяг недоврахованої електричної енергії та суму завданих збитків, відповідачеві наданий рахунок на оплату вартості недоврахованої електричної енергії, який відповідачем не оплачений.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.
Доводи відповідача суд вважає необґрунтованими та такими, що суперечать фактичним обставинам справи..
З огляду на те, що спір виник з вини відповідача, судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 33, 34, 36, 43, 49, 69, 77, 82-85, 116-118 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити .
Стягнути з Вищого професійного училища №20, ідентифікаційний код 05536923, адреса: 79052, м. Львів, Залізничний район, вул. Широка, 83, на користь Відкритого акціонерного товариства „Львівобленерго”, ідентифікаційний код 00131587, адреса: 79026, м.Львів, вул.Козельницька,3, - 14 137,34грн. вартості недоврахованої електричної енергії, 141,37 грн. державного мита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Хабіб М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2009 |
Оприлюднено | 11.07.2009 |
Номер документу | 4018973 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні