Ухвала
від 22.09.2014 по справі 521/16562/14-ц
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №521/16562/14-ц

Провадження №2/521/6622/14

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху.

22 вересня 2014 року

Суддя Малиновського районного суду міста Одеси Мирончук Н.В., перевіривши матеріали за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«АльянсВ» про стягнення моральної та матеріальної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

До Малиновського районного суду міста Одеси надійшов позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«АльянсВ» про стягнення моральної та матеріальної шкоди.

Відповідно до ч.1 статті 121 ЦПК України, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 119 цього Кодексу.

Згідно ст. 119 ЦПК України, у позовній заяві позивачем повинно бути, зокрема, зазначено ім'я (найменування) позивача, відповідача, їх поштовий індекс, а також номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Проте, при вивченні вказаної позовної заяви встановлено, що заява не відповідає вимогам ст. 119-121 ЦПК України.

Так, в позовній заяві не зазначено номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти позивача, відповідачів, якщо такі відомі.

Отже, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки.

Також, віідповідно до п.4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.

Отже, позивачем у позовній заяві повинна бути зазначена загальна сума стягнення завданої шкоди, яку він просить стягнути з відповідача.

Крім того, у описовій частині позову, позивач зазначає, що автомобіль, який належить ТОВ В«АльянсВ» був застрахований і згідно з Полісом обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності Української транспортної страхової компанії (страховий акт № АІ1036035) власників наземних транспортних засобів, визнаний, як страховий випадок, але позивачем до позову зазначений Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності не долучено.

Отже, позивачу необхідно долучити вказаний документ, на який він посилається.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь витрати по оплаті за надання правової допомоги адвокатом у сумі 3500 гривень, але квитанції про оплату юридичних послуг до матеріалів справи не долучає.

Позивачу також необхідно належними та достатніми доказами довести, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір моральної шкоди у сумі 4000грн. та якими саме доказами це підтверджується.

Окрім того, до позовної заяви позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 474,26 гривень.

Проте, позивач у позовних вимогах просить стягнути з відповідача на свою користь матеріальну шкоду у розмірі 47425,98 гривень, компенсацію моральної шкоди у розмірі 4000 гривень, витрати по оплаті за надання правової допомоги адвокатом у сумі 3500 гривень, витрати по оплаті автотоварознавчого дослідження у сумі 1100 гривень, тобто, всього на загальну суму 56 025,98 гривень.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.1ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Виходячи з викладеного, позивачем повинно бути сплачено держмито, відповідно до закону.

Проте, незважаючи на зазначене, позивачем не повністю сплачено судовий збір.

Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 86 (вісімдесят шість) гривень 00 копійок.

Також суд зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 119 ЦПК України, якщо позовна заява подається та підписується представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

Проте, до матеріалів справи долучено не завірену належним чином ксерокопію аркушу бумаги, з написом: "Соглашение", у якій присутні ксерокопії підписів та написано про надання правової допомоги.

Між тим, з зазначеної ксерокопії не вбачається, що саме позивач надає будь-які повноваження представнику, оскільки до вказаного документу не долучено ксерокопії паспорту особи, яка підписувала вказаний документ.

Крім того, в зазначеному "Соглашении", мова ведеться лише про надання правової допомоги, без надання права підписувати позови до суду, але позов підписано представником..

Враховуючи зазначене, позивачу необхідно долучити до матеріалів справи довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника на підписання позову та представництво в суді.

Відповідно до ст. 121 ЦПК України, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 119 ЦПК України, підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення недоліків.

Суддя відкриває провадження у справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Оскільки, при вирішенні питання про відкриття провадження було встановлено, що позовну заяву подано позивачем без додержання вимог ст. 119 ЦПК України, згідно з частиною 1 статті 121 ЦПК України, є підстави для залишення позованої заяви без руху, з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Разом з позовом, позивачем було надано клопотання про забезпечення позову.

Оскільки позовну заяву залишено без руху, вказане клопотання буде розглянуто після відкриття провадження по справі

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.119,т121 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«АльянсВ» про стягнення моральної та матеріальної шкоди, залишити без руху.

Позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання зазначеної ухвали необхідно усунути недоліки позовної заяви.

У разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявникові.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Мирончук

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення22.09.2014
Оприлюднено02.10.2014
Номер документу40659847
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —521/16562/14-ц

Рішення від 31.07.2015

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 13.10.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Рішення від 28.07.2015

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 05.03.2015

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 17.12.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 17.12.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

Ухвала від 22.09.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Мирончук Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні