cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"02" лютого 2015 р. справа №903/852/14 Суддя господарського суду Волинської області Войціховський В.А., при секретарі судового засідання Гримайло О.П.,
за участю представників:
Генташ О.А. - ліквідатор
Грибенюк Н.В. - головний економіст відділу по роботі з проблемними активами філії - Волинське обласне управління АТ "Ощадбанк" (дов. від 23.09.2014р.)
розглянувши в судовому засіданні матеріали справи
до Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс", с. Буяни Луцького району
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 22.09.2014р. із врахуванням додаткової ухвали від 23.09.2014р. було порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" (Волинська область, Луцький район, с. Буяни, код ЄДРПОУ 31183796), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ "BSM-Косметікс", введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна товариства призначено арбітражного керуючого Генташ Оксану Анатоліївну, вжито заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
Також з врахуванням зазначеної ухвали суду відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 22 вересня 2014 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено оголошення (повідомлення) про порушення господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство ТОВ "BSM-Косметікс".
За наслідками розгляду справи в попередньому засіданні ухвалою від 10.11.2014р. було затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "BSM-Косметікс" до котрого включено вимоги конкурсних кредиторів у наступних розмірах: УПФУ в Луцькому районі на суму 4 222,40 грн., ПАТ "Державний ощадний банк України" в особі філії - Волинське обласне управління АТ "Ощадбанк" на суму 1 816 386,92 грн.; встановлено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами ТОВ "BSM-Косметікс", а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Постановою суду від 27.11.2014р. процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство ТОВ "BSM-Косметікс" було припинено, Товариство з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, ліквідатором товариства призначено арбітражного керуючого Генташ Оксану Анатоліївну (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1589 від 08.08.2013р., юридична адреса: Львівська область, м. Львів, вул. Героїв УПА, 73/20, фактична адреса: Львівська область, м. Сокаль, вул. Шептицького, 39/1, ідентифікаційний номер 2598207602), скасовано арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно товариства-банкрута.
Пунктом 9 резолютивної частини постанови від 27.11.2014р. судове засідання з приводу розгляду заяв кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, проміжного звіту ліквідатора про виконану роботу в ліквідаційній процедурі та проміжного ліквідаційного балансу було призначене на 02.02.2015р.
Також з врахуванням зазначеної постанови у відповідності до положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" 28 листопада 2014 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було оприлюднено оголошення (повідомлення) за №11855 про визнання господарським судом Волинської області банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" та відкриття ліквідаційної процедури.
Після опублікування на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом ТОВ "BSM-Косметікс" та відкриття ліквідаційної процедури до суду із заявою про визнання поточних грошових вимог до боржника на суму 11 919,08 грн. звернулась Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (заява №5785/10/03-18-10-07 від 21.01.2015р.)
Відповідною ухвалою суду від 28.01.2015р. заява кредитора була призначена до розгляду в судовому засіданні на 02.02.2015р.
Присутньою в судовому засіданні ліквідатором ТОВ "BSM-Косметікс" Генташ О.А. із супровідним листом від 02.02.2015р. №32 було надано суду проміжний звіт ліквідатора товариства-банкрута за період з 27.11.2014р. по 02.02.2015р. із підтверджуючим його документами.
Відтак ліквідатор ТОВ "BSM-Косметікс" просить суд поточний звіт ліквідатора погодити.
Присутня в судовому засіданні представник кредитора - ПАТ "Державний ощадний банк України" в особі філії - Волинське обласне управління АТ "Ощадбанк" зауважень стосовно наданих ліквідатором суду документів не висловила.
Не дивлячись про належне повідомлення про день та час розгляду справи судом, Луцька ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області, а також УПФУ в Луцькому районі - кредитор товариства-банкрута в судове засідання своїх уповноважених представників не направили.
Розглянувши надані арбітражним керуючим документи та матеріали, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні ліквідатора та представника кредитора, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області та можливість погодження поточного звіту ліквідатора, зокрема, з врахуванням наступного:
Згідно із п. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Згідно п. 4 ст. 23 Закону про банкрутство, особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Згідно ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема:
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
У відповідності до п. 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VІ) від 28.03.2013р №01-06/606/2013 (із наступними змінами та доповненнями) після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з ч. 1 ст. 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 23 Закону.
Відповідно до ст. 23 Закону про банкрутство поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно із ст. 25 Закону про банкрутство господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів в судовому засіданні, за результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів.
Розглянувши заяву кредитора - Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання грошових вимог до боржника на загальну суму 11 919,08 грн., суд встановив, що визначена кредитором податкова заборгованість боржника підтверджена належними та допустимими доказами. Кредиторські вимоги визнаються судом на суму 11 919,08 грн. із віднесенням до шостої черги задоволення вимог.
Судом засвідчується, що загальний розмір боргових зобов'язань ТОВ "BSM-Косметікс" перед Луцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області становить податкову заборгованість зі сплати податку на додану вартість на суму 9 197,22 грн. та 1 039,42 грн. штрафних санкцій (пені), нарахованих за невчасну сплату визначеного податкового зобов'язання, а також 1 682,44 грн. штрафних санкцій, нарахованих за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та реєстраторів розрахункових операцій.
Податкова заборгованість виникла у боржника в результаті:
- нарахування грошового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням №0003251601 від 22.11.2010р. в сумі 170 грн.;
- збільшення податкового боргу в результаті нарахування грошового зобов'язання за податковими повідомленнями-рішеннями №0003731601 від 20.12.2010р. в сумі 170 грн., №0000461601 від 02.03.2011р. в сумі 170 грн., №0001071601 від 24.05.2011р. в сумі 1 360 грн., №0001421601 від 16.06.2011р. в сумі 1 020 грн., №0001431601 від 16.06.2011р. в сумі 1 020 грн., №0001721601 від 05.07.2011р. в сумі 1 020 грн., №0002981601 від 22.09.2011р. в сумі 1 020 грн., №0002961601 від 22.09.2011р. в сумі 1 020 грн., №0003191601 від 13.10.2011р. в сумі 1 020 грн., №0004861502 від 26.04.2013р. в сумі 1 207,22 грн.;
- нарахування пені в сумі 1 039,42 грн. за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань;
- нарахування податкового боргу за податковим повідомленням-рішенням №0001202303 від 21.07.2010р.;
- збільшення податкового зобов'язання згідно та на підставі податкового повідомлення-рішення №0001212303 від 21.07.2010р.
Визначена кредитором загальна сума податкової заборгованості та штрафних санкцій 11 919,08 грн. підтверджені визначеними вище податковими повідомленнями-рішеннями, довідкою Луцької ОДПІ про наявність заборгованості по платежах до бюджету, розрахунками сум податкової заборгованості.
Віднесення господарським судом вимог Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області на суму 11 919,08 грн. до шостої черги їх задоволення пов'язане з тими обставинами, що відповідні кредиторські вимоги носять характер конкурсних, тобто таких, котрі виникли до порушення провадження у справі про банкрутство (справу порушено провадженням 22.09.2014р. в той час, як вимоги ґрунтуються на документах та матеріалах, датованих 2010-2013 роками).
З відповідною заявою до господарського суду Луцька ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області, з огляду на положення ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", була зобов'язана звернутись впродовж тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство (оприлюднення оголошення відбулось на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 22 вересня 2014 року за №9165), що кредитором здійснено не було.
Ухвалою господарського суду від 10.11.2014р. було затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "BSM-Косметікс", зобов'язано розпорядника майна згідно ухвали суду сформувати остаточний реєстр вимог кредиторів, а також, поруч з іншим, встановлено, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами ТОВ "BSM-Косметікс", а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
При цьому судом враховано, що кредиторські вимоги були розглянуті ліквідатором Генташ О.А., повністю визнаються арбітражним керуючим із віднесенням до шостої черги задоволення.
Судом засвідчується, що згідно ч. 2 ст. 4 1 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Статтею 2 вказаного Закону передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
В аспекті розгляду справи в частині кредиторських вимог Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області господарський суд вважає за необхідне засвідчити, що у відповідності до п.п. 14 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання кредитором до господарського суду заяви про визнання його грошових вимог до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, передбачена сплата судового збору у одному розмірі мінімальної заробітної плати (1 218 грн.)
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено перелік підприємств, установ та організацій, звільнених від сплати судового збору. Враховуючи положення Закону України "Про судовий збір" при зверненні до суду із заявою про визнання грошових вимог до боржника, кредитором - Луцькою ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області відповідна сума судового збору не сплачувалась.
Відтак, задовольняючи заяву кредитора, затверджуючи реєстр вимог поточних вимог кредиторів, у господарського суду виникають підстави для покладення на ТОВ "BSM-Косметікс" обов'язку сплати в дохід Державного бюджету України суми судового збору в розмірі 1 218 грн. із зобов'язанням при цьому ліквідатора окремо внести до реєстру вимог кредиторів розмір зазначеного зобов'язання боржника із віднесенням до першої черги задоволення вимог.
За наслідками розгляду в судовому засіданні проміжного звіту ліквідатора ТОВ "BSM-Косметікс" Генташ О.А. про здійснені нею в процесі ліквідаційної процедури дії і вжиті заходи (за період з 27.11.2014р. по 02.02.2015р.), судом встановлено, що ліквідатором на підставі постанови від 27.11.2014р. на виконання ст. 41 Закону про банкрутство було вчинено ряд заходів, спрямованих на прийняття до віддання майна боржника, вжиття заходів по забезпеченню його збереження, встановлення наявних у боржника рахунків в кредитних установах, направлення повідомлень банкам про їх закриття, направлено вимоги керівнику товариства-банкрута щодо передачі печаток, штампів, установчих та бухгалтерських документів.
Відповідно до ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
За викладених обставин суд вважає, що ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" вчиняються відповідні дії та заходи на належному рівні та в межах наданих йому Законом повноважень у зв'язку з чим проміжний звіт ліквідатора слід прийняти до уваги та погодити.
Керуючись ст.ст. 4, 5 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 23, 25, 38, 41, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 49, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання грошових вимог до боржника задовольнити.
2. Визнати у встановленому порядку доведені грошові вимоги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області (м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 38740938) до Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" (Волинська область, Луцький район, с. Буяни, код ЄДРПОУ 31183796) на загальну суму 11 919,08 грн. із віднесенням їх до шостої черги задоволення.
3. Визначити, що особи, вимоги яких до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс", заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
4. Зобов'язати ліквідатора Генташ О.А. додатково включити до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс", із віднесенням до першої черги задоволення вимог, зобов'язання стосовно сплати в дохід Державного бюджету України суми судового збору 1 218 грн., а також згідно ухвали суду сформувати та надати суду остаточний реєстр вимог кредиторів.
5. Поточний звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "BSM-Косметікс" Генташ О.А. погодити.
6. Зобов'язати ліквідатора Генташ О.А. відповідно до статей 41-46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, встановлений постановою господарського суду Волинської області від 27.11.2014р., за результатами роботи по ліквідації товариства-банкрута надати суду обґрунтований остаточний звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, акти оцінки майна, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси, договори купівлі-продажу майна банкрута та акти приймання передачі майна, остаточний реєстр вимог кредиторів з доказами про розміри задоволених вимог кредиторів, докази про закриття рахунків в банківських установах, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, забезпечити збереженість архівних документів банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню, ліквідаційний баланс банкрута та пояснювальну записку до нього.
7. Примірник ухвали суду для відома направити всім без виключення кредиторам, ліквідатору Генташ О.А., сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області.
Суддя В.А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2015 |
Оприлюднено | 03.02.2015 |
Номер документу | 42539002 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні