Ухвала
від 13.10.2014 по справі 922/3890/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


"13" жовтня 2014 р.Справа № 922/3890/14

ОКРЕМА УХВАЛА

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Бринцева О.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Химтрейд-Н", м. Харків; до 1) Публічного акціонерного товариства "Сумське Машинобудівне Науково-виробниче Об"єднання ім. М.В. Фрунзе", м. Суми та до 2) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Харків про стягнення 52.382,86 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Химтрейд-Н" 11.09.2014 року звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Публічного акціонерного товариства "Сумське Машинобудівне Науково-виробниче Об"єднання ім. М.В. Фрунзе" та до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача 1 суми основного боргу у розмірі 41.333,76грн. (сорок одна тисяча триста тридцять три гривні 76 копійок); пені у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожен день прострочення, але не більше 5% від суми поставки, в сумі 9.176,10грн. (дев"ять тисяч сто сімдесят шість) грн. 10 коп.; стягнення солідарно з відповідача 1 та відповідача 2 трьох процентів річних у розмірі 1.873 грн. (одна тисяча вісімсот сімдесят три гривні 00 коп.).

Суд зауважує, що ст. 65 ГПК України передбачено, що з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя в необхідних випадках під час підготовки справи до розгляду зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору. В процесі розгляду справи суд також може вимагати від сторін подання додаткових доказів, пояснень, обґрунтувань тощо.

На підставі наведеної норми та з урахуванням матеріалів справи суд ухвалою про порушення провадження у справі витребував у позивача, документи необхідні для встановлення істини у справі.

Ухвалою від 15.09.2014р. про порушення провадження у справі суд витребував у ТОВ "Химтрейд-Н": виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на вересень 2014 року стосовно Позивача; - Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на вересень 2014 року стосовно ВІДПОВІДАЧА; - докази направлення позовної заяви з додатками на адресу, вказану у Витягу; - правове обґрунтування позовних вимог; - докладний і обґрунтований розрахунок ціни позову окремо по основному боргу, окремо по кожній неустойці. Розрахунок основного боргу має містити інформацію про вартість кожної поставленої партії товару, строк її оплати, фактично одержані суми оплати, сальдо по кожній партії, підсумкове сальдо. Розрахунок пені має бути складений по кожній парітї товару окремо і повинен містити дати з яких починається нарахування пені, дати в які закінчується нарахування, кількість днів прострочення, суми боргу на які нараховується пеня (із зазначенням нарахованих та сплачених сум), розміри ставок пені (із зазначенням розміру облікової ставки на НБУ на рік та відповідно розрахованої ставки пені на день) підсумкової суми пені за кожний період нарахування та підсумкової суми пені заявленої до стягнення); - довідку Держказначейства про зарахування судового збору до державного бюджету України; - усі додаткові угоди, додатки та специфікації до спірного договору; - рахунки фактури на кожну партію товару, докази їх вручення відповідачеві; - докази повного/часткового виконання позивачем обов'язків по спірному договору (усі накладні, акти-приймання-передачі та довіреності на одержання ТМЦ за спірним договором тощо); - докази часткового виконання відповідачем обов'язків по спірному договору (виписки про рух коштів на поточному рахунку позивача, копії платіжних доручень відповідача, квитанцій, корінців прибуткових касових ордерів тощо); - докази невиконання відповідачем обов'язків по спірному договору (акти звірки, листи тощо); - пояснення щодо обставин укладення договору поруки, докази його дійсності/недійсності; - довідку за підписом головного бухгалтера про поточні рахунки у фінансових установах банку на позивача та відповідача. Крім того, цією ж ухвалою суд зобов"язав учасників судового процесу провести звірку взаємних розрахунків, для чого Позивачу направити свого повноважного представника до Відповідачів. Акт звірки та підтвердження повноважень осіб, які його підписали надати до суду. В разі ухилення однієї з сторін від проведення звірки - іншій стороні надати суду свій варіант проекту акту звірки та докази його вручення.

У судове засідання 13.10.2014р. вказані документи позивачем надані не були.

Такі порушення є підставою для застосування судом по відношенню до винних осіб заходів впливу, передбачених чинним законодавством, адже наведені обставини є свідченням невиконання позивачем обов"язків, визначених приписами ст. 22 ГПК України (сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи).

Одночасно такі дії/бездіяльність позивача, що полягають у невиконанні законних вимог суду є перешкодою у реалізації державою функції судової влади. Так у відповідності до ст. 124 Конституції України, ст. 11 ЗУ "Про судоустрій України" та ст. 4-5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену ГПК України та іншими законами України.

У відповідності до положень ст. 90 ГПК України господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.

З урахуванням викладеного, в діях позивача, який своєчасно не виконав покладені на нього обов"язки по наданню витребуваних судом документів і тим допустив порушення вимог зазначених вище норм права та створив перешкоди суду у встановленню істини у справі і винесенню законного та обґрунтованого рішення по справі, вбачається склад порушення, який є підставою для винесення окремої ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4-5, 22, 65, 86, 90 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Направити окрему ухвалу ТОВ "Химтрейд-Н" для проведення ретельної перевірки викладених в ній обставин та прийняття відповідних заходів про усунення недоліків в організації роботи при підготовці до участі у судовому засіданні.

2. Розглянути питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

3. Про вжиті заходи повідомити суд в місячний термін.

За ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі відповідальні особи несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Суддя Бринцев О.В. /Справа № 922/3890/14/

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.10.2014
Оприлюднено16.10.2014
Номер документу40894465
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3890/14

Постанова від 22.01.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бондаренко В.П.

Ухвала від 03.12.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бондаренко В.П.

Рішення від 10.11.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 13.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 13.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 13.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 13.10.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

Ухвала від 15.09.2014

Господарське

Господарський суд Харківської області

Бринцев О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні