ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 вересня 2014 року Справа №12/186
Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого - судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Лавріненку С.І., за участю представників:
від скаржника (ТОВ "Цукропром") - Душкової С.І. за довіреністю;
від стягувача (СТОВ "Обрій-2000") - Федоренко О.І. за довіреністю;
від органу ДВС - не з'явились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ТОВ "Цукропром" на дії відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції по виконанню наказу господарського суду Черкаської області у справі за позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій-2000" до товариства з обмеженою відповідальністю "Приват Агро-Черкаси" (відповідач-1), товариства з обмеженою відповідальністю "Цукорпром" (відповідач-2), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-2 - публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк" про витребування майна та за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Цукорпром" до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Обрій-2000", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - товариства з обмеженою відповідальністю "Приват Агро-Черкаси" (третя особа-1 за зустрічним позовом) і публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк" (третя особа-2 за зустрічним позовом) про визнання добросовісним набувачем і про визнання права власності на рухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
07 липня 2014 року до господарського суду Черкаської області надійшла скарга ТОВ "Цукорпром" на дії відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції, у якій заявник просив визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції від 16.06.2014 р. про виправлення граматичної помилки (виконавче провадження №43327184);
Ухвалою суду від 07.07.2014 року відкладено розгляд питання про прийняття скарги до розгляду до повернення матеріалів справи до господарського суду Черкаської області.
Ухвалою суду від 22 липня 2014 року розгляд скарги призначено на 05 серпня 2014 року, зобов'язано відділ державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції надати письмові заперечення на скаргу та виконавче провадження №43327184 для дослідження в судовому засіданні.
Ухвалою суду від 05 серпня 2014 року розгляд скарги відкладено на 09 вересня 2014 року у зв'язку із неявкою представника органу ДВС та неподанням витребуваних судом доказів.
Ухвалою суду від 09 вересня 2014 року розгляд скарги відкладено на 16 вересня 2014 року у зв'язку із неявкою представника органу ДВС та неподанням витребуваних судом доказів.
Стягувачем (СТОВ "Обрій-2000") подане клопотання про приєднання доказів, у якому зазначено, що ТОВ "Цукропром" добровільно виконало наказ господарського суду у даній справі та передало СТОВ "Обрій-2000" об'єкти рухомого майна, постановою відділу ДВС від 05.09.2014 року виконавче провадження закінчено.
Представник скаржника у судовому засіданні підтримала скаргу, просила її задовольнити.
Представник стягувача вказала, що на даний час техніка передана позивачу (стягувачу), щодо розгляду скарги послалась на розсуд суду.
Орган ДВС явку представника у судове засідання втрете не забезпечив, витребувані судом докази не подав, не повідомивши про причини, хоча був належним чином повідомлений про дату та час судового засідання.
Неявка представника органу ДВС не перешкоджає розгляду скарги по суті.
Заслухавши пояснення представників стягувача і скаржника, дослідивши скаргу та наявні в справі письмові докази, що її стосуються, суд в задоволенні скарги відмовляє з наступних підстав.
Рішенням господарського суду Черкаської області від 05.08.2013 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.01.2014 року та постановою Вищого господарського суду України від 24.06.2014 року, первісний позов задоволено частково. Витребувано у ТОВ "Цукорпром" і передано СТОВ "Обрій-2000" спірні об'єкти рухомого майна. В задоволенні первісного позову СТОВ "Обрій-2000" до ТОВ "Приват Агро-Черкаси" про витребування майна відмовлено. В задоволенні зустрічного позову ТОВ "Цукорпром" до СТОВ "Обрій-2000" про визнання добросовісним набувачем і про визнання права власності на рухоме майно відмовлено повністю.
На примусове виконання рішення господарським судом Черкаської області 15.04.2014 року видані відповідні накази.
15.05.2014 року СТОВ "Обрій-2000" (стягувач) подав накази для примусового виконання до відділу ДВС Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції.
Постановою головного державного виконавця відділу ДВС Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції Пухи Н.В. від 19.05.2014 року відкрито виконавче провадження, зобов'язано боржника добровільно виконати до 25.05.2014 року, також у п.5 резолютивної частини постанови вказано, що постанова може бути оскаржена начальнику відповідного відділу державної виконавчої служби або до Корсунь-Шевченківського районного суду в 10-денний строк з моменту її одержання.
Постановою про виправлення граматичної помилки від 16.06.2014 року головний державний виконавець Пуха Н.В. виправив граматичну помилку та замінив у тексті постанови про виконавче провадження слова "Корсунь-Шевченківського районного суду" на "господарського суду Черкаської області".
У вступній частині постанови від 16.06.2014 року зазначено "Мною, державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції Житомирським Русланом Вікторовичем…". Постанова підписана головним державним виконавцем Пухою Н.В. та затверджена в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції Пухою Н.В.
Не погоджуючись із зазначеними постановою та вимогою скаржник оскаржив їх в порядку, встановленому ст.121-2 ГПК України.
Скарга мотивована тим, що у порушення п.п.1.5.1 Інструкції з організації примусового виконання рішень, у постанові державного виконавця від 16.06.2014 року вказано ПІБ "Житомирський Руслан Вікторович", при цьому як підписана постанова "Пуха Н.В.".
Відповідно до ст. 124 Конституції України та ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження."
Згідно до пункту 1.5.1 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 02.04.2012 №512/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 квітня 2012 р. за №489/20802, постанова як окремий документ містить такі обов'язкові реквізити: вступну частину із зазначенням, у тому числі, найменування органу ДВС, прізвища, імені та по батькові державного виконавця, який виніс постанову; постанова складається і підписується державним виконавцем у необхідній кількості примірників (копій), один з яких (оригінал) залишається у виконавчому провадженні, а інші (копії) направляються за належністю і у випадках, встановлених Законом або цією Інструкцією, затверджуються начальником відділу або його заступником та скріплюються печаткою.
Частиною 3 ст. 83 Закону України "Про виконавче провадження" начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або державний виконавець з власної ініціативи чи за заявою сторони виконавчого провадження може виправити допущені у процесуальних документах, винесених у виконавчому провадженні державним виконавцем, граматичні чи арифметичні помилки, про що виноситься відповідна постанова.
Отже, за наявності у постанові зазначеної скаржником помилки в прізвищі державного виконавця, яким винесена постанова, начальник органу ДВС або державний виконавець мають право їх виправити. Наявність вказаної скаржником помилки не є підставою для визнання незаконними та скасування постанови.
Скаржник не надав доказів звернення до державного виконавця або начальника органу ДВС із заявою про виправлення помилок щодо прізвища державного виконавця, яким прийнята оскаржувана постанова.
З урахуванням викладених обставин справи, приписів законодавства, суд приходить до висновку, що зазначені у скарзі обставини та допущена у постанові помилка не є підставою для скасування постанови державного виконавця, а тому відмовляє у задоволенні скарги.
При цьому судом також враховано те, що ТОВ "Цукропром" у серпні 2014 ркоу добровільно виконало наказ господарського суду у даній справі та передало СТОВ "Обрій-2000" об'єкти рухомого майна, постановою відділу ДВС від 05.09.2014 року виконавче провадження закінчено.
Керуючись ст.ст. 22, 86, 121-2 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні скарги ТОВ "Цукропром" на дії відділу державної виконавчої служби Корсунь-Шевченківського районного управління юстиції - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2014 |
Оприлюднено | 23.09.2014 |
Номер документу | 40536625 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні