cpg1251
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
01 грудня 2014 року м. Київ В/800/5088/14
Вищий адміністративний суду України в складі колегії суддів:
судді-доповідача Ланченко Л.В.
суддів Бившевої Л.І.
Лосєва А.М.
Пилипчук Н.Г.
Шипуліної Т.М.
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві
про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.08.2014
у справі № 826/5190/13-а (К/800/54268/13)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Майстер-клас»
до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва Державної податкової служби
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м.Києві подано заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.08.2014, посилаючись на неоднакове застосування судами касаційної інстанції норм матеріального права: п.п.138.2, 138.5, 138.10 ст.138, пп.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України в ухвалі щодо якої подана заява про перегляд, та ухвалі Вищого адміністративного суду України від 20.02.2013 у справі №К/9991/59642/12.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
У відповідності до п. 4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 № 2 «Про судову практику застосування статей 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України» подібність правовідносин означає, зокрема, тотожність суб'єктного складу учасників відносин, об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (зокрема, часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин). Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.
Питання про допуск справи до провадження у Верховному Суді України вирішується Вищим адміністративним судом України лише в межах аналізу тих судових рішень, на які посилається заявник.
Колегія суддів не вбачає підстав для допуску справи до провадження Верховного Суду України, з огляду на таке.
Зі змісту ухвали Вищого адміністративного суду України від 21.05.2014, яка додана заявником до заяви як приклад неоднакового застосування судами норм матеріального права, вбачається, що зміст правовідносин, які у ній розглядалися, відмінний від того, який є у даній справі. Прийняття зазначеної ухвали обумовлене встановленням обставин не доведення платником реальності операцій, оскільки на час їх здійснення відсутні трудові ресурси, виробничі потужності, основні фонди, відтак господарські операції оформлені лише документально. У той час, як судове рішення, про перегляд якого подана заява, обґрунтоване підтвердженням факту реальності придбання товарів (послуг), сплачений у вартості яких ПДВ відноситься до складу податкового кредиту, при цьому витрати платника підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції та є підставою для формування податкового обліку.
Аналіз наведених судових рішень суду касаційної інстанції не дає підстав вважати, що ним було неоднаково застосовано норми матеріального права у подібних правовідносинах, оскільки правовідносини між сторонами у справах, за якими ухвалені вказані вище судові рішення, виникли з різних, відмінних між собою обставин, яким надавалася правова оцінка, тобто такі правовідносини не є подібними, в яких ухвалено різні судові рішення з неоднаковим застосуванням норм матеріального права, що виключає підстави для допуску справи до провадження Верховного Суду України.
З огляду на викладене, підстави для допуску справи до провадження Верховного Суду України відсутні.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві у допуску справи до провадження для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 18.08.2014.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Л.В. Ланченко
Л.І.Бившева
А.М.Лосєв
Н.Г.Пилипчук
Т.М.Шипуліна
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2014 |
Оприлюднено | 03.12.2014 |
Номер документу | 41669950 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Ланченко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні