cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"26" грудня 2014 р.Справа № 916/3608/13
За скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ширяєвський хлібозавод" на дії відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби щодо виконання рішення суду по справі № 916/3608/13
За позовом: Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк"
До відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ширяєвський хлібозавод"
Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЗАТИШШЯ-ХЛІБОПРОДУКТ "
Про звернення стягнення на предмет іпотеки
Суб'єкти оскарження: Державна виконавча служба України Відділу примусового виконання рішень
Суддя Рога Н.В.
Представники сторін:
Від скаржника - ТОВ "Ширяєвський хлібозавод": Белімова В.С. - згідно довіреності від 01.08.2014р.
Від ПАТ "Укрсоцбанк" : не з'явився.
Від ТОВ "ЗАТИШШЯ-ХЛІБОПРОДУКТ": не з'явився.
Від суб'єкта оскарження Державної виконавчої служби України: Охременко Ю.О. - згідно довіреності № 4.4.-03/4.4/9750 від 26.12.2013р.; Шевченко Д.В. - згідно довіреності № 4.4.-03/4.4/1649 від 26.12.2013р.
В судовому засіданні брали участь:
Від скаржника ТОВ "Ширяєвський хлібозавод": Белімова В.С. - згідно довіреності від 01.08.2014р.
Від ПАТ "Укрсоцбанк": не з'явився.
Від ТОВ "ЗАТИШШЯ-ХЛІБОПРОДУКТ": не з'явився.
Від суб'єкта оскарження Державної виконавчої служби України Відділу примусового виконання рішень : Шевченко Д.В. - згідно довіреності № 4.4.-03/4.4/1649 від 26.12.2013р.
СУТЬ СПОРУ: До господарського суду Одеської області надійшла скарга Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "Ширяєвський хлібозавод" на дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Попіва Р.І. Скарга розглядається в порядку ст. 121-2 ГПК України.
Рішенням господарського суду Одеської області від 11.03.2014р. позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" задоволено повністю: звернуто стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", а саме: - виробничу базу хлібокомбінату, загальною площею 1892,9 кв.м., що знаходиться за адресою: Одеська область, Ширяївський район, смт. Ширяєве, вул.. Степова, буд. 44 та в цілому складається з: літера "А-1 основне" - основна будівля, площею 1175,1 кв.м., літера "Б" - кондитерський цех, площею 318,6 кв.м., літера "В" - склад борошна, площею 41,2 кв.м., літера "Г" - магазин, площею 39,6 кв.м., літера "К" - прохідна, площею 17,6 кв.м., літера "М" - склад, площею 102,7 кв.м., літера "Ю" - склад, площею 38,7 кв.м., літера "С" - гараж, площею 45,4 кв.м., літера "Ж" - склад, площею 19,9 кв.м., літера "Л" - вбиральна, площею 5,9 кв.м., літера "Д" - дизельна, площею 58,5 кв.м., літера "Е" -склад, площею 5,6 кв.м., літера "П" - дизельна, площею 12,1 кв.м., літера "О" - вагова, площею 12,0 кв.м., № 1 - мостіння, № 4 - огорожа, а також на обладнання у кількості 144 одиниці, перелік якого наведено у Додатку № 1 до Іпотечного договору, посвідченого Любашівською державною нотаріальною конторою 27.09.2011 року за реєстраційним № 2259 , в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" за Додатковим договором № 501.1-10/008(01/009) про надання відновлювальної кредитної лінії в рамках Генерального договору № 501.1-10/008 про здійснення кредитування та Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗАТИШШЯ-ХЛІБОПРОДУКТ" за Додатковим договором № 501.1-10/008 (02/033) про надання відновлювальної кредитної лінії в рамках Генерального договору № 501.1-10/008 про здійснення кредитування, у загальному розмірі 10 111 463 грн. 90 коп. Визначено спосіб реалізації предмету іпотеки - шляхом продажу з прилюдних торгів в межах виконавчого провадження, за ціною, що встановлюється на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності/незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.
Крім того, стягнуто з ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" на користь ПАТ "Укрсоцбанк" витрати по сплаті судового збору у сумі 68 820 грн.
28 березня 2014р. на виконання вищезазначеного рішення господарським судом видано відповідні накази.
10 грудня 2014р. до господарського суду Одеської області надійшла скарга ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" на дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Попіва Р.І.
В обґрунтування скарги ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" зазначає, що 27.11.2014р. старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Попівим Романом Ігоровичем., при примусовому виконанні наказу № 916/3608/13 про звернення стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", виданого 28.03.2014р. господарським судом Одеської області, проведено опис майна, що належить боржнику і накладено арешт на зазначене майно. Дії державного виконавця зі складання акту опису та арешту майна від 27.11.2014р., на думку скаржника, порушують права та законні інтереси скаржника, а також Закон України "Про виконавче провадження", у зв'язку із чим ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" зверталося до державного виконавця Попіва Р.І. щодо скасування вказаного акту опису та арешту майна, але державний виконавець його самостійно не скасував.
Скаржник зазначає, що відповідно до ст. 57 Закону України "Про виконавче провадження" арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.
Постановами, передбаченими частиною другою цієї статті, може бути накладений арешт у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій та застосованих державним виконавцем штрафів, на все майно боржника або на окремі предмети.
Про проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту державний виконавець складає акт опису та арешту майна боржника. Під час проведення опису та арешту майна боржника державний виконавець має право оголосити заборону розпоряджатися ним, а в разі потреби - обмежити права користування майном, здійснити опечатування або вилучити його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що зазначається в акті опису та арешту. Вид, обсяг і строк обмеження встановлюються державним виконавцем у кожному конкретному випадку з урахуванням властивостей майна, його значення для власника чи володільця, необхідності використання та інших обставин.
Вилучення арештованого майна з передачею його для реалізації здійснюється у строк, встановлений державним виконавцем, але не раніше ніж через п'ять днів після накладення арешту.
Пунктом 4.2 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 №512/5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 02.04.2012 № 489/20802, встановлено процедуру здійснення опису та арешту майна., та деталізовано послідовність дій по опису та арешту майна боржника .
На думку скаржника, акт опису майна й арешту майна від 27.11.2014 не відповідає вимогам пункту 4.2 Інструкції з організації примусового виконання рішень, оскільки не містить назву арештованого майна і його відмінні ознаки (вага, метраж, розмір, форма, вид, колір, товарний знак, проби, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо, а вказано тільки виробничу базу хлібокомбінату та перераховано обладнання, а не вказано яке саме обладнання, їх вартість та інші ознаки.
Крім того, скаржник зазначає, що на описане майно накладено арешт і встановлено обмеження права користуватися ним -відчужувати. Тому майно, а саме виробнича база хлібокомбінату з обладнанням опечатане таким чином, що є заборона ним користування. А це в свою чергу, на думку скаржника, порушує вимоги ч. 2 ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження", яка говорить про те, що у разі якщо при відкритті виконавчого провадження державним виконавцем накладено арешт на майно та кошти боржника, боржник за погодженням з державним виконавцем має право у строк до початку примусового виконання рішення реалізувати належне йому майно чи передати кошти в рахунок повного або часткового погашення боргу за виконавчим документом. У разі продажу майна боржника покупець цього майна повинен внести кошти за придбане майно на рахунок органу державної виконавчої служби у строк до початку примусового виконання рішення. Після внесення покупцем коштів арешт з проданого майна боржника знімається за постановою державного виконавця.
Скаржник вважає, що державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
На підставі зазначеного скаржник просить суд визнати дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Попів Р.І. щодо складення акту опису й арешту майна від 27.11.2014 року про звернення стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", що знаходиться за адресою: Одеська обл., Ширяївський рн., смт. Ширяєве, вул. Степова, буд. 44 - протиправними, а також зобов'язати відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби. України скасувати акт опису й арешту майна від 27.11.2014 року про звернення стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", що знаходиться за адресою : Одеська обл., Ширяївський р-н., смт. Ширяєве, вул. Степова, буд. 44.
Представник відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України проти скарги заперечує, посилаючись на її необгрунтованість та безпідставність, вважає, що акт опису й арешту майна від 27.11.2014р. державним виконавцем було складено у повній відповідності до норм чинного законодавства, у звязку з чим просить суд відмовити в задоволенні скарги.
Розглянув матеріали справи, керуючись чинним законодавством України, суд дійшов до такого висновку:
Згідно ст.121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом 10 днів з дня вчинення оскаржуваної дії , або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Відповідно до ст.115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов язковими на всій території України і виконуються в порядку, встановленому Законом Украни "Про виконавче провадежння".
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення господарського суду Одеської області від 11.03.2014р. по справі № 916/3608/13 28 березня 2014р. було видано наказ про звернення стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", а саме: - виробничу базу хлібокомбінату, загальною площею 1892,9 кв.м., що знаходиться за адресою: Одеська область, Ширяївський район, смт. Ширяєве, вул.. Степова, буд. 44 та в цілому складається з: літера "А-1 основне" - основна будівля, площею 1175,1 кв.м., літера "Б" - кондитерський цех, площею 318,6 кв.м., літера "В" - склад борошна, площею 41,2 кв.м., літера "Г" - магазин, площею 39,6 кв.м., літера "К" - прохідна, площею 17,6 кв.м., літера "М" - склад, площею 102,7 кв.м., літера "Ю" - склад, площею 38,7 кв.м., літера "С" - гараж, площею 45,4 кв.м., літера "Ж" - склад, площею 19,9 кв.м., літера "Л" - вбиральна, площею 5,9 кв.м., літера "Д" - дизельна, площею 58,5 кв.м., літера "Е" -склад, площею 5,6 кв.м., літера "П" - дизельна, площею 12,1 кв.м., літера "О" - вагова, площею 12,0 кв.м., № 1 - мостіння, № 4 - огорожа, а також на обладнання у кількості 144 одиниці, перелік якого наведено у Додатку № 1 до Іпотечного договору, посвідченого Любашівською державною нотаріальною конторою 27.09.2011 року за реєстраційним № 2259 , в рахунок погашення заборгованості ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" за Додатковим договором № 501.1-10/008(01/009) про надання відновлювальної кредитної лінії в рамках Генерального договору № 501.1-10/008 про здійснення кредитування та Т ОВ "ЗАТИШШЯ-ХЛІБОПРОДУКТ" за Додатковим договором № 501.1-10/008 (02/033) про надання відновлювальної кредитної лінії в рамках Генерального договору № 501.1-10/008 про здійснення кредитування, у загальному розмірі 10 111 463 грн. 90 коп. Визначено спосіб реалізації предмету іпотеки - шляхом продажу з прилюдних торгів в межах виконавчого провадження, за ціною, що встановлюється на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна, на підставі оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності/незалежним експертом на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.
Відповідно до ст. 57 Закону України "Про виконавче провадження" арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту.
Постановами, передбаченими частиною другою цієї статті, може бути накладений арешт у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій та застосованих державним виконавцем штрафів, на все майно боржника або на окремі предмети.
Про проведення опису майна боржника і накладення на нього арешту державний виконавець складає акт опису та арешту майна боржника. Під час проведення опису та арешту майна боржника державний виконавець має право оголосити заборону розпоряджатися ним, а в разі потреби - обмежити права користування майном, здійснити опечатування або вилучити його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що зазначається в акті опису та арешту. Вид, обсяг і строк обмеження встановлюються державним виконавцем у кожному конкретному випадку з урахуванням властивостей майна, його значення для власника чи володільця, необхідності використання та інших обставин.
Вилучення арештованого майна з передачею його для реалізації здійснюється у строк, встановлений державним виконавцем, але не раніше ніж через п'ять днів після накладення арешту.
Пунктом 4.2 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 №512/5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 02.04.2012 № 489/20802, встановлено процедуру здійснення опису та арешту майна., та деталізовано послідовність дій по опису та арешту майна боржника . Зокрема, відповідно до п.п. 4.2.1 п. 4.2 Інструкції після виявлення майна боржника державний виконавець проводить опис та арешт цього майна, про що складає акт. В акті опису та арешту майна боржника повинні бути вказані: а) назва кожного внесеного в акт предмета і його відмінні ознаки (вага, метраж, розмір, форма, вид, колір, товарний знак, проби, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо); б) якщо вилучені предмети мають ознаки дорогоцінних металів, каменів органічного та неорганічного утворення, перлів тощо, то вони ретельно описуються з визначенням усіх особливих ознак, відповідним чином пакуються в конверт, прошиваються, підписуються державним виконавцем та іншими учасниками, які були присутніми під час опису; в) якщо проводилось опечатування предмета, зазначається, які предмети, приміщення, сховища були опечатані, кількість накладених печаток та спосіб опечатування; г) прізвище, ім'я та по батькові особи, якій передано майно на зберігання, а якщо майно передано на зберігання не боржнику, а іншій особі, - паспортні дані, її місце проживання (далі - зберігач); г) відмітка про роз'яснення зберігачеві майна обов'язків із збереження майна, попередження про кримінальну та іншу відповідальність, встановлену законодавством, за його розтрату, відчуження, приховування, підміну, пошкодження, знищення або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт; д) якщо державний виконавець установив зберігачеві обмеження права користуватися майном, зазначаються вид, обсяги і строки обмеження; є) зауваження або заяви стягувача, боржника, осіб, що були присутні при описі.
Згідно з п. 4.2.2, п. 4.2 Інструкції визначено, що акт опису та арешту майна підписується державним виконавцем, понятими, зберігачем майна, боржником та стягувачем, їх представниками, а також може бути підписаний іншими особами, які були присутні при проведенні опису майна. У разі відмови від підпису сторін чи інших осіб, що були присутні при виконанні, про це робиться відмітка в акті.
Відповідно до п. 4.2.4 Інструкція якщо опис і арешт майна здійснюються за участю боржника або його представника, акт опису та арешту майна складається в двох примірниках. Перший залишається в провадженні державного виконавця, а другий видається боржнику під розписку на першому примірнику, що залишається у державного виконавця
Згідно з п. 4.2.5. Інструкції якщо описане майно передано на зберігання не боржникові чи його представнику, а іншій особі, то акт опису та арешту майна складається в трьох примірниках. Перший залишається в провадженні державного виконавця, а інші вручаються зберігачеві майна та боржнику під розписку на першому примірнику акта.
Відповідно до п. 4.2.6. Інструкції у разі необхідності після передачі майна на зберігання за постановою державного виконавця таке майно може бути передано на зберігання іншому зберігачу. У постанові зазначаються причина передачі майна іншому зберігачу, прізвище, ім'я та по батькові зберігача, який здійснював зберігання майна, та прізвище, ім'я та по батькові нового зберігача. Постанова підписується державним виконавцем. У постанові робиться попередження новому зберігачеві майна про кримінальну та іншу відповідальність, встановлену законодавством, за його розтрату, відчуження, приховування, підміну, пошкодження, знищення або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт. Копія постанови вручається новому зберігачу, до якої додається копія акта опису та арешту майна.
З Акту опису майна й арешту майна від 27.11.2014 не вбачається порушень щодо відповідності пункту 4.2 Інструкції з організації примусового виконання рішень.
Крім того, з матеріалів виконавчого провадження не вбачається протиправних дій старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Попів Р.І. щодо складання акту опису й арешту майна від 27.11.2014 року про звернення стягнення на предмет іпотеки, що належить ТОВ "Ширяєвський хлібозавод", що знаходиться за адресою: Одеська обл., Ширяївський рн., смт. Ширяєве, вул. Степова, буд. 44 .
За таких обставин, на думку суду, відсутні підстави для задоволення скарги ТОВ "Ширяєвський хлібозавод" на дії Державної виконавчої служби України відділу примусового виконання рішень № 916/3608/13 від 11.03.2013р.
Керуючись ст.ст. 86, 121-2 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ширяєвський хлібозавод" на дії Державної виконавчої служби України відділу примусового виконання рішень по справі № 916/3608/13 - відмовити.
Суддя Н.В. Рога
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2014 |
Оприлюднено | 31.12.2014 |
Номер документу | 42030100 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні