Постанова
від 12.09.2014 по справі 2а-3809/09/0770
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2014 рокум. Ужгород№ 2а-3809/09/0770

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання - Шмідзен І.Ю.

за участю представників

прокурора: Левкулич В.І. - старший прокурор прокуратури м. Ужгорода (посвідчення № 027580)

позивача: Кевер Г.Б. (довіреність від 30.01.2014 року № 100/1798/юк)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом виконуючого обов'язки прокурора м. Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Дари природи" про стягнення штрафу у сумі 17000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 вересня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 18 вересня 2014 року.

Виконуючий обов'язки прокурора м. Ужгорода Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою (а.с.2-3) в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ухвалою суду від 21.08.2014 року замінено позивача Закарпатське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в зв'язку з ліквідацією, на правонаступника - Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку) до Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Дари природи", якою просить стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 17000,00 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали з підстав, наведених у позовній заяві, просять позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного:

Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").

Статтею 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно ст. 11 вказаного Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції. Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст. 12 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абз.1 п.8 ч.1. ст.11 Закону).

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Згідно з ст.11 Закону у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.01.2007 року начальником Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Ємець Г.О. було винесено розпорядження за № 78/07-ЗК, відповідно до якого Закрите акціонерне товариство "Виробничо-торгова фірма "Дари природи" зобов'язано в строк до 30.04.2007 року усунути порушення чинного законодавства України про цінні папери, а саме: привести у відповідність розмір статутного капіталу до вартості чистих активів акціонерного товариства.

Зазначене розпорядження у встановлений строк відповідачем не виконано, в той же час, подало клопотання про продовження терміну його виконання до кінця 2007 року обґрунтовуючи тим, що працює над збільшенням вартості чистих активів товариства за рахунок додаткових інвестицій. Закарпатським територіальним управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку зазначене клопотання задоволено та прийняв розпорядження №78/07-ЗК від 23.04.2007 року про продовження строку для усунення порушення законодавства про цінні папери до 31.12.2008 року, втім, згадане розпорядження виконаним не було.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній чи господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2011 року (справа № 2а-256/10/0770, головуючий - судя Дору Ю.Ю.) у справі за позовом Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Дари природи" до Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку від 06.02.2009 року за № 05/09-ЗК у сумі 17000,00 грн., встановлено обставини щодо законності винесеної постанови та застосування санкцій, рішення суду набрало законної сили (згідно ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2014 року), та вказані обставини повторно не доказуються.

Право звернення до суду з зазначеним позовом передбачено ч. 3 ст. 11 Закону 448, згідно якої штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідачем у добровільному порядку штраф не сплачено, в зв'язку з чим виконуючий обов'язки прокурора м. Ужгорода звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення з відповідача штрафу у сумі 17000,00 грн. За наведених обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів підтверджені в повному обсязі долученими до справи доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав), позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов виконуючого обов'язки прокурора м. Ужгорода Закарпатської області в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Дари природи" про стягнення штрафу у сумі 17000,00 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Виробничо-торгова фірма "Дари природи" (Закарпатська область, Іршавський район, с. Білки, вул. І. Франка, 222 код 30992935) до державного (місцевого) бюджету за відповідним кодом бюджетної класифікації штраф у сумі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривен) за правопорушення на ринку цінних паперів.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С.І. Рейті

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.09.2014
Оприлюднено23.09.2014
Номер документу40526249
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3809/09/0770

Ухвала від 04.06.2010

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Постанова від 12.09.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Постанова від 12.09.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 21.08.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 12.08.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 11.09.2009

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 26.11.2010

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні