Ухвала
від 25.12.2014 по справі 2а-2850/11/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2014 р. Справа № 128035/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Носа С. П.,

суддів - Клюби В. В., Кухтея Р. В.;

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу приватного підприємства «Минотавр» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 травня 2011 року в справі за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до приватного підприємства «Минотавр» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

14 березня 2011 року Львівським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до приватного підприємства «Минотавр» про стягнення з приватного підприємства «Минотавр» на користь Львівського обласного відділення Фонду 66467,36 грн. заборгованості.

В обґрунтування вимог позовної заяви вказано, що рішення виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду № 1078 від 23 грудня 2010 року не є оскаржене і підлягає виконанню.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11 травня 2011 року позов задоволено. Постановлено стягнути з приватного підприємства «Минотавр» (місцезнаходження: 79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 178, кв. 20; фактична адреса: 79007, м. Львів, вул. Михальчука, 1, ідентифікаційний код 20854968) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду (місцезнаходження: 79005, м. Львів, пр. Шевченка, 7, ідентифікаційний код 25249982) суму фінансових (штрафних) санкцій 66467,36 грн. (шістдесят шість тисяч чотириста шістдесят сім) грн. 36 коп.

Зазначену постанову мотивовано тим, що відповідач суму фінансових (штрафних) санкцій не сплатив, а в матеріалах справи відсутні докази оскарження рішень про застосування фінансових (штрафних) санкцій.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідачем - приватним підприємством «Минотавр», подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином, а тому, суд, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності, в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами та на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши суддю-доповідача, проаналізувавши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 13 вищевказаного Закону, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, виконавча дирекція Фонду здійснює контроль за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхових внесків, а також забезпечує цільове використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено перевірку правильності нарахування, сплати, обліку та використання коштів Фонду соціального страхування відповідачем, за результатами перевірки складено Акт № 888 від 07 жовтня 2010 року.

На підставі Акту № 888 від 07 жовтня 2010 року прийнято рішення № 1078 від 23 грудня 2010 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф-4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно якого у відповідача ПП «Минотавр» не прийнято до заліку витрат на суму 44311,57 грн., на підставі ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» за порушення порядку витрачання страхових коштів Фонду накладено штраф у розмірі 50% на суму витрат, яка не приймається до заліку - 22155,79 грн. Загальна сума фінансових (штрафних) санкцій склала 66467,36 грн.

Рішення № 1078 від 23 грудня 2010 року отримано відповідачем, згідно наявного в матеріалах справи поштового повідомлення про вручення 24 грудня 2010 року. Однак відповідач ПП «Минотавр» суму фінансових (штрафних) санкцій не сплатив, а в матеріалах справи відсутні докази оскарження рішень про застосування фінансових (штрафних) санкцій.

Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав для задоволення позову.

Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції визнає, що судом першої інстанції, при вирішенні даного публічно-правового спору, правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, постанова суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування постанови суду першої інстанції немає.

Керуючись ст. ст. 158-160, 195, 197, п. 3 ч. 1 ст. 199, ст. ст. 202, 205, 206, ч. 2 ст. 211, ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу приватного підприємства «Минотавр» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 11 травня 2011 року в справі № 2а-2850/11/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Головуючий суддя: С. П. Нос

Судді: В. В. Клюба

Р. В. Кухтей

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.12.2014
Оприлюднено29.12.2014
Номер документу42010751
СудочинствоАдміністративне