cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
01 грудня 2014 року Справа № 911/2072/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді суддівЄвсікова О.О, Кролевець О.А., Попікової О.В., розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 03.11.2014 у справі №911/2072/14 Господарського суду Київської області за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Максимус Констракшн" доДержавної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області простягнення 947 910,67 грн.
в с т а н о в и в :
Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХП 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 44 ГПК України). Таким законом є Закон України "Про судовий збір".
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При цьому за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати. За подання касаційної скарги на рішення господарського суду у справі майнового характеру судовий збір справляється в розмірі 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Всупереч вимогам вказаних правових норм при зверненні з касаційною скаргою Державною податковою інспекцією в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області не подано жодних доказів сплати судового збору в установленому порядку та розмірі.
Колегія суддів звертає увагу, що згідно з п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільняються від сплати судового збору Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
У вирішенні питання про те, чи здійснюють відповідні органи у спірних правовідносинах свої повноваження, господарському суду слід виходити з норм законів та інших актів законодавства України, якими передбачено такі повноваження. Якщо ж згадані органи звертаються до господарського суду не у зв'язку з виконанням своїх повноважень, або з вимогами, не пов'язаними з тими, за подання позовів щодо яких їх звільнено від сплати судового збору, або коли їх звільнено від такої сплати лише як позивачів, а вони беруть участь у справі не як позивачі, то вони зобов'язані сплачувати судовий збір у загальному порядку (п. 3.7 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").
Касаційна скарга подана скаржником на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 03.11.2014 у справі №911/2072/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Максимус Констракшн" про стягнення з Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області 947 910,67 грн. заборгованості за договором підряду з урахуванням інфляційних та 3% річних.
Тобто спір між сторонами у даній справі виник у сфері господарських відносин та не пов'язаний з питаннями, що стосуються повноважень органів Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області, а відтак підстави для звільнення цієї особи від сплати судового збору на підставі п. 21 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" відсутні.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 111 3 ГПК України скаржник не позбавлений можливості повторного подання касаційної скарги після усунення зазначених недоліків в загальному порядку, тобто з дотриманням вимог процесуального законодавства, зокрема, приписів розділу ХІІ 1 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 86, 111, п. 4, ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 03.11.2014 у справі №911/2072/14 із доданими матеріалами повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя О. Євсіков
Судді О. Кролевець
О. Попікова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2014 |
Оприлюднено | 04.12.2014 |
Номер документу | 41680156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кролевець O.A.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні