ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 27/239 У Х В А Л А про закриття провадження у справі 27 серпня 2014 року м. Київ№ 826/9089/14 за позовом Заступника прокурора м.Києва до Київської міської державної адміністрації 3-і особи про Комунальне підприємство "Київжитлоспецексплуатація" Управління освіти Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визнання протиправним та скасування розпорядження, акту прийому-передачі Суддя О.В.Головань Обставини справи: Позовні вимоги заявлені про визнання протиправним та скасування розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва" №347 від 22.02.02 р. в частині закріплення за Комунальним підприємством "Київжитлоспецексплуатація" будинків (приміщень) дошкільного навчального закладу №168 по вул. Монтажників, 97 у м. Києві; скасування акту прийому-передачі №531 від 20.12.02 р., складеного на виконання вказаного розпорядження. В судовому засіданні 06.08.14 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки до судового засідання не з'явилися представники відповідача та 3-х осіб, повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи; судом заслухано пояснення представника позивача; необхідності заслуховувати пояснення свідка чи експерта немає. Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування скасування акту прийому-передачі №531 від 20.12.02 р., складеного на виконання вказаного розпорядження, не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, і провадження щодо вказаної частини позовних вимог підлягає закриттю в порядку п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України з таких підстав. Згідно ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. В даному випадку рішенням суб'єкта владних повноважень, на підставі якого зацікавлених осіб виникли права та обов'язки щодо будинків (приміщень) дошкільного навчального закладу №168 по вул. Монтажників, 97 у м. Києві, є розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва" №347 від 22.02.02 р., тоді як таким рішенням не є акт прийому-передачі №531 від 20.12.02 р., складений на його виконання. Вказаний акт є актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (форма №ОЗ-1), затвердженого наказом Мінстату від 29.12.95 р. № 352 "Про затвердження типових форм первинного обліку", застосовується для оформлення зарахування до складу основних засобів окремих об'єктів, для обліку вводу їх в експлуатацію, за винятком тих випадків, коли введення об'єктів в дію повинно у відповідності з існуючим законодавством оформлятися в особливому порядку, для оформлення внутрішнього переміщення основних засобів із одного цеху (відділу, дільниці) в інший, для оформлення передачі основних засобів зі складу (із запасу) в експлуатацію, а також для виключення із складу основних засобів при передачі іншому підприємству (організації). Таким чином, вказаний акт приймання-передачі документує операцію з переміщення основних засобів комунальної власності і не може вважатися рішенням суб'єкта владних повноважень, що підлягає оскарженню в адміністративному суді. У випадку задоволення позовних вимог про визнання незаконним та скасування розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва" №347 від 22.02.02 р. основні засоби підлягають передачі іншому утримувачу в загальному порядку без прийняття з цього приводу судового рішення. Згідно п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. На підставі вищевикладеного, п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва У Х В А Л И В: 1. Закрити провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування скасування акту прийому-передачі №531 від 20.12.02 р., складеного на виконання вказаного розпорядження. 2. На виконання ч. 2 ст. 157 КАС України роз'яснити позивачу, що акти приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (форма №ОЗ-1) документують переміщення основних засобів і не є рішенням суб'єкта владних повноважень за своєю правовою природою; оцінка правомірності передачі основних засобів, документована актом, здійснюється під час розгляду справи про відповідність законодавству рішення про передачу основних засобів, яким є розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва" №347 від 22.02.02 р. 3. Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України. Суддя О.В. Головань
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2014 |
Оприлюднено | 03.09.2014 |
Номер документу | 40301411 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Головань О.В.