ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
09.10.2014р. Справа № 904/6135/14
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Сизько І.А.(доповідач),
суддів: Герасименко І.М., Кузнецової І.Л.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАН ВКУСА" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 04.09.2014р. у справі №904/6135/14
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КЛІОН", м.Запоріжжя
до відповідача - 1: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ
до відповідача - 2: товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАН ВКУСА", м. Київ
про стягнення заборгованості за договором поставки
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом з наступних підстав.
По-перше, до скарги не додано доказів надсилання її копії фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, що є підставою для повернення апеляційної скарги згідно п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України. Докази надсилання копії апеляційної скарги відсутні і в додатку до апеляційної скарги.
За приписом ст. 129 Конституції України, ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).
По-друге, до скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
За приписами п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Відповідно п.17.1. ст.17 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" форми розрахункових документів, обов'язкові реквізити електронних та паперових документів на переказ, особливості їх оформлення, оброблення та захисту встановлюються нормативно-правовими актами Національного банку України.
Згідно п.2.1. Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління Національного банку України від 21 січня 2004 року №22, розрахункові документи складаються на бланках, форми яких наведені в додатках до цієї Інструкції. Реквізити розрахункових документів за цими формами заповнюються згідно з вимогами додатка 8 до цієї Інструкції та відповідних її глав.
Відповідно п.2.14. Інструкції банк платника на всіх примірниках прийнятих розрахункових документів і на реєстрах обов'язково заповнює реквізити "Дата надходження" і "Дата виконання" , а банк стягувача - "Дата надходження в банк стягувача" (якщо ці реквізити передбачені формою документа), засвідчуючи їх підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку .
Як вбачається з форми платіжного доручення, наведеної в додатку 2 та вимог щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, наведених у додатку 8 до Інструкції обов'язковими реквізитами оформлення платіжного доручення є, зокрема, "Дата надходження" (реквізит 50), де зазначаються число, місяць та рік отримання банком платника розрахункового документа: цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число зазначається цифрами ДД, місяць - словом і рік - цифрами РРРР, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку; "Дата виконання" (реквізит 51), де зазначаються число, місяць та рік списання коштів з рахунку платника цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число зазначається цифрами ДД, місяць - словами, рік - цифрами РРРР, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.
Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/1260/2012 від 17.09.2012 року "Про оформлення платіжних документів на перерахування судового збору", платіжні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі ; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
До скарги додано платіжне доручення №291 від 25.09.2014р., яке не може вважатися належним доказом сплати судового збору, що справляється з апеляційних скарг, оскільки не містить підписів відповідального виконавця та відбитку штампа банку в реквізитах "Дата надходження" та "Дата виконання".
Порядок сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір", який набрав чинности з 01.11.2011р.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписом п. 2.1 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки ціни позову, але не менше 1, 5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до п. 2.4 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Враховуючи, що скаржник просить в апеляційній скарзі скасувати повністю рішення господарського суду, сума судового збору, що підлягає сплаті при подачі апеляційної скарги, становить: 2 520, 03 грн. ( 252 002, 57 грн. х 2% = 5 040, 05 грн. х 50% = 2 520, 03 грн.).
Згідно платіжного доручення №291 від 25.09.2014р., скаржник сплатив судовий збір в розмірі 913, 50 грн., отже відповідачем-2 судовий збір сплачено у меншому розмірі ніж передбачено діючим законодавством.
Викладене є підставою для повернення апеляційної скарги згідно з п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч.4 ст.97 Господарського процесуального кодексу України, після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
На підставі наведеного та керуючись п.2, п.3 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ОКЕАН ВКУСА" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 04.09.2014р. у справі №904/6135/14 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя І.А. Сизько
Суддя І.М. Герасименко
Суддя І.Л. Кузнецова
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2014 |
Оприлюднено | 13.10.2014 |
Номер документу | 40808521 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Верхогляд Тетяна Анатоліївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Сизько Ірина Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петренко Ігор Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні