УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2015 р. Справа № 876/10341/13
Колегія Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
судді-доповідача - Богаченка С.І.,
суддів - Рибачука А.І., Старунського Д.М.,
розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 липня 2013 року в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Світовир» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И Л А:
25 лютого 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Світовир» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0003872320 від 15 листопада 2012 року.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04 липня 2013 року позовні вимоги задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова № 0003872320 від 15 листопада 2012 року на суму 135408,24 грн.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції її оскаржила Державна податкова інспекція у Личаківському районі м.Львова. Апелянт по справі просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційну скаргу мотивує тим, що суд першої інстанції не з'ясував всіх обставин справи, а саме те, що середня чисельність штатних працівників на ТОВ «Сана Прим», з яким ТОВ «Світовир» здійснював господарську діяльність, дорівнює 1 працівник. Директор та головний бухгалтер в одній особі, що свідчить про відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині купівлі-продажу, реалізації, зберігання, та відвантаження товарів.
Крім того,ДПА України встановлено, що у ТОВ «Сана Прим» відсутні необхідні трудові та матеріальні ресурси, виробничі бази, складські приміщення, а тому стверджує про відсутність фактичного здійснення послуг для ТОВ «Світовир».
Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, , а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів. Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ «Світовир» зареєстровано 22.07.2002 року виконавчим комітетом Львівської міської ради. Взятий на облік платника податку на додану вартість 05.08.2002 року Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова за № 5713.
24 жовтня 2012 року ДПІ у Личаківському районі м. Львова проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Світовир» з питань взаємовідносин з ТОВ «Сана Прим» за період з 01.07.2012 року, про що складено акт № 305/22-40/32053692.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог: п. 185.1 ст. 185, 186.2 ст. 186, п. 198.1, п.198.3, ст.198, Податкового кодексу України, в зв'язку з чим завищено податковий кредит в сумі в сумі 90 272,24 грн., в тому числі за липень 2012 року на суму 90 272,24 грн.
Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м.Львова 15.11.2012 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «Р» № 0003872320 у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 35408,24 грн., в т.ч. основний платіж - 90272,24 грн., штрафні санкції - 45236 грн. Дане рішення в адміністративному порядку не оскаржувалось.
Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України (набув чинності з 1.01.2011 року) право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.1 ст. 198 ПК України).
Відповідно до п. 185.1. ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; ввезення товарів на митну територію України; вивезення товарів за межі митної території України; виключено; виключено; постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Як вбачається із матеріалів справи, ТОВ «Світовир» і ТОВ «Сана Прим» зареєстровані платниками податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвами про реєстрацію платника податку на додану вартість від 22.02.2011 року № 100325641.
Між ТОВ «Світовир» та ТОВ «Сана Прим» було укладено ряд договорів, так 14 березня 2012 року укладено договір за № 1403/3, згідно якого ТОВ «Сана Прим» в особі директора Лещенко В.В., що діє на підставі статуту, з одного боку, та ТОВ «Світовир» в особі директора Палюткін К.С. який діє на підставі Статуту, з другого боку про наступне: п.1.1. договору, Замовник доручає, а Виконавець прийняв на себе виконання робіт по підстанції 6 кв «Демня Нова» з виносом повітряної лінії 6 кв для МЦГК. Вартість робіт за договором становить 310544,80 грн., в т.ч. ПДВ - 51757,47грн.
Між ТОВ «Світовир» та вищезазначеним контрагентом було укладено договір № 0307/3 04 червня 2012 р., згідно якого ТОВ «Сана Прим» приймає на себе виконання проектних робіт по зовнішньому електропостачанню репродуктивної свиноферми ТОВ «Барком» у смт. Дубляни, Самбірського району, Львівської області. Вартість робіт за цим договором становить 30000,00грн., в т.ч. ПДВ - 5000,00грн.
04 липня 2012 р. укладено договір за № 0407/4, згідно якого ТОВ «Сана Прим» приймає на себе виконання робіт по передпроектні роботи по підготовці реконструкції Залізцянської ГЕС (гідроелектростанція). Згідно п.2.1 договору № 0407/4 вартість робіт становить 150312,86 грн., в т.ч. ПДВ - 25052,14 грн.
Також між ТОВ «Світовир» та ТОВ «Сана Прим» було укладено договір від 05липня 2012 р. за № 0507/3, згідно якого ТОВ «Сана Прим», приймає на себе роботи по підготовці тендерної документації по торгах «устаткування для керування технологічними автоматизоване. Пристрій РЗА і ПА типу «Альтра». Вартість робіт договором становить 20000,00грн., в т.ч. ПДВ - 3333,33 грн.
Судом першої інстанції встановлено та актом перевірки ДПІ у Личаківському районі м.Львова від 24.10.2012 року підтверджено, що дані податкові накладні не мали недоліків. Податок на додану вартість в сумі 90272,24 грн. відображений в реєстрі отриманих податкових накладних та в декларації по податку на додану вартість за період липень 2012 року.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що господарська операція - це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів і зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Із положень ч. 1, 3 ст. 9 вказаного Закону вбачається, що бухгалтерський облік полягає, зокрема, у складанні та прийнятті до обліку первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій, складенні на їх підставі зведених облікових документів, систематизація інформації первинних документів на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Як вбачається із матеріалів справи, реальний характер отримання послуг від контрагента свідчить факт їх надання та отримання замовниками (ТОВ «Барком», ПП «Тебодід Україна») позивача, що підтверджується долученими до матеріалів справи договорами та Актами надання-приймання послуг, платіжними дорученнями, податковими накладними (а.с.157-171).
Згідно до ст.83 Податкового кодексу України для посадових осіб органів державної податкової служби під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація;. експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи державної податкової служби.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що посилання відповідача в акті перевірки від 24.10.2012 року на безтоварність операцій ТОВ «Світовир» з контрагентом ТОВ «Сана Прим» взято фактично з акта про неможливість проведення зустрічної звірки від 27.09.2012 року ДПІ у Печерському районі м. Києва без врахування обставин його складання.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, колегія суддів зазначає, що будь-яких доказів, які б свідчили про необґрунтованість формування податкового кредиту за охоплений перевіркою період по відносинах з ТОВ «Сана Прим» відповідач не надав.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про протиправність та необґрунтованість прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС від 15.11.2012 року № 0003872320 на суму 135408,24 грн.
Висновки суду є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх скасування, з мотивів викладених в апеляційній скарзі, не вбачається.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 197, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 липня 2013 року по справі № 813/1456/13-а - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2015 |
Оприлюднено | 13.02.2015 |
Номер документу | 42647899 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Пліш Михайло Антонович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Богаченко С.І.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні