КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
11 лютого 2015 року 810/522/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, треті особи: ОСОБА_2, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Київської області Довбня Ігор Вікторович про визнання протиправними дій та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Державного реєстратора реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області Увженка Валерія Миколайовича, в якому просить визнати протиправними дії державного реєстратора при державній реєстрації за ОСОБА_2 прав на земельну ділянку, що розташована за адресою Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Підприємницька та скасувати цю реєстрацію. Крім того, позивач просить скасувати свідоцтво про право власності № 14141026 від 06.12.2013 року, видане ОСОБА_2.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи є немає підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У пункті 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних суддів поширюється на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів, однією з вимог позивача є скасування свідоцтва про право власності на земельну ділянку № 14141026 від 06.12.2013 року, видане ОСОБА_2.
Отже, зазначена вимога не пов'язана із захистом прав, свобод чи інтересів у сфері саме публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, що виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.
Кім того, відповідно до ч. 3 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України, не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства
Частиною 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, які виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, а тому, якщо позивач вважає, що його право власності порушено іншими особами, захист цього права здійснюється у спосіб, визначений цивільним судочинством.
З даною вимогою про скасування свідоцтва про право власності позивачу слід звернутись до місцевого суду загальної юрисдикції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, треті особи: ОСОБА_2, приватний нотаріус Васильківського районного нотаріального округу Київської області Довбня Ігор Вікторович про визнання протиправними дій та скасування рішення, в частині вимоги про скасування свідоцтва про право власності.
2. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Василенко Г.Ю.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2015 |
Оприлюднено | 18.02.2015 |
Номер документу | 42724760 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Василенко Г.Ю.