Ухвала
від 22.01.2015 по справі 907/1030/13
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


УХВАЛА

22.01.15 Справа № 907/1030/13

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії

головуючого-судді Бонк Т. Б.

суддів Бойко С. М.

Якімець Г.Г.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор",м. Ужгород, б/н від 06.01.2015 року

на рішення господарського суду Закарпатської області від 22.12.2014 року (суддя Журавчак Л.С.)

у справі № 907/1030/13

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор", м. Ужгород, Закарпатська область

до відповідача 1 фірми "DOO FANTAZY B&S CENTER", Ветернік, Нові Сад-град, Республіка Сербія

до відповідача 2 Приватного підприємства "Вандея тандем", м. Ужгород, Закарпатська область

про стягнення солідарно 39 630 євро заборгованості за договором від 12.06.2013 року №03/13

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Закарпатської області від 22.12.2014 року у справі № 907/1030/13 у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор" відмовлено.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор" не погодившись з висновками, викладеними в рішенні місцевого господарського суду, подало апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задоволити.

Відповідно до статті 4-2 Господарського процесуального кодексу України, правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.

В силу приписів частини 3 статті 4-3 ГПК України на господарський суд покладено обов'язок створити сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

Встановлено, що відповідач - 1 у даній справі Фірма "DOO FANTAZY B&S CENTER" є нерезидентом - юридичною особою Республіки Сербія, тобто іноземним субєктом господарювання.

Іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 123 Господарського процесуального кодексу України).

Статтею 125 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідач-1 знаходиться на території Республіки Сербії - країни-учасниці Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965), яка була імплементована в національне законодавство Законом України № 2052-III від 19.10.2000 і з 26.11.2000 набрала чинності для України.

Отже, порядок передачі судових та позасудових документів для вручення в Республіці Сербії регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 15.11.1965).

Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

У статті 2 Конвенції встановлено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.

Згідно статті 15 зазначеної Конвенції судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що судовий документ було вручено або доставлено особисто відповідачам і це було здійснено в належний строк, достатній для здійснення захисту.

Відповідно до вимог Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54 з наступними змінами, суди України складають доручення та направляють їх в установленому порядку для виконання в іноземній державі.

Пунктом 2.3. вищезазначеної Інструкції передбачено, що доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України; якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України; документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

Згідно п.6.7. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 N 1092/5/54 суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму. У разі потреби одержання інформації про стан виконання доручення суд України звертається до запитуваної держави безпосередньо.

Згідно Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 22.01.2014 року "Про внесення змін до Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 29.05.2009 року "Про деякі питання, пов'язані із застосуванням конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" абзац сьомий Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 29.05.2009 року "Про деякі питання, пов'язані із застосуванням конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" було викладено у наступній редакції: "Доручення щодо вручення документів за кордоном надсилаються безпосередньо до Центрального органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою згідно зі статтею 2 Конвенції".

Відповідно до вимог статті 21 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах Центральним органом, який має право отримувати прохання про вручення на території Республіки Сербії судових та позасудових документів, є Міністерство юстиції та Державного управління Республіки Сербії, Відділ міжнародної правової допомоги у цивільних справах, Белград, Республіка Сербія (Ministry of Justice and Public Administration of the Republic of Serbia Department for International Legal Assistance in Civil Matters, Nemanjina 22/26 11000 Belgrade Republic of Serbia) .

Як зазначено у роз'ясненні президії Вищого господарського суду від 31.05.2002 № 04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій", витрати, пов'язані з перекладом відповідних документів, а також з оплатою за вручення їх за кордоном згідно з Конвенцією, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона. Після закінчення розгляду справи такі витрати розподіляються господарським судом на загальних підставах, визначених частиною п'ятою статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

Оскільки, Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор" є скаржником у даній справі (заінтересованою стороною), оплата вартості витрат, пов'язаних із перекладом відповідних документів згідно з Конвенцією, покладається на скаржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор".

Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд дійшов висновку про необхідність повідомлення відповідача 1 - "DOO FANTAZY B&S CENTER", Ветернік, Нові Сад-град, Республіка Сербія, про порушення апеляційного провадження у даній справі та дату проведення судового засідання відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 53, 86, 91, 98, 125 ГПК України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965), суд, -

У Х В А Л И В :

1.Прийняти до провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Конвектор",м. Ужгород, б/н від 06.01.2015 року .

2.Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 17..03.2015 року о 10.00 год.

3.Скаржнику (позивачу) - до 05.02.2015 надати Львівському апеляційному господарському суду 2 (два) примірники нотаріально засвідчених перекладів копії ухвали суду про прийняття апеляційної скарги до провадження від 22.01.2015 року у справі №907/1030/13 та двох частин формуляра: "Прохання" і "Короткий виклад документа" на офіційну мову запитуваної країни -сербську мову з метою повідомлення відповідача-1 про порушення апеляційного провадження та призначення розгляду даної справи відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1965).

4. Після надходження від апелянта нотаріально засвідчених перекладів вищевказаних документів надіслати їх на адресу - Ministry of Justice and Public Administration of the Republic of Serbia Department for International Legal Assistance in Civil Matters, (Nemanjina 22/26 11000 Belgrade Republic of Serbia), для вручення відповідачеві 1 - Doo Fantazy B&S center (NOVI SAD-VETERNIK OMLADINSKA 7, 21203 VETERNIK, Republic of Serbia).

5 .Відповідачам подати суду письмові відзиви на апеляційну скаргу та докази їх надсилання скаржнику.

6.Довести до відома учасників судового процесу, що нез'явлення їх повноважних представників у судове засідання суду апеляційної інстанції не тягне за собою відкладення розгляду справи, і не перешкоджає розгляду справи без їх участі.

7.Копії ухвали суду надіслати учасникам судового процесу рекомендованими листами з повідомленням про вручення, для відома та належного виконання.

Головуючий Т. Б. Бонк

Судді С. М. Бойко

Г.Г.Якімець

СудЛьвівський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення22.01.2015
Оприлюднено26.01.2015
Номер документу42388547
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/1030/13

Постанова від 11.08.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Ухвала від 17.03.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Ухвала від 22.01.2015

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бонк Т.Б.

Рішення від 22.12.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Журавчак Л.С.

Ухвала від 08.12.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Журавчак Л.С.

Ухвала від 05.11.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Журавчак Л.С.

Ухвала від 14.10.2013

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Журавчак Л.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні