ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.03.2015 Справа № 920/247/15
За позовом Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго», м. Суми,
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Бавар - SL», м. Суми,
про стягнення 25109 грн. 16 коп.,
СУДДЯ ЗРАЖЕВСЬКИЙ Ю.О.
Представники сторін:
Від позивача - предст. Зякун С.О. (довіреність № 10-19/17-Д/42 від 26.06.2014року);
Від відповідача - не прибув;
За участю секретаря судового засідання Вдовенко Д.В.,
Суть спору: позивач подав позовну заяву, в якій просить стягнути з відповідача 25 109 грн. 16 коп. двократної вартості різниці фактично спожитої та договірної величин за перевищення договірної величини споживання електроенергії відповідно до договору про постачання електричної енергії № 161935 від 18.08.2014року.
Представник позивача наполягає на задоволенні позовних вимог.
Відповідач письмового відзиву на позовну заяву не подав, у судове засідання не з'явився.
Відповідно до відомостей ЄДР з офіційного сайту ДП «Інформаційно-ресурсний центр» місцезнаходження відповідача - вул. Шевченка, буд. 18, м. Суми. 40030.
Ухвала господарського суду Сумської області від 16.02.2015року про порушення провадження у справі № 920/247/15 надіслана відповідачу рекомендованим листом за місцезнаходженням.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
За змістом зазначеної статті, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою, і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, у дане судове засідання клопотання про відкладення розгляду справи не надходило, згідно зі ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив:
18.08.2014року між сторонами укладено договір № 161935, відповідно до умов якого позивач продає електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок відповідача, а останній, в свою чергу оплачує позивачу вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору та додатками до договору, що є його невід`ємними частинами.
Відповідно до п. п. 2.3.3., 2.3.5. договору, відповідач зобов'язався оплачувати позивачу вартість електричної енергії згідно з умовами розділу 7 договору та додатку № 4 «Порядок розрахунків» до договору, а також здійснювати оплату рахунків за перевищення договірної величини споживання електричної енергії та/або потужності, пеню, інфляційні нарахування, 3% річних.
Відповідно до п. 1 додатку № 4 до договору, розрахунковим вважається період з 15 числа місяця до 14 числа наступного місяця включно.
Покази розрахункових засобів обліку, визначених у додатках 3.1. та 3.2. до договору, фіксуються відповідачем 15 числа кожного місяця та оформляються за формою додатку № 2 "Акт прийняття-передавання електричної енергії" до договору у 2-х примірниках, по одному для кожної сторони та надаються у письмовому вигляді на паперових носіях позивачу безпосередньо уповноваженою особою споживача, не пізніше наступного робочого дня.
Відповідач до початку розрахункового періоду (до 15 числа календарного місяця), здійснює платіж на наступний розрахунковий період у сумі вартості повного заявленого (очікуваного) обсягу споживання активної електричної енергії, визначеного додатком № 1 до договору на цей період.
Остаточний розрахунок за спожиту активну електроенергію, оплата за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, за перетікання реактивної електроенергії, по 3 % річних, по пені, по інфляційних нарахуваннях згідно з умовами договору здійснюється на підставі самостійно отриманих відповідачем у позивача рахунків протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.
Відповідно до п. 5.1 договору, для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступний рік, споживач не пізніше 1 жовтня поточного року надає постачальнику відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії для оформлення додатку № 1 до договору "Обсяги постачання (договірні величини споживання) електричної енергії споживачу та субспоживачу").
Згідно з п. 7 додатку № 4 до договору, при потребі споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися письмово до постачальника за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії.
У разі коригування за заявою споживача договірної величини споживання електричної енергії протягом поточного розрахункового періоду здійснюється відповідне коригування договірної величини електричної потужності.
Скоригована договірна величина електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.
Споживач оплачує постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин електричної енергії та двократну вартість різниці між найбільшою величиною потужності, що зафіксована протягом розрахункового періоду, та договірною величиною електричної потужності, відповідно до Закону України "Про електроенергетику".
Відповідно до п. 4.2.2 договору, за перевищення договірної величини споживання електричної енергії, визначеної згідно із вимогами розділу 5 договору, споживач сплачує постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин. При цьому плата за перевищення граничної величини споживання електричної потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним (за підсумком минулого року) обсягу фактичного споживання електричної енергії 50 тис. кВт/год. і більше.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не виконав належним чином договірних зобов'язань щодо сплати двократної вартості різниці фактично спожитої та договірної величин в сумі 25 109 грн. 16 коп. нарахованої у зв'язку з перевищенням договірної величини споживання електроенергії у грудні 2014 року.
Пунктом 2.1 договору встановлено, що під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією, затвердженими в установленому порядку.
Відповідно до пункту 6.16. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року N 28, обсяг перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або величини потужності протягом розрахункового періоду оплачується споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до законодавства України та договору.
Частиною 6 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" встановлено, що споживачі (крім населення та навчальних закладів) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
У додатку № 1 до договору сторони визначили обсяги постачання (договірні величини споживання) електричної енергії відповідачу на 2014 рік за адресою: вул. Шевченка, 18, м. Суми, згідно з яким договірні величини споживання електричної енергії на грудень 2014 року складають 10,800тис.кВт/год.
З матеріалів справи вбачається, що згідно з актом про обсяги переданої відповідачу (спожитої відповідачем) електричної енергії протягом розрахункового періоду від 15.11.2014року до 14.12.2014року, останнім за грудень 2014 року спожито 30968кВт/год. (а.с. 19).
За спожиту згідно з актом про обсяги переданої відповідачу електричної енергії протягом розрахункового періоду від 15.11.2014року до 14.12.2014року, відповідачу було виставлено до сплати відповідний рахунок за спожиту активну електричну енергію, а також за перевищення договірної величини споживання електричної енергії рахунок на суму 25 109 грн. 16 коп. (двократне перевищення договірної величини споживання електроенергії за грудень 2014 року).
Відповідно до ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов Договору та вимог кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від зобов'язання не допускається; договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Судом встановлено, що факт надання відповідачеві послуг з постачання електричної енергії підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема актом про обсяг переданої споживачу електричної енергії, виставленими рахунками, проте в порушення умов укладеного договору, відповідач не розрахувався своєчасно та в повному обсязі за надані послуги, у зв'язку з чим його заборгованість перед позивачем за перевищення договірної величини споживання електроенергії у грудні 2014 року складає 25 109 грн. 16 коп.
Відповідачем не подано ні доказів письмового звернення до позивача за коригуванням договірної величини споживання електричної енергії, ні доказів сплати боргу, ні аргументованих заперечень проти вимог позивача.
Враховуючи встановлений судом факт неналежного виконання відповідачем зобов'язань стосовно повної оплати наданих послуг, суд вважає правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги щодо стягнення з відповідача 25 109 грн. 16 коп. за перевищення договірної величини споживання електроенергії у грудні 2014 року.
Виходячи з фактичних обставин даної справи, враховуючи, що спір між сторонами виник в результаті неправомірних дій відповідача, відповідно до ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 1827 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бавар - SL» (вул. Шевченка, буд. 18, м. Суми, код ЄДРПОУ 14353647) на користь публічного акціонерного товариства "Сумиобленерго" (вул. Прокоф'єва, 9, м. Суми, код 24000329) 25 109 грн. 16 коп. за перевищення договірної величини споживання електроенергії, 1 827 грн. 00 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 04.03.2015 року.
Суддя Ю.О. Зражевський
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2015 |
Оприлюднено | 10.03.2015 |
Номер документу | 42949418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Зражевський Юрій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні