Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Справа № 483/2421/14-ц
Провадження № 2-з/483/19/2014
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову
28 жовтня 2014 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Медюк С.О., ознайомившись із заявою Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про забезпечення його позову в інтересах держави в особі Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області до Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області та ОСОБА_1 Махтєєвича, третя особа - реєстраційна служба Очаківського міськрайонного управління юстиції в Миколаївській області, про скасування рішення, скасування запису у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та повернення земельної ділянки у власність держави, -
В С Т А Н О В И В :
06 жовтня 2014 року Миколаївський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері звернувся до суду в інтересах держави в особі Покровської сільської ради із вказаним позовом, в якому просить скасувати рішення Покровської сільської ради № 5 від 04 квітня 2014 року, скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис № 6634782 від 31 липня 2014 року про право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 0,2500 га, розташовану в с. Покровка Очаківського району Миколаївської області, за цільовим призначенням - будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), а також повернути вказану ділянку у власність держави в особі Покровської сільської ради.
28 жовтня 2014 року прокурором подано заяву, в якій він просить забезпечити зазначений позов шляхом накладення арешту на спірну земельну ділянку, а також заборонити відповідачці ОСОБА_1 та будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії із зазначеною земельною ділянкою.
Цю заяву прокурор обґрунтовував тим, що невжиття заходів забезпечення може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Як випливає зі змісту п.п. 4, 6, 7 Постанови Пленуму ВСУ № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Разом із тим, прокурором у заяві про забезпечення позову не зазначені докази на підтвердження обставин, що відповідачка ОСОБА_1 має намір розпорядитись спірною земельною ділянкою.
При вирішенні питання про забезпечення позову суддею беруться до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Зокрема, такий вид забезпечення позову як арешт майна передбачає обмеження права власника майна на користування цим майном.
Частина перша Статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлює, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном; ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. За змістом наведеного, жодне з положень Конвенції не може бути витлумачене як таке, що легітимізує набуття права власності одним суб'єктом за рахунок протиправного позбавлення майнового права іншого суб'єкта, із відмовою, до того ж, у можливості захисту порушеного права. Кожен, чиї права та свободи було порушено має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження (Статті 13 і 14 Конвенції).
Проаналізувавши викладене вище, дійшов висновку, що заява прокурора про забезпечення позову не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 151 ЦПК України, оскільки ним не обґрунтовано необхідність вжиття саме тих заходів забезпечення позову, які зазначені у заяві.
Відповідно до ч. 8 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі викладеного, керуючись ч. 8 ст. 153 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В :
Заяву Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері про забезпечення його позову в інтересах держави в особі Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області до Покровської сільської ради Очаківського району Миколаївської області та ОСОБА_1 Махтєєвича, третя особа - реєстраційна служба Очаківського міськрайонного управління юстиції в Миколаївській області, про скасування рішення, скасування запису у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та повернення земельної ділянки у власність держави - повернути прокуророві.
Ухвалу може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги на ухвалу, а у разі подання апеляційної скарги - відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Суд | Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2014 |
Оприлюднено | 05.11.2014 |
Номер документу | 41155837 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
Медюк С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні