ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
27 жовтня 2014 року м. Київ В/800/4618/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів : Логвиненко А.О. (доповідач), Гончар Л.Я., Донець О.Є., Мороз В.Ф., Черпіцька Л.Т.,
розглянувши заяву ОСОБА_5 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11.07.2014р. у справі
за позовом ОСОБА_6
до відповідачів Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області, Реєстраційної служби Полонського районного управління юстиції,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору : Сасанівська сільська рада, Центр державного земельного кадастру Хмельницька регіональна філія, ОСОБА_8, ОСОБА_5, ОСОБА_9, ОСОБА_10
про визнання протиправними та скасування наказів, скасування свідоцтв про право власності та державної реєстрації права власності , -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 11.07.2014р. відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_5 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.04.2014р. та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 11.06.2014р., якими позов задоволено частково.
13.10.2014р. ОСОБА_5 звернувся із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11.07.2014р., посилаючись на неоднакове застосування судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
В підтвердження неоднакового застосування норм матеріального права судами касаційної інстанції заявник надав ухвалу Вищого адміністративного суду України від 25.09.2013р. у справі №К/800/18375/13.
Судова колегія вважає відсутніми підстави для допуску справи до провадження для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11.07.2014р., зважаючи на таке.
Відповідно до частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Згідно зі статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 171 1 цього Кодексу.
Відмовляючи у відкритті касаційного провадження з підстав, зазначених в пункті 5 частини 5 статті 214 КАС України, суд дійшов висновку, що доводи та зміст касаційної скарги ОСОБА_5 є необґрунтованими та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, а судами першої та апеляційної інстанцій дотримано норми матеріального та процесуального права при розгляді справи по суті.
При цьому предметом розгляду справи, щодо якої надійшла заява про перегляд, є оцінка законності наказів Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області, якими затверджено документацію із землеустрою та надано у власність громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
В той же час, як вбачається з ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.09.2013р. у справі №К/800/18375/13, предметом розгляду справи була законність розпорядження Згурівської районної державної адміністрації Київської області щодо надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для ведення фермерського господарства.
З огляду на викладене, колегія суддів доходить висновку щодо відсутності подібності правовідносин у вищезазначених справах, зокрема, щодо умов застосування правових норм (підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин).
Таким чином, відсутні підстави для висновку про неоднакове застосування норм матеріального права судом касаційної інстанції.
Враховуючи викладене, підстави для допуску даної справи до провадження Верховним Судом України відсутні.
Керуючись статтями 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_5 у допуску справи для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11.07.2014р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді : А.О. Логвиненко
Л.Я. Гончар
О.Є. Донець
В.Ф. Мороз
Л.Т. Черпіцька
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2014 |
Оприлюднено | 07.11.2014 |
Номер документу | 41189387 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Логвиненко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні