КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/6484/14-ц
Провадження № 2/552/2340/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.11.2014 року Київський районний суд м. Полтава в складі головуючого-судді - Миронець О.К., за участі секретаря судового засідання - Ваніної Ю.А., представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Київського районного суду м. Полтави цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ЗЕТ» про визнання засновником в порядку спадкування
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до Київського районного суду м. Полтави з цивільним позовом до ТОВ «Фірма «ЗЕТ» про визнання засновником в порядку спадкування. Свій позов обґрунтовуючи тим, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом він успадкував частку у статутному капіталі ТОВ «фірма ЗЕТ» в розмірі 50%, що складає 13100,00 гривень. Після отримання свідоцтва він звернувся до складу учасників ТОВ «Фірма ЗЕТ» з заявою про прийняття його до складу учасників в порядку спадкування після померлого ОСОБА_4, але йому було відмовлено у зв'язку з відсутністю кворуму учасників, які є одноособовим органом управління юридичною особою, що наділений правом вирішувати питання щодо участі в товаристві.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила суд його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог.
Суд заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи приходить до таких висновків.
Відповідно до ст.15 ЦПК України в порядку цивільного судочинства розглядаються справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України передбачено право на звернення до господарського суду підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб, громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Статтею 12 ГПК України визначено категорії справ, підвідомчих господарським судам.
Згідно п.4 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України спори, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником, що пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів, підвідомчі господарським судам.
Як вбачається з свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 14 лютого 2014 року приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_5, ОСОБА_3 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_4, про що видано це свідоцтво. Спадщина, на яку воно видано, складається з частки в статутному капіталі ТОВ «Фірма «ЗЕТ».
В своєму позові позивач просить суд визнати його засновником ТОВ «Фірма «ЗЕТ». При цьому посилається на ту обставину, що він успадкував частку ОСОБА_4 у статутному капіталі цього товариства, що складає 50%. Але йому було відмовлено в прийнятті до складу учасників ТОВ «Фірма «ЗЕТ» у зв'язку з відсутністю кворуму учасників.
Тобто з даним позовом позивач звернувся до суду не за захистом спадкового права, а за захистом корпоративного права щодо участі в управлінні товариством.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_3 є такою, що не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про закриття провадження по даній справі.
Керуючись ст. 205 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «ЗЕТ» про визнання засновником, оскільки дана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що з таким позовом він може звернутися до Господарського суду Полтавської області.
Ухвала може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний термін з дня ъъ проголошення.
Суддя Миронець О.К.
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2014 |
Оприлюднено | 27.11.2014 |
Номер документу | 41528505 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Миронець О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні